G.Nausėda pasirašė dekretus dėl teisėjų atleidimonuotraukos (1)

2019 rugpjūčio mėn. 16 d. 15:20:26 Perskaitė 769

Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu bei atsižvelgdamas į Teisėjų tarybos patarimus, pasirašė dekretus, inicjuojančius teisėjų atleidimo procedūras.

 

„Visuomenės pasitikėjimas teismais yra valstybės prioritetas. Todėl aš priėmiau sprendimą inicijuoti teisėjų, savo poelgiais pažeminusių teisėjo vardą, atleidimo procedūras“, – teigia prezidentas.

Valstybės vadovo dekretu dėl teisėjo vardo pažeminimo iš Vilniaus apygardos teismo teisėjo pareigų atleidžiamas Henrichas Jaglinskis, informuojama Prezidentūros pranešime spaudai.

Prezidentas taip pat teikia Seimui pritarti ir Konstantino Gurino atleidimui iš Lietuvos apeliacinio teismo teisėjo pareigų, savo poelgiu pažeminus teisėjo vardą.

Šalies vadovas pasirašė dekretą ir dėl Egidijaus Laužiko atleidimo iš Aukščiausiojo Teismo teisėjo pareigų dėl teisėjo vardo pažeminimo.

Teisėjų taryba, reaguodama į ankstesnius prezidento dekretus, kuriais prašyta patarti dėl teisėjų atleidimo, rugpjūčio 9 d. patarė šalies vadovui inicijuoti teisėjų E. Laužiko, K. Gurino bei H. Jaglinskio atleidimo procedūras, jiems savo poelgiu pažeminus teisėjo vardą.

Prezidentas penktadienį taip pat pasirašė dekretą, kuriuo teikia Seimui pritarti ir teisėjo Kęstučio Jucio atleidimui iš Lietuvos apeliacinio teismo teisėjo pareigų. Šis teisėjas pasiprašė atleidžiamas savo noru dėl asmeninių priežasčių, o G. Nausėda iš Teisėjų tarybos gavo atitinkamą patarimą.

Lietuvoje galiojantys teisės aktai numato, kad prezidentas, norėdamas atleisti iš pareigų teisėją, privalo gauti Teisėjų tarybos patarimą. Apylinkių ir apygardų teisėjai yra atleidžiami prezidento dekretais. Lietuvos apeliacinio teismo teisėjai yra atleidžiami prezidento, tačiau atleidimui reikia gauti Seimo pritarimą. Aukščiausiojo Teismo teisėjai yra atleidžiami Seimo su prezidento pritarimu.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net