Į karinę mokymo operaciją Ukrainoje išvyko nauja Lietuvos karių pamainanuotraukos (20)

2021 sausio 23 12:09:00 Perskaitė 152

Prisidėdami rengiant Ukrainos kariuomenę, Lietuvos kariai tęsia dalyvavimą nacionalinėje karinėje mokymo operacijoje Ukrainoje. Šeštadienį vykdyti operacijos užduočių į Ukrainą išvyko jau penktoji instruktorių grupė, informuoja Krašto apsaugos ministerija . Grupė suformuota iš Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP), Mokymo doktrinų valdybos štabo, Karinių oro pajėgų aviacijos bazės ir Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono karių. Jai vadovaus KASP štabo karininkas majoras Rytis Raudonis.

 

Lietuva savarankiškai ir kartu su sąjungininkais teikia paramą Ukrainos vykdomoms reformoms karinio mokymo ir rengimo srityje, padeda taikyti vakarietiškus standartus Ukrainos kariuomenėje, siekiančioje didinti tarpusavio sąveiką su NATO šalių kariuomenėmis. Taip pat, siekdama artinti Ukrainos kariuomenę prie vakarietiškų standartų ir suteikti galimybę mokytis dirbti pagal NATO procedūras, Lietuva kviečia Ukrainos karius mokytis Lietuvos karinio rengimo įstaigose, finansuoja Ukrainos karininkų mokslus Baltijos gynybos koledže. Intensyviau remti Ukrainą kariniais instruktoriais, mokymosi galimybėmis, strateginiais patarimais ir kitomis karinėmis priemonėmis Lietuva pradėjo po 2014 m. įvykdytos Rusijos agresijos prieš šią šalį.

Šiemet Lietuvos kariai tęs dalyvavimą ir kitose tarptautinėse operacijose ir misijose. Planuojama, kad 2021 m. NATO, Europos Sąjungos, Jungtinių Tautų ir JAV vadovaujamų koalicijų tarptautinėse operacijose dalyvaus apie 170 Lietuvos karių, nurodoma Krašto apsaugos ministerijos pranešime.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net