G.Nausėda kreipėsi dėl teisėjų E.Laužiko ir V.Bavėjano atleidimonuotraukos

2019 liepos mėn. 30 d. 20:55:35 Perskaitė 592

Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, pasirašė dekretus, kuriais kreipiasi į Teisėjų tarybą su prašymu patarti dėl teisėjų atleidimo iš einamų pareigų.

 

Šalies vadovas prašo patarimo dėl teikimo Seimui pritarti teisėjo Egidijaus Laužiko atleidimui iš Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjo pareigų, savo poelgiu pažeminus teisėjo vardą.

Teisėjų taryba taip pat turėtų patarti dėl teikimo Seimui pritarti Valdimaro Bavėjano atleidimui iš Lietuvos apeliacinio teismo teisėjo pareigų, savo poelgiu pažeminus teisėjo vardą.

Abiejų teisėjų įgaliojimai buvo sustabdyti ir juos leista patraukti baudžiamojon atsakomybėn 2019 m. vasario 19 d. Lietuvos Respublikos prezidento dekretais.

Praėjusį penktadienį prezidentas G. Nausėda pasirašė dekretą, kuriuo kreipėsi į Teisėjų tarybą, prašydamas patarti dėl Lietuvos apeliacinio teismo teisėjo Konstantino Gurino atleidimo, savo poelgiu taip pat pažeminus teisėjo vardą.

Šie teisėjai yra įtariamieji korupcijos byloje. Teisėsauga įtaria, kad už įvairius palankius teisėjų sprendimus galimai mokėti ir žadėti kyšiai, kurių sumos svyruoja nuo 1000 iki 100 tūkst. eurų. Ikiteisminio tyrimo metu surinktais duomenimis, sutartų kyšių suma gali siekti 400 tūkst. eurų.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net