G.Nausėda: Seimas neturėtų būti oazė, kur darbas grindžiamas kitais principaisnuotraukos (6)

2020 balandžio mėn. 01 d. 08:55:48 Perskaitė 1074

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad Seimas karantino metu turėtų tęsti darbą. Šalies vadovo teigimu, nuvertinti parlamento reikšmę – labai pavojinga.

 

„Reikia adekvačiai vertinti situaciją. Parlamentas su savo demokratinėmis procedūromis tartum tampa mažiau reikalingas arba gal kartais net trukdantis. Badydami pirštais į vakarykščius įvykius, kai kas sakytų – štai, žiūrėkite, jums įrodymas. Bet tai yra labai pavojinga tendencija. Aš manau, kad šitokiu būdu mes galime praplauti tuos pamatus, ant kurių stovi Lietuvos demokratinė sistema“, – trečiadienį po apsilankymo pas Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro vadovą Aurelijų Verygą žurnalistams sakė G. Nausėda.

Šalies vadovas pabrėžė nematąs priežasčių, kodėl Seimas turėtų stabdyti savo darbą.

„Šiandien nematau svarių priežasčių, kodėl parlamentas turėtų nusišalinti nuo sprendimų priėmimo, neieškodamas alternatyvių būdų, kaip tuos sprendimus priimti. Jeigu visi galime dirbti tam tikromis ypatingomis sąlygomis – Vyriausybė, Prezidentūra, kitos valdžios institucijos, tai kodėl Seimas turėtų būti ta oazė, kurios darbas turėtų būti grindžiamas kitais principais“, – retoriškai klausė G. Nausėda.

„Riziką šiandien patiria visi ir manau, kad Seimo nariai taip pat turi prisiimti šitą riziką, nes neveikimo rizika arba nusišalinimo nuo sprendimų priėmimo rizika yra dar gerokai pavojingesnė Lietuvos visuomenei“, – pridūrė prezidentas.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net