Į premjerus siūlomas S.Skvernelis pripažįsta gavęs į kaktąnuotraukos (2)

2019 liepos mėn. 19 d. 07:00:15 Perskaitė 778

Prezidentas Gitanas Nausėda vakar Seimui pateikė Sauliaus Skvernelio kandidatūrą į premjerus ir negailėjo jam gerų žodžių. Savo ruožtu pats S.Skvernelis pripažino, kad Vyriausybė darė klaidų, o didžiausia jų buvo „galvoti, kad tiksliai žinome, ko reikia Lietuvai“.

 

„Šią kandidatūrą teikiu, atsižvelgdamas į tai, kad ji yra remiama Seimo daugumos, ir siekdamas sukurti prielaidas veiksmingai veikti Vyriausybei, turinčiai Seimo pasitikėjimą. Pasirinktos kandidatūros teikimas ministro pirmininko pareigoms užimti yra būtinas, siekiant laiduoti valdžios institucijų sąveiką. Ypatingas ministro pirmininko, kaip Vyriausybės vadovo, konstitucinis statusas lemia išskirtinius reikalavimus šias pareigas einančiam asmeniui.

Siūlomo kandidato ministro pirmininko pareigoms užimti sukaupta patirtis vadovaujant XVI Vyriausybei, taip pat jo ankstesnė patirtis vadovaujant Vidaus reikalų ministerijai neabejotinai padės jam, siekiant įveikti būsimus iššūkius“, - vakar iš Seimo tribūnos kalbėjo G.Nausėda, teikdamas S.Skvernelio kandidatūrą į premjerus.

S.Skvernelis, prisistatydamas Seimui, neslėpė, kad jo vadovaujamos Vyriausybės darbuose buvo klaidų, ypač - galvoti, kad „tiksliai žinome, ko reikia Lietuvai“. Tačiau, anot jo, per tokią praktiką įgaunama geriausia patirtis.

„Jeigu pasižiūri atgal, tada galėtum pasakyti - čia mina, čia grėblys, bet nepadaręs tų žingsnių, nebūtum galėjęs vertinti, ar tai buvo grėblys, ar ne. Kai užlipęs gauni guzą į kaktą, tada pamatai. Jeigu tu nori pokyčių, juos reikia daryti“, - šmaikštavo laikinasis premjeras.

S.Skvernelis tikino, kad jam pavyko išvengti politikavimo blogąja to žodžio prasme.

„Aš džiaugiuosi, kad tuo, tikruoju, politiku netapau, kalbant apie tas savybes, kurios politikoje yra neišvengiamos. Aš taip tikiuosi. Intrigos, žodžio nesilaikymas, melas, manau, man neatiteko tos savybės, kurios labai dažnai politikoje naudojamos“, - sakė laikinasis premjeras.

Pasak jo, Vyriausybėje yra parengti keli nekilnojamojo turto (NT) ir automobilių apmokestinimo variantai.

„Kalbant apie automobilius, orientuojamės pirmiausia į skatinamąsias priemones, planuojame skatinti atsisakyti senų taršių automobilių, o tada jau galvoti apie galimus mokestinius dalykus, apie automobilių, susijusių su didesne tarša, apmokestinimą“, - teigė S.Skvernelis.

Kalbėdamas apie NT mokestį, laikinasis premjeras pabrėžė, kad šiuo metu įvestas apmokestinimo modelis nėra efektyvus.

„Tos sumos tikrai nėra tokios, kurios pagelbėtų biudžeto poreikiams. Diskusijos labai svarbios, darysime viską, kad mokestinė našta neužgriūtų tų žmonių, kurie mažiausiai to verti, - mažas ir vidutines pajamas gaunančių žmonių“, - sakė S.Skvernelis.

Beje, S.Skvernelis vakar žurnalistams tvirtino, kad laikinasis finansų ministras Vilius Šapoka leido suprasti, jog turbūt tęs darbą. Anksčiau S.Skvernelis yra sakęs, kad yra ministrų, kurie nenori tęsti darbo naujoje Vyriausybėje. Kaip galimai vienas iš tokių viešojoje erdvėje buvo įvardijamas finansų ministras Vilius Šapoka.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net