I. Šimonytė: ES turi labai daug instrumentų, kuriais gali padėti atkurti karo veiksmais sugriautą infrastruktūrą Pietų Ukrainojenuotraukos (40)

2021 liepos 08 13:05:00 Perskaitė 223

Konservatorė Ingrida Šimonytė neabejoja, kad Lietuva ir visa Europos Sąjunga turi tinkamus instrumentus ir juos pasitelkia siekiant atkurti Ukrainos Rytinėje dalyje konflikto su Rusija metu sugriautą infrastruktūrą.

 

„Manau, kad yra labai daug instrumentų ir institucijų tiek šalyse narėse, tiek europinių, kurios yra įgalios kurti ir atkurti reikalingą infrastruktūrą teritorijose, kuriose dėl karo veiksmų ji buvo sugriauta ir jos poreikis yra labai didelis“, – spaudos konferencijoje ketvirtadienį sakė I. Šimonytė.

Ministrė pirmininkė taip pat akcentavo, kad Lietuva visą laiką rėmė ir rems Ukrainos teritorinį vientisumą ir įvairių projektų pagalba stengiasi padėti šiai nuo Rusijos agresijos nukentėjusiai valstybei.

„Žinoma, Lietuva ir pati per savo vystomojo bendradarbiavimo projektus stengiasi tokią paramą teikti, ir per savo institucijas dvišaliu pagrindu, todėl, kad tikrai vienareikšmiškai nuo pat agresijos pradžios iki dabar manau, kad visada pasisakysime kategoriškai už Ukrainos teritorijos vientisumą ir prieš tai, kad 21 amžiuje būtų bandoma perbraižyti valstybių sienas arba interferiuoti į suverenių valstybių gyvenimą tokiu būdu, kokiu tai daro Kremliaus režimas“, – tvirtino konservatorė.

Vyriausybės vadovė neabejoja, kad ir ES ir pati Lietuva turi sukaupusi pakankamai patirties ir instrumentų, jog padėtų konflikto metu nukentėjusiems ukrainiečiams.

„Nemažai dabar yra investuojama į projektus, kurie vyksta kitose Ukrainos dalyse, ir tą taip pat daro tarptautinės, finansinės organizacijos, kurdamos infrastruktūrą žmonėms, kurie turėjo palikti savo namus Rytų Ukrainoje. Manau, kad tiek mes, tiek ES, tiek tarptautinė bendruomenė turi daryti viską, kad tie žmonės galėtų grįžti, gyventi savo namuose saugiai, ir tikrai finansinė parama, instrumentai, kuriais ta parama gali būti įgyvendinta, ES ir tarptautinėse organizacijose yra sukurta“, – įsitikinusi I. Šimonytė.

Primename, kad liepos 7-8 dienomis Vilniuje vyksta Lietuvos ir Ukrainos rengiama tarptautinė Ukrainos reformų konferencija. Konferencijos tikslas – kartu su Ukrainos tarptautiniais partneriais aptarti šalies reformų pasiekimus ir iššūkius, patvirtinti tarptautinės bendruomenės paramą Ukrainos suverenitetui bei reformų procesui. Liepos 7 d. renginys vyko Prezidentūroje, o liepos 8-ąją – Seimo rūmuose.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net