G.Nausėda pateikė premjero kandidatūrąnuotraukos (2)

2019 liepos mėn. 18 d. 10:54:00 Perskaitė 619

Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį Seime pateikė Sauliaus Skvernelio kandidatūrą į premjerus.

 

G. Nausėda savo kalboje atkreipia dėmesį, kad asmuo į pareigas teikiamas siekiant užtikrinti Seimo, Vyriausybės ir Prezidentūros veiksmingą bendradarbiavimą.

„(...) Teikiu jums svarstyti Sauliaus Skvernelio kandidatūrą ministro pirmininko pareigoms užimti. Šią kandidatūrą teikiu atsižvelgdamas į tai, kad ji yra remiama Seimo daugumos ir siekdamas sukurti prielaidas veikti veiksmingai – turinčiai Seimo pasitikėjimą – Vyriausybei. Pasirinktos kandidatūros teikimas ministro pirmininko pareigoms užimti yra būtinas siekiant laiduoti valdžios institucijų sąveiką“, – Seime kalbėjo šalies vadovas.

„Ypatingas ministro pirmininko, kaip Vyriausybės vadovo, konstitucinis statusas lemia išskirtinius reikalavimus šias pareigas einančiam asmeniui. Siūlomo kandidato ministro pirmininko pareigoms užimti sukaupta patirtis vadovaujant XVII Lietuvos Respublikos Vyriausybei, taip pat jo ankstesnė patirtis vadovaujant Vidaus reikalų ministerijai, taip pat kituose atsakinguose postuose, neabejotinai padės jam siekiant įveikti būsimus iššūkius“, – teigė G. Nausėda.

Nuo praėjusią savaitę vykusios G. Nausėdos inauguracijos ir Vyriausybės įgaliojimų grąžinimo Ministrų Kabinetas pareigas ėjo kaip laikinai.

Kandidatas į premjerus S. Skvernelis teigia, kad naujos Vyriausybės prioritetas ir toliau bus socialinės atskirties mažinimas

S. Skvernelis Seime pristatytas kaip kandidatas į ministrus pirmininkus. Kalbėdamas apie būsimos Vyriausybės esminius darbus, S. Skvernelis pabrėžia, kad tai bus socialinės atskirties mažinimas.

„Aiškus XVII Vyriausybės prioritetas būtų socialinė atskirtis. Ne žodžiais, o konkrečiai darbais pavyko išspręsti sudėtingus ilgus metus strigusius klausimus. Jų naudą pirmiausia patyrė silpniausi – vaikus auginančios šeimos, senjorai“, – Seime kalbėjo laikinai pareigas einantis ministras pirmininkas.

Jo teigimu, „vaiko pinigų“ didinimas buvo sėkmingas sprendimas, nors ir rimtas valstybės įsipareigojimas.

„Tai didelis įsipareigojimas, tačiau ir valstybės garbės, ir patikimumo klausimas. Labai noriu tikėti, kad pasiteisinę vaiko pinigai ateityje nebus atšaukti ir puikių priemonių nepanaikins politinės rietenos. Kol vadovausiu Vyriausybei, tai liks viena iš prioritetų sričių“, – teigė S. Skvernelis.

Kalbėdamas Seime premjeras taip pat pabrėžė „Sodros“ reformą, pagal kurią nuo Vyriausybės darbo pradžios padidėjo 100 eurų, mokesčių reformą.

„Nuo 2016 metų vidutinis darbo užmokestis augo 38 proc., viešajame sektoriuje sparčiau nei privačiame. Panaši tendencija (...) išliks ir toliau“, – tikino S. Skvernelis.

Pasak l.e.p. premjero, dar vienas Vyriausybės tikslas bus ir toliau mažinti emigraciją.

G. Nausėda: S. Skvernelio pakeitimas lemtų neapibrėžtumą

Prezidentas G. Nausėda sako siūlantis Seimui patvirtinti ministro pirmininko S. Skvernelio kandidatūrą, nes, pasak jo, premjeras gerai vadovavo Ministrų kabinetui bei turi sukaupęs reikiamą patirtį. G. Nausėdos teigimu, Vyriausybės vadovo pakeitimas sukeltų chaosą.

Prezidentas sako, kad buvo mąstyta ir apie kitus kandidatus, tačiau, atsižvelgus į politinę situaciją, sakė G. Nausėda, buvo pasirinkta S. Skvernelio kandidatūra.

„Mąstyti visada reikia, visada reikia galvoti apie variantus B ir C, tai mane išmokė dar žaidimas šachmatais, tačiau šiuo atveju kalbama apie tai, kad yra tam tikros politinės sąlygos šiuo metu susidariusios, kurios neleidžia kalbėti apie kitos sudėties Vyriausybės formavimą vadovaujant kitam premjerui, todėl šitas variantas yra variantas A“, - po S. Skvernelio kandidatūros į ministro pirmininko postą pateikimo Seimui žurnalistams sakė G. Nausėda.

Jo nuomone, pagrindinė priežastis, lėmusi tokį sprendimą, yra ta, kad S. Skvernelis turi palaikymą parlamente ir tai užtikrina stabilumą valstybėje bei institucijų darbo tęstinumą.

„Pagrindas yra tai, kad ši kandidatūra turi Seimo pritarimą arba Seimo daugumos palaikymą. Antra, p. Skvernelis vadovavo septynioliktajai Vyriausybei ir sukaupė reikalingą ministrui pirmininkui patirtį. Anksčiau taip pat dirbo atsakingose pareigose. Atsižvelgiant į tai, kad reikia ir valdžios institucijų tęstinumo, ir tam tikro principingumo, efektyvumo, be abejo, kad, manau, jog šita kandidatūra tikrai galėtų bendradarbiaudama su kitomis valdžios institucijomis daugiau ar mažiau sėkmingai dirbti iki kitų Seimo rinkimų“, - sakė prezidentas, pabrėžęs, kad, jo nuomone, S. Skvernelio pakeitimas premjero poste sukeltų neapibrėžtumą.

„Kiti variantai būtų lėmę didelį neapibrėžtumą, kurio pakankamai sudėtingomis tarptautinėmis sąlygomis mes turbūt nelabai galime sau tokios prabangos leisti“, - pridūrė G. Nausėda.

Nuo praėjusią savaitę vykusios G. Nausėdos inauguracijos ir Vyriausybės įgaliojimų grąžinimo Ministrų kabinetas pareigas eina laikinai. Po naujojo prezidento išrinkimo šis Seimui patvirtinti pateikia premjero kandidatūrą.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net