I. Šimonytė: ekonominis bendradarbiavimas su JAV yra mūsų prioritetasnuotraukos (15)

2021 rugsėjo 22 11:40:00 Perskaitė 147

Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė trečiadienį susitikime su Lietuvos ir Amerikos verslo tarybos įmonių vadovais aptarė galimybes, kaip stiprinti ekonominius ir verslo ryšius tarp Lietuvos ir Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV), sakoma pranešime.

 

Lietuvos premjerė pabrėžė, kad ekonominis bendradarbiavimas su JAV yra Lietuvos prioritetas.

„Didėjančios JAV investicijos Lietuvoje ir auganti prekyba tarp mūsų šalių netgi ir pandemija pažymėtais metais yra rimtas pasitikėjimo Lietuva signalas užsienio investuotojams, esamiems ir potencialiems verslo partneriams. Tai rodo Lietuvos patrauklumą globaliam verslui“, – sakė I. Šimonytė.

Susitikimo metu Lietuvos premjerė pristatė žingsnius, kurių imasi Vyriausybė, dar labiau gerindama investicinę aplinką Lietuvoje, ir pakvietė Lietuvoje įsisteigusias JAV įmones plėsti savo verslą.

Premjerė pabrėžė, kad Vyriausybė ir toliau sieks kurti palankias sąlygas inovatyvių sektorių plėtrai Lietuvoje, taip pat pritraukti investuotojus, turinčius didelį pajėgumą plėtoti pasaulinius verslo paslaugų centrus.

„Jau šiandien matome, kad Lietuvos biotechnologijų, lazerių, gyvybės mokslų, finansinių technologijų, IT ir kitų inovatyvių sektorių įmonės geba pasiūlyti įdomių sprendimų ir produktų globaliam verslui. Tikimės, kad JAV kompanijos aktyviai pasinaudos šiomis galimybėmis“, – pažymėjo premjerė.

Susitikime dalyvavusios JAV įmonės atstovauja gynybos, informacinių technologijų, kibernetinio saugumo, biotechnologijų ir farmacijos, žmogiškųjų išteklių vadybos sektoriams ir jau vykdo arba planuoja veiklą Lietuvoje. Lietuvos ir Amerikos verslo tarybos įmonių delegacijoje yra įmonių „Thermo Fisher Scientific“, „Pfizer“, „Eli Lilly“, „Lockheed Martin“, „Oshkosh Defense“, „Palo Alto Networks,“ „Strategic Staffing Solutions“, „Raytheon Technologies,“ „MSD (Merck),“ „S2 Global“, „Northrop Grumman“ vadovai ir atstovai.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net