respublika.lt
 
VZ LOGO 3

Ir vėl nelieka „tvarkiečių“ papildytanuotraukos (5)

2019 rugsėjo mėn. 10 d. 12:34:03
Eltos inf.

Seime vėl nebeliko frakcijos „Tvarka ir teisingumas (Suvereni Lietuva)“. Antradienį iš jos pasitraukė 3 parlamentarai – frakcijos seniūnas Vytautas Kamblevičius, seniūno pavaduotojas Algimantas Dumbrava ir frakcijos narė Ona Valiukevičiūtė.

×
nuotr. 5 nuotr.
Seimo nariai Remigijus Žemaitaitis (kairėje) ir Vytautas Kamblevičius. Stasio Žumbio nuotr.

 

Apie tokį jų apsisprendimą antradienio Seimo plenariniame posėdyje pranešė jam pirmininkavusi Seimo pirmininko pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė.

Tai Eltai antradienį iš ryto patvirtino ir „tvarkiečių“ lyderis Seimo vicepirmininkas Remigijus Žemaitaitis.

„V. Kamblevičius pranešė frakcijos posėdyje, kad planuoja išeiti iš frakcijos ir kurti naują frakciją iš 4 partijų – tai yra iš „valstiečių“, „socialdarbiečių“, „tvarkiečių“ ir dar iš kažkur. Tokių planų trauktis turi ir O. Valiukevičiutė“, – sakė R. Žemaitaitis.

Pasak jo, tai reiškia, kad „tvarkiečių“ frakcijos nelieka.

Seimo nariai apie savo apsisprendimą pasitraukti iš frakcijos turi pranešti Seimo plenariniame posėdyje.

Iki šiol frakcija  „Tvarka ir teisingumas (Suvereni Lietuva)“ turėjo 7 narius. Pasitraukus iš jos trims parlamentarams, joje liko 4 nariai. Tai reiškia, kad frakcijos nebelieka.

V. Kamblevičius: frakciją sugriovė R. Žemaitaitis

Tvarkos ir teisingumo frakciją suskaldė „tvarkiečių“ lyderis R. Žemaitaitis, sako antradienį suirusios frakcijos seniūnas V. Kamblevičius. Pasak jo, frakcijos nariai nebegalėjo pakęsti R. Žemaitaičio vienašališkumo.

„Brendo tie reikalai (pasitraukimas iš frakcijos. – ELTA) jau seniai. Remigijus laikosi tik savo nuomonės – tiek partijos lygmenyje, tiek mūsų frakcijos. Su mumis jis nieko nederina, viską daro vienas, nors žiniasklaidoje jis labai gražiai atrodo, kad tariasi su valdyba, su frakcija. Tačiau konkrečiai jis nesitardavo“, – Seime žurnalistams aiškino V. Kamblevičius.

„Baigėsi mūsų frakcijos kantrybė, mes daug kartų su juo kalbėjomės, kad taip negalima elgtis (...) Jūs pastebėjote, kad visur aš, aš, aš. Dėl to mes jį ir palikome vieną“, – kalbėjo „tvarkietis“.

Pasak V. Kamblevičiaus, tai, o ne nepasidalinti postai pasirašant sutartį dėl valdančiosios koalicijos, suskaldė frakciją.

Politikas tvirtino, kad antradienį iš „tvarkiečių“ frakcijos pasitraukę nariai kurs naują frakciją ir, tvirtino jis, bus siekiama išlikti valdančiųjų gretose.

„Mes nesakome, kad griauname koaliciją. Gal mes kartu eisime ir padėsime valdančiajai koalicijai“, – kalbėjo politikas, pridurdamas, kad per savaitę turėtų atsirasti ir nauja Seimo narių frakcija.

„Per savaitę mes sukursime normalią, stiprią frakciją“, – teigė V. Kamblevičius, tačiau politikų pavardžių, kurie prie steigiamos frakcijos jungtųsi, neįvardijo

R. Žemaitaitis: pasitraukę frakcijos nariai tarėsi su R. Paksu

Antradienį Seime paaiškėjus, kad pasitraukus keturiems Tvarkos ir teisingumo frakcijos nariams, ši frakcija subyra, „tvarkiečių“ lyderis R. Žemaitaitis sako, jog sprendimas jo nešokiravo. Jo teigimu, pasitraukusiems frakcijos nariams spaudimą galėjo daryti buvęs Tvarkos ir teisingumo lyderis Rolandas Paksas.

„Yra sprendimas toks, koks yra. Reikės artimiausiu metu sušaukti partijos valdybą ir įvertinti tokį sprendimą, kuris buvo brandinamas paskutinius pusę metų“, – žurnalistams bendražygių pasitraukimą iš frakcijos komentavo R. Žemaitaitis.

Jo teigimu, subyrėjus frakcijai, pasipildys Mišri Seimo narių grupė.

