JAV energetikos sekretorius R.Perry`is dėkojo Lietuvai už ryžtą bendradarbiautinuotraukos (8)

2019 spalio mėn. 07 d. 16:05:14 Perskaitė 1142

JAV energetikos sekretorius Rickas Perry`is po aukšto lygio Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) ir Europos energetikos forumo dėkojo Lietuvai už ryžtą bendradarbiauti su JAV, o energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas pasidžiaugė, kad forumo metu buvo aptartos tolesnės bendradarbiavimo galimybės.

 

„Suprantame, kad dabartinė padėtis yra unikali, nes netgi prieš dešimtmetį mes galėjome pasiūlyti kažkokių kitų sprendimų ir galime dalintis ištekliais. Kaip sparčiai mums reikia vis daugiau energijos visame pasaulyje, mes suprantame, ir tuos ištelius mums reikia paskirstyti.

Buvote visą laiką priklausomi tik nuo rusų dujų, bet reikia atverti duris ir naujoms galimybėms, suprantame, kad yra kitų šalių, kurios galėtų pasidalinti. Tuomet rinka galėtų tapti labiau konkurencinga. Yra keli šaltiniai, iš kur galėtų atkeliauti dujos. (...) Norime dirbti su Vidurio ir Rytų Europa ir norime, kad (energetinio. – ELTA) saugumo potencialas pas jus didėtų“, – sakė R. Perry`is.

Energetikos ministras Ž. Vaičiūnas pažymėjo, kad šie susitikimai buvo „stiprus signalas iš JAV“.

„Džiugu, kad renginys vyksta Europoje. Šiandien turėjome puikią progą įsitikinti, kokios yra bendradarbiavimo galimybės Rytų ir Vidurio Europos šalių su JAV. Tikslas buvo sutarti dėl konkrečių veiksmų planų, kaip tas bendradarbiavimas turėjo toliau būti vystomas. Yra keturios darbo grupės. (...). Šiandien buvo kalbamasi apie konkrečius veiksmų planus kiekvienoje iš tų grupių“, – sakė energetikos ministras.

Pasak Ž. Vaičiūno, konferencijos metu pavyko sugriauti du mitus.

„Pirmas mitas, kad JAV ir ES šiek tiek konkuruoja dėl energetinio saugumo Rytų ir Vidurio Europoje. Turime labai aiškią išvadą, kad energetinio saugumo klausimais visiems yra daug darbų, tiek kartu su Europos Komisija bendradarbiaujant, tiek atsirandant naujų erdvių dirbant su JAV.

Antrasis mitas susijęs su tuo, kad JAV yra tik dujų eksportuotojos. Taip, dujos yra labai svarbu ir iš esmės matome pokyčius, kurie vyksta globaliose dujų rinkose. Per artimiausius metus planuojame dujų eksportą į JAV padidinti 2 kartus. Be to, matome, kad su JAV yra nemažas potencialas bendradarbiauti mokslinių tyrimų, inovacijų, atsinaujinančios energetikos išteklių srityse“, – teigė Ž. Vaičiūnas.

ELTA primena, kad pirmadienį Vilniuje vyko aukšto lygio Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) ir Europos energetikos forumas, kuriame buvo sprendžiami aktualūs transatlantinio bendradarbiavimo energetikos srityje klausimai. Ministrų forume dalyvavo JAV energetikos sekretorius R. Perry`is, Vidurio bei Rytų Europos šalių energetikos ministrai ir energetikos politikos formuotojai iš daugiau nei dvidešimties šalių.

Forumas rengiamas įgyvendinant JAV Energetikos sekretoriaus R. Perry`io iniciatyvą, kuria siekiama didinti JAV vyriausybės ir verslo paramą Vidurio ir Rytų Europoje įgyvendinamiems energetikos projektams.


"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net