Gegužės 18 d. Seimas svarstys V. Mizaro kandidatūrą į KT teisėjusnuotraukos (13)

2021 gegužės 11 12:49:00 Perskaitė 140

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen antradienį Seimui pasiūlė paskirti teisininką, Vilniaus universiteto (VU) profesorių Vytautą Mizarą Konstitucinio Teismo teisėju.

Antradienio Seimo plenariniame posėdyje ji pateikė tai numatantį nutarimo projektą.

Seimo pirmininkės teigimu, V. Mizaras yra išskirtinę patirtį ir kompetenciją turintis teisininkas.

„Tokios kompetencijos teisininkų yra vienetai. Labai vertinu jo sutikimą kandidatuoti“,– Seime sakė V. Čmilytė-Nielsen. Ji tikisi, kad ir Seimas įvertins V. Mizaro patirtį ir kompetenciją.

Artimiausiu metu kandidatas į KT teisėjus susitiks su Seimo frakcijomis.

Kitą savaitę, gegužės 18 d., Seimas plenariniame posėdyje ketina svarstyti V. Mizaro kandidatūrą į KT teisėjus.

Antradienį prisistatydamas Seimui V. Mizaras pareiškė viltį, kad jo sukaupta 23 metų patirtis ir žinios bus naudingi dirbant KