Indijos viceprezidentas aplankys ir Kaunąnuotraukos

2019 rugpjūčio mėn. 18 d. 08:45:15 Perskaitė 651

Turą po Baltijos šalis šeštadienį Lietuvoje pradėjęs Indijos viceprezidentas Venkaiahas Naidu sekmadienį su oficialia keliasdešimties žmonių delegacija lankysis Kaune.

 

Anot Kauno savivaldybės administracijos atstovo Tomo Jarusevičiaus, garbus svečias Kaune apžiūrės senamiestį, Pažaislio ansamblį bei Kauno technologijos universiteto (KTU) „Santakos slėnį“, susitiks su miesto vadovais ir akademine bendruomene.

Savivaldybės pranešime pažymima, kad pagrindinis Indijos viceprezidento V. Naidu interesų laukas – miestų infrastruktūra, urbanistika ir energetikos sritis. Tad Indijos oficialios delegacijos nariams numatyta surengti svarbiausių Kauno miesto plėtros projektų pristatymą.

ELTA primena, kad jau ne vienerius metus studijos Kaune yra patrauklios akademiniam jaunimui iš Indijos. Vien Kauno technologijos universitete praėjusiais mokslo metais mechaniką bei kitus mokslus studijavo 300 indų studentų. Palaipsniui didėja studentų iš Indijos skaičius ir Lietuvos sveikatos mokslų universitete bei kitose Kauno aukštosiose mokyklose.

Pagal iš anksto suderintą aukšto rango svečio iš Indijos vizito programą, po oficialaus priėmimo Kauno rotušėje ir trumpo pasivaikščiojimo po Senamiestį delegacijos kortežas pasuks Kauno technologijos universiteto miestelio bei „Santakos slėnio“ link. Čia svečius sutiks KTU rektorius prof. Eugenijus Valatka, pakviesiantis į apžvalginę ekskursiją Medžiagų mokslo institute bei Ultragarso tyrimų institute. Vizito programoje taip pat numatyta trumpa prezentacija apie vienintelę tokio tipo Baltijos šalyse Kruonio hidroakumuliacinę elektrinę.

Po pažintinės bei dalykinės susitikimo dalies Kauno miesto vadovai pakvies svečius oficialių pietų Pažaislyje įsikūrusiame restorane.

Pirmadienį Kauno meras Visvaldas Matijošaitis dalyvaus Vilniuje vyksiančiame svečių iš Indijos susitikime su Lietuvos šalies verslo atstovais.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net