G.Nausėda apie kandidatą į VPT vadovus: džiugu, kad už kuklią algą žmogus yra pasirengęs prisiimti atsakomybęnuotraukos (11)

2020 lapkričio 04 15:35:39 Perskaitė 839

Prezidentas Gitanas Nausėda sako besidžiaugiąs, kad pavyko surasti gerą kandidatą į Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) vadovus. Prezidento teigimu, nepavykus surasti sutarimo tarp Prezidentūros ir Vyriausybės, VPT vado paieškos užsitęsė. Juo bus patvirtintas trečiadienį su prezidentu G. Nausėda susitikęs dabartinės Centrinės perkančiosios organizacijos direktorius Darius Vedrickas.


„Kai viena iš dviejų institucijų nėra pasirengusi priimti kandidato - sprendimas negali būti priimtas. Nepriklausomai nuo to, kiek kita institucija to norėtų. Visa tai užsitęsė. Džiaugiuosi, kad bus patvirtintas tikrai geras kandidatas, kuriam niekas negalės prikišti kažkokių šleifų ar kažkokių politinių dalykų. Tai yra profesionalas, ilgus metus dirbęs šiame sektoriuje", - Eltai trečiadienį teigė prezidentas.

Pasak jo, lieka tik džiaugtis, kad buvo surastas žmogus, kuris sutiko svarbioje institucijoje dirbti už nedidelį atlyginimą.

„Džiugu, kad ir už tokią kuklią algą žmogus yra pasirengęs prisiimti šią atsakomybę, kuri yra labai svarbi. Ypač vertinant mūsų Viešųjų pirkimų įstatymo paketą, naują iniciatyvą, kuri turi centralizuoti ir telkti kompetencijas ir padėti mums taupyti pinigus, kurie, deja, šiame sektoriuje dažnai prašvilpiami per kaminą", - pridūrė G. Nausėda.

S. Skvernelis: manau, kad prezidentas patvirtins D. Vedricko kandidatūrą į VPT vadovus

Premjeras Saulius Skvernelis sako manantis, kad šalies vadovas Gitanas Nausėda patvirtins dabartinio Centrinės perkančiosios organizacijos direktoriaus Dariaus Vedricko kandidatūrą į Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) vadovo postą.

„Tai yra kandidatūra, kuri tenkina abi puses, tiek teikiantį, tiek sprendimą priimantį. Buvo paieškos, o dėl ko tiek laiko nesusitarėme - kadangi buvo skirtingi matymai, aš teikiau kai kurias kandidatūras, kai kurias prezidentas teikė man pasvarstyti", - trečiadienį nuotolinėje spaudos konferencijoje sakė S. Skvernelis.

„Šiandien manau, kad prezidentas patvirtins kandidatą", - pridūrė premjeras.

Kalbėdamas apie svarbias viešųjų pirkimų sistemos sritis, Vyriausybės vadovas minėjo skaidrumo užtikrinimą, perkančiųjų organizacijų centralizavimą.

„Kalbame apie viešųjų pirkimų skaidrumo užtikrinimą, ypač tais atvejais, kai yra valstybei svarbūs projektai, apie konsultavimą tiek perkančiųjų institucijų, tiek perkančiųjų organizacijų centralizavimą", - sakė S. Skvernelis.

G. Nausėda trečiadienį susitiko su D. Vedricku. Prezidento vyriausioji patarėja, Teisės grupės vadovė Jūratė Šovienė trečiadienį sakė, kad prezidentas iš naujo vadovo tikėtųsi, kad įstaiga tęs principingą ir politinei įtakai atsparią veiklą.

Savo ruožtu D. Vedrickas, paklaustas, kokius trūkumus ir silpnybes išskirtų dabartinėje viešųjų pirkimų sistemoje, išskyrė kompetencijų ugdymą.

VPT nuolatinio vadovo neturi nuo tada, kai 2019 metų spalį iš šių pareigų pasitraukė Diana Vilytė. Šiuo metu VPT laikinai vadovauja direktoriaus pavaduotoja Jovita Petkuvienė.

Prezidentas yra sakęs, kad VPT vadovą sunku surasti dėl šiai pareigybei skiriamo mažo atlyginimo.

Institucijos vadovas skiriamas ketverių metų kadencijai.

 

 

 

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net