I.Šimonytė: Lietuva gavo patikinimus, kad elektra iš Astravo AE nepateks į ES rinkąnuotraukos (57)

2020 gruodžio 30 18:11:00 Perskaitė 1428

Trečiadienį kalbėdamasi su Europos Komisijos (EK) vykdomuoju viceprezidentu Valdžiu Dombrovskiu, ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė sakė gavusi patikinimus, kad elektra iš Astravo AE nepateks į ES rinką.

 

„Gavome patikinimą, kad į Lietuvos interesus atsižvelgta ir elektra iš Astravo AE nepateks į ES rinką. Tai yra prioritetinis Lietuvos nacionalinio saugumo interesas ir šį interesą ginsime visomis mums prieinamomis dvišalėmis, regioninėmis priemonės bei ES lygiu, taip pat ir teikdami pasiūlymus ES rengiamiems susitarimams su trečiosiomis šalimis,“ – teigė premjerė.

Pokalbyje su V. Dombrovskiu darsyk paprašyta tvirtų garantijų, kad gruodį Europos Vadovų Tarybos sprendimas pavesti EK parengti pasiūlymus, kaip užkirsti kelią elektros iš nesaugių atominių elektrinių patekimui į rinką, bus įgyvendintas ir tai bus padaryta be atidėliojimų.

I. Šimonytės ir V. Dombrovskio pokalbyje taip pat aptarta derybų tarp Europos Sąjungos (ES) ir Kinijos dėl Išsamios investicijų sutarties eiga.  

„Lietuva neturi ketinimų blokuoti susitarimo su Kinija pasirašymo. Sutartis sudarys naujas galimybes Europos Sąjungos, taip pat ir Lietuvos verslui. Tačiau mes siekiame aiškiai įtvirtinti, kad ši sutartis negali tapti ir netaps pagrindu Kinijos kompanijoms prekiauti Astrave pagaminta elektra ar tokių galimybių ieškoti,“ – pabrėžė I. Šimonytė.

Pokalbio metu premjerė akcentavo, kad, Lietuvai siekiant įstatyme įtvirtintų nuostatų įgyvendinimo, itin svarbi yra EK ir jos vadovybės parama.

 Išsamios investicijų sutarties su Kinija derybas EK siekia pabaigti artimiausiu metu.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net