„Kaip ir kiti, būsime Mišrioje Seimo narių grupėje ir matysime, ar reikėtų kažkur jungtis, ar iki kadencijos pabaigos reiktų liktis Mišrioje (frakcijoje. – ELTA) ir bandyti tą naują darinį arba politinę jėgą kurti“, – kalbėjo R. Žemaitaitis.

Jis neslėpė, kad partijos valdyba svarstys pasitraukusių iš frakcijos „tvarkiečių“ pašalinimą ir iš partijos narių gretų.

„Reikia apsvarstyti kai kurių partijos narių sprendimus pasitraukti iš frakcijos, manau, kad tai nesuderinama su partijos nario veikla, nes pas mus statute aiškiai pasakyta, kad Tvarkos ir teisingumo frakcija turi būti, o dabar bus, matyt, nauja frakcija. (...) Apsvarstys valdyba, žiūrėsime, ką daryti, nes politikoje nesidėlioja tokie sprendimai, juolab kad tai yra pirmasis pavaduotojas. Antras dalykas, kad yra koalicija pasirašyta“, – sakė R. Žemaitaitis.

Jis paaiškino, kaip dabar dirbs valdančioji koalicija.

„Yra statutas, premjeras yra patvirtintas, tas noras buvo jau birželio mėnesį įkurti naują frakciją, tik tiek, kad buvo gal iš kitų Seimo narių. Mano pagrindinis uždavinys buvo sudaryti valdančiąją koaliciją, kad būtų patvirtinta daugumos Vyriausybė. Tą mes padarėm. Ji lieka tokia dirbti, tik ji aritmetinės daugumos Seime neturi. Tikėkimės, kad kitą savaitę bus sudaryta nauja frakcija ir ji, matyt, bus sudaryta, kaip kalba iniciatoriai, iš keturių skirtingų frakcijų. (...) Aš labai abejoju, kad kažkas iš liberalų frakcijos prisijungs prie naujosios, gal iš mišriosios, vienas, du prisijungs, bet tas skaičius nieko nekeičia“, – kalbėjo „tvarkiečių“ lyderis.

Paklaustas, kaip vertina pasitraukusio iš frakcijos V. Kamblevičiaus priekaištus, esą R. Žemaitaičio sprendimai yra priimami vienašališkai, pats „tvarkiečių“ pirmininkas palinkėjo visiems atsidurti jo vietoje.

„Kiekvienam linkiu būti partijos pirmininku ir juos priiminėti. Ramūną Karbauskį irgi kaltina, Gabrielių Landsbergį irgi, Liberalų sąjūdis irgi kaltina. Kartais reikia priimti sprendimus, tai nereiškia, kad jie turi būti priimtini. Jeigu partijos dauguma pasisakė, kad reikia keisti partijos pavadinimą ir bandyti važiuoti į priekį, du žmonės nesutiko, ir reikia rodyti emocijas, kad nesitariama, tai aš manau kitaip“, – sakė R. Žemaitaitis.

Jis informavo, kad apie frakcijos narių planus išgirdo praėjusią savaitę, o faktas patvirtintas jam asmeniškai, pasak R. žemaitaičio, buvo antradienį ryte.

Jis patvirtino, kad frakcijos nariai dėl pasitraukimo tarėsi su teisiamu R. Paksu.

„Būtų labai naivu tikėtis, kad be jo iniciatyvos ir palaikymo tas praeina. Nesu aš pirmą dieną gimęs ir, kaip partijos pirmininkas, žinau, kas trejus metus darosi partijoje, ir tas 30–40 proc. žmonių, kurie buvo bendražygiai su Rolandu Paksu, – bet kokia kaina yra noras reabilituoti. Man tai nėra priimtina, kad partiją buvo norima padaryti tam tikru įrankiu, ypač žinant, kokie nusikaltimai padaryti ir dėl ko partija turi dabar atsakomybę“, – teigė R. Žemaitaitis.

Jo nuomone, partijai galėtų vadovauti naujas žmogus.

„Esu pasakęs liepos mėnesį, kad esu už tai, jog būtų naujas politinis darinys. Partija Tvarka ir teisingumas per trejus metus daug pastangų dėjo, daug pakeitėm, atsisakėm narių, bet neduoda tų rezultatų, kokių tikslų esu užsibrėžęs, tai būtų natūralu, kad atsirastų kažkas naujo“, – sakė R. Žemaitaitis.

A.Širinskienė: „tvarkiečių“ frakcijos subyrėjimas nenustebino

„Valstietė“ Agnė Širinskienė sako, kad parlamentarai nesistebi dėl antradienį subyrėjusios Tvarkos ir teisingumo frakcijos. Ji taip pat paaiškino, kaip valdančioji koalicija dirbs toliau.

