I.Šimonytės apsilankymas LSDP frakcijoje radikaliai skyrėsi nuo viešnagės pas „valstiečius": apsikeitė pagyrimaisnuotraukos (21)

2020 lapkričio mėn. 19 d. 16:17:47 Perskaitė 1475

Ketvirtadienį Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcijos posėdyje apsilankiusi būsimoji premjerė Ingrida Šimonytė sulaukė radikaliai kitokio parlamentarų priėmimo nei prieš tai jai viešint „valstiečių" frakcijoje.


Pas „valstiečius" I. Šimonytės apsilankymas truko vos kelias minutes, o Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) parlamentarai protestuodami neturėjo nė vieno klausimo, o socialdemokratai ne tik teiravosi nuomonės dėl įvairiausių valstybės valdymo ir socialinių reikalų, tačiau ir gyrė kandidatę į premjeres už humoro jausmą bei gerus tarpusavio santykius.

Atitinkamai į tai sureagavo ir pati I. Šimonytė. Atsakiusi į su mokesčiais, savivalda, švietimo, sveikatos krašto apsaugos sritimis susijusius klausimus, I. Šimonytė socialdemokratams tvirtino, kad, nepaisant politinės konkurencijos ir jai tenkančios kritikos, ji nė vieno LSDP frakcijos nario negalinti laikyti savo priešu.

„Aš esu visiškai racionalus žmogus ir suprantu, kad čia opozicija ir pozicija turi savo veikimo taisykles. Jūs buvote pozicijoje kažkuriuo metu, mes buvo opozicijoje. Buvo ir kitaip. Bet, man atrodo, vieną dalyką apie šią frakciją galiu pasakyti. Juo labiau kad esu dirbusi su jūsų partijos vadovybe, kai dirbau valstybės tarnyboje. Todėl ne vieną pažįstu iš gerosios pusės ir gana seniai. Nepaisant esamų retorinių apsišaudymų, kurie gali pasitaikyti, yra svarbus vienas reikalas. Jūs manęs (būnant finansų ministre - ELTA) klausinėdavote, kad man net nugara būdavo šlapia. Tačiau aš niekada negalvojau, kad Algirdas (A. Sysas - ELTA) ar kas nors kitas yra mano asmeninis priešas. Man atrodo, kad mes čia netgi turėdami skirtingas nuomones tikrai galime šnekėtis", - LSDP frakcijoje sakė I. Šimonytė, žadėdama bet kada, kaip premjerė, surasianti laiko atsakyti į šios partijos keliamus klausimus.

„Aš tikrai pažadu, kad jeigu jūsų frakcija norės susitikti, diskutuoti, kalbėtis, ginčytis... Aš tikrai visada - jei būsiu paskirta į premjerės pareigas - rasiu tam laiko", - apibendrino politikė.

Ne ką mažiau pozityvo kalbėdamas apie I. Šimonytės asmenį demonstravo ir LSDP pirmininkas Gintautas Paluckas. Žurnalistams komentuodamas I. Šimonytės apsilankymą frakcijoje jis leido suprasti, kad jam dėl valdančiųjų ketinimų kyla nemažai klausimų. Tačiau, pabrėžė jis, opoziciniai socialdemokratai ir valdantieji „vieni kitus girdi", o pačią kandidatę į premjeres, kaip asmenybę, vertina itin palankiai. Paklaustas, ar palaikys I. Šimonytės kandidatūrą į premjeres, G. Paluckas teigė, kad atsakymą duos po konsultacijų frakcijoje ir partijos prezidiume.

„Mes priimsime bendrą sprendimą padiskutavę frakcijoje ir su partijos prezidiumu, nes galų gale, nepaistant asmeniškumų, turiu galvoje pozityvių asmeniškumų, tikrai smagu, malonu su protingu ir humorą suprantančiu žmogumi bendrauti. Tačiau opozicija yra opozicija. Čia nėra draugystės, už kiekvieno žmogaus stovi aiškios nuostatos, kurias nori įgyvendinti. Tad jei tos nuostatos netinka, tada to, kas yra ruošiamasi daryti, mes nepalaikome", - teigė G. Paluckas.

Ketvirtadienį kiek anksčiau LVŽS frakcija, sulaukusi kandidatės į premjeres I. Šimonytės apsilankymo, klausimų jai neturėjo.

Būsimoji premjerė I. Šimonytė, ketvirtadienį per Seimo plenarinių posėdžių pertrauką lankėsi ir „valstiečių" frakcijoje. Tačiau jos vizitas užtruko vos kelias minutes, nors buvo numatyta, kad susitikimas truks pusvalandį. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnui Ramūnui Karbauskiui paklausus frakcijos narių, ar klausimų I. Šimonytei yra, visi bendrai atsakė, kad jų neturi. Vėliau R. Karbauskis pareiškė, kad atsako Seimo nario mandato.

 

 

 

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net