G.Nausėda situaciją Baltarusijoje aptars su Lenkijos prezidentunuotraukos (3)

2020 rugpjūčio mėn. 12 d. 14:40:13 Perskaitė 1260

Baltarusijoje neslūgstant įtampai po sekmadienį vykusių rinkimų Baltarusijoje, Lietuvos vadovas Gitanas Nausėda trečiadienį  kalbėsis su Lenkijos prezidentu Andrzejumi Duda. Kaip Eltai teigė prezidento atstovas spaudai Antanas Bubnelis, telefoninio pokalbio metu bus aptarta situacija Baltarusijoje bei anksčiau jau deklaruotas pasiūlymas šaukti neeilinę Europos Vadovų Tarybos sesiją šiam klausimui spręsti.

 

Primename, kad G. Nausėda antradienį pokalbio metu su Europos Vadovų Tarybos pirmininku Charlesu Micheliu paragino surengti neeilinę Europos Vadovų Tarybos sesiją, kurioje būtų svarstomos priemonės stabilizuoti situaciją Baltarusijoje bei aptarti poveikio svertus.

Įtampa Baltarusijoje kilo po sekmadienį vykusių Baltarusijos prezidento rinkimų. Jie baigėsi be netikėtumų – laimėtoju nedemokratiškais laikomuose rinkimuose paskelbtas jau ketvirtį amžiaus šalį valdantis Aliaksandras Lukašenka. Dėl to sekmadienio ir pirmadienio vakarais Minske ir kituose Baltarusijos miestuose prasidėjo masinės protesto akcijos, kurios virto susirėmimais su teisėsauga.

Pagrindinė A. Lukašenkos oponentė Baltarusijos prezidento rinkimuose Sviatlana Cichanouskaja atmetė oficialius rezultatus. Vėliau užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pranešė, kad jai dėl savo saugumo teko atvykti į Lietuvą.





"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net