„Tiesiog koalicija, kaip ji yra sukurta, lieka veikti. Koaliciją sukūrė ne frakcijos, bet partijos, ir tos partijos išlieka kaip koalicijos partnerės toliau, tiesiog Seime nelieka matematinės daugumos“, – aiškino A. Širinskienė.

Ji teigė esanti tikra, kad net ir subyrėjus „tvarkiečių“ frakcijai valdantiesiems balsų priimant sprendimus pakaks.

„Aš net neabejoju, kad mums balsų priimti sprendimus tikrai užteks ir manau, kad mes su ta nauja frakcija, jei ją įkurs, arba su kolegomis ir toliau bendradarbiausime“, – kalbėjo A. Širinskienė.

„Valstietės“ teigimu, Tvarkos ir teisingumo frakcijos subyrėjimas parlamentarams nebuvo staigmena.

„Ne, tikrai nebuvo netikėta. Manau, kad daug kas iš Seimo narių šitą klausimą svarstė arba žinojo vienus ar kitus judesius“, – pridūrė A. Širinskienė. Antradienį iš frakcijos pasitraukė 4 parlamentarai – frakcijos seniūnas V. Kamblevičius, seniūno pavaduotojas A. Dumbrava ir frakcijos nariai O. Valiukevičiūtė bei J. Imbrasas. Iškart po to pasigirdo kalbos apie kuriamą naują frakciją.

R. Karbauskis po „tvarkiečių“ frakcijos subyrėjimo: Seimas tapo sprendimo arena

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis sako, kad po antradienį subyrėjusios „tvarkiečių“ frakcijos koalicija toliau sėkmingai dirbs. Jo teigimu, pasitraukę Tvarkos ir teisingumo frakcijos nariai toliau palaikys valdančiuosius.

„Kiek suprantu situaciją, vyksta kažkokie procesai Tvarkos ir teisingumo partijoje, ir tie žmonės, kurie išeina iš tos frakcijos, kiek man žinoma, neina į opoziciją. Jie galvoja apie kitą frakciją, kuri turėtų kažkokius santykius su koalicija. Bet kokiu atveju yra pasirašyta (koalicijos sutartis. – ELTA), Tvarkos ir teisingumo partija yra koalicijos partnerė, ir šiandien nematyčiau problemos, nes ir vienoje, ir kitoje pusėje esantys, o dabar Mišrioje Seimo narių grupėje esantys Tvarkos ir teisingumo nariai, jie partiškumo nekeičia“, – antradienį Seime kalbėjo R. Karbauskis.

Jis paaiškino, kad pasitraukę „tvarkiečiai“ nepriklausys daugumai, tačiau pabrėžė, jog tai yra partijos vidaus reikalas.

„Remiantis statutu, bus faktas toks, kad iš šitos frakcijos žmonės nebeprisiskaičiuos daugumai, bet tai nekeičia Seime balanso. (...) Tvarkos ir teisingumo partija yra koalicijoje, tai yra vidinis partijos klausimas, kuris taip sprendžiasi. Seimas tampa sprendimo arena, ir pamatysime, kaip išsispręs“, – sakė R. Karbauskis.

Jis paantrino kolegoms, kad Tvarkos ir teisingumo frakcijos subyrėjimas nebuvo netikėtas.

„Apie tai buvo šnekama labai seniai, tai niekam ne siurprizas. Kaip viskas susiklostys, aš tikrai nežinau, nes nesuprantu, kiek žmonių išeina ir kur jie eina. Į Mišrią grupę, suprantu, jie dabar juda. Ar susikurs nauja frakcija, ar ne, nežinau“, – teigė R. Karbauskis, pridūręs, kad įtampa „tvarkiečių“ gretose bei partijos pirmininko Remigijaus Žemaitaičio santykiuose su Rolandu Paksu žinoma seniai.

LVŽS lyderio manymu, kol kas anksti sakyti, koks likimas laukia Tvarkai ir teisingumui koalicijos sutartimi pažadėto ministro posto.

„Negaliu dabar atsakyti į šį klausimą, nes iš principo, jei nebus jokios frakcijos, tai nelabai suprantu, su kuo reikės šnekėtis. Jeigu susiformuos nauja frakcija Tvarkos ir teisingumo partijos pagrindu, galbūt tęsime šneką kaip su partija“, – sakė „valstiečių“ pirmininkas.

„Abejočiau, ar koalicinė sutartis bus peržiūrima“, – pridūrė R. Karbauskis.

Pasidalink: Pasidalink: Facebook
Parašykite savo komentarą:
  Skaityti komentarus (5)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)

Kaip vertinate prezidento G. Nausėdos 100 dienų darbą?

balsuoti rezultatai

Ar mėgstate atostogauti vėsiuoju sezonu?

balsuoti rezultatai
reklama
VZ LOGO 2
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+11 +13 C

 +11 +12 C

 

+10 +11 C

+17 +19 C

+12 +14 C

 

 +15 +17 C

0-5 m/s

0-5 m/s

 

0-3 m/s