respublika.lt

G.Landsbergis kviečia Seimo frakcijų lyderius aptarti pirmalaikių Seimo rinkimų galimybę

Publikuota: 2023 gegužės 22 13:38:00, Gailė Jaruševičiūtė-Mockuvienė, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
Gabrielius Landsbergis. Eltos nuotr.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininkas Gabrielius Landsbergis Seimo frakcijų vadovams išsiuntė kvietimą antradienį susitikti dėl konservatorių partijos prezidiumo siūlymo rengti pirmalaikius parlamento rinkimus. Konservatorių lyderis siūlo pirmalaikius Seimo rinkimus surengti rugsėjo mėnesį.

 

„Šiandien visų be išimties Lietuvos politinės valdžios šakų atstovai – nuo savivaldos, Seimo, Vyriausybės iki šalies prezidento turi iššūkių, siekdami atitikti aukščiausius skaidrumo ir atskaitomybės standartus. Net 52 skirtingų partijų ir frakcijų Seimo nariai yra buvę savivaldybių Tarybų nariais, taip pat daug Seimo narių karantino metu naudojo parlamentines lėšas transportui“, – kreipimesi į Seimo frakcijų vadovus teigia G. Landsbergis.

Politikas kelia klausimus ir dėl G. Nausėdos prezidentinės kampanijos skaidrumo.

„Yra dar daug neatsakytų klausimų ir dėl Prezidento Gitano Nausėdos kampanijos skaidrumo ir po jos sekusių skolų padengimo“, – akcentuoja jis.

Todėl G. Landsbergis kviečia Seimo frakcijas palaikyti konservatorių prezidiumo siūlymą dėl pirmalaikių Seimo rinkimų.

„Atsižvelgiant į šias aplinkybes, siūlome ne tik artimiausiu metu Seime atlikti savivaldybių tarybų apmokėjimo ir veiklos išlaidų skaidrumo reformą, bet ir perkrauti Lietuvos parlamentinę politinę sistemą, atnaujinti Lietuvos piliečių suteikiamą pasitikėjimo mandatą“, – rašte teigia konservatorių lyderis.

„Dėkoju socialdemokratų, valstiečių ir demokratų partijų atstovams viešai jau išsakiusiems palaikymą ir pasiryžimą balsuoti už pirmalaikius Seimo rinkimus. Tikiuosi, kad ir balsavimu patvirtinsite savo viešą laikyseną. Šiandien kreipiuosi į Jus, visų parlamentinių partijų, turinčių frakcijas Seime, vadovus ir atstovus kviesdamas Jus ne tik palaikyti politinės sistemos skaidrinimo bei perkrovimo iniciatyvą, bet ir kartu sutarti dėl praktinio šios iniciatyvos įgyvendinimo.“, – taip pat pažymi jis.

Konservatorių pirmininkas mano, kad pirmalaikiai Seimo rinkimai galėtų būti surengti rugsėjo mėnesį.

„Mano nuomone, sprendimą Seime dėl pirmalaikių rinkimų galėtume priimti per artimiausias kelias savaites bei pačius rinkimus organizuoti šių metų rugsėjo mėnesį. Tačiau esu atviras diskusijai dėl Jums priimtinos rinkimų datos“, – akcentuoja jis.

Penktadienį posėdžiavęs TS-LKD partijos prezidiumas priėmė sprendimą siūlyti Seimui surengti pirmalaikius rinkimus. Priešingu atveju, jeigu siūlymas nesulauktų palaikymo, TS-LKD vadovybė numato svarstyti klausimą dėl Vyriausybės atsistatydinimo.

Taip pat konservatoriai nurodo partijos frakcijai Seime inicijuoti pateikti ir artimiausiu metu siekti tobulinti savivaldos kanceliarinių lėšų naudojimo ir atsiskaitymo tvarkos reglamentavimo pokyčius.

Pirmalaikiai Seimo rinkimai gali būti rengiami Seimo nutarimu, priimtu ne mažiau kaip 3/5 visų Seimo narių balsų dauguma.

Seimo nutarime dėl pirmalaikių Seimo rinkimų nurodoma naujo Seimo rinkimų diena. Naujo Seimo rinkimai turi būti surengti ne vėliau kaip per 3 mėnesius nuo sprendimo dėl pirmalaikių rinkimų priėmimo.

Kaip ELTA anksčiau rašė, visuomenininkas Andrius Tapinas gegužės mėnesį paskelbė, kad švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė, dirbdama Kauno savivaldybėje, galimai piktnaudžiavo tarybos nario veiklai skirtomis lėšomis ir įsisavino beveik 14 tūkst. eurų.

Ministrė savo išlaidų pagrįsti čekiais negalėjo, tačiau paviešino Kauno savivaldybei pateiktas ataskaitas. Tai neišsklaidė abejonių nei opozicijai, nei daliai valdančiosios koalicijos atstovų.

Nors premjerė I. Šimonytė kartojo pasitikinti J. Šiugždiniene, ketvirtadienį ministrė paskelbė Vyriausybės vadovei įteikusi atsistatydinimo pareiškimą. Kaip numato įstatymas, premjerė dėl sprendimo, ar patenkinti ministro prašymą jį atstatydinti, turėtų apsispręsti per penkias darbo dienas.

Kauno miesto savivaldybės taryboje dirbę ministrai Gintarė Skaistė ir Simonas Kairys pripažįsta taip pat negalintys pagrįsti visų deklaruotų išlaidų čekiais.

Įsisiūbavus buvusių savivaldybių tarybų narių kanceliarinių lėšų panaudojimo skandalui, apie pasitraukimą iš pareigų pranešė prezidento Gitano Nausėdos vyriausiasis patarėjas Povilas Mačiulis. Anksčiau Kauno vicemeru dirbęs P. Mačiulis teigė negalinti naudojęsis tarybos nario veiklai skirtomis lėšomis, tačiau dokumentų, pagrindžiančių išlaidas, neturi.

Prezidentas ragino į skandalą įsivėlusius ministrus sekti jo patarėjo pavyzdžiu.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
4
F

Dienos klausimas

Ar pritariate pedagogų streikui?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Š.m. antrame ketvirtyje vidutinės darbo pajamos šalyje siekė 1230 eurų „į rankas“. Jūsų pajamos:

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+10 +16 C

+4 +12 C

 

+10 +16 C

+10 +14 C

+11 +15 C

 

+7 +10 C

0-10 m/s

0-11 m/s

 

0-13 m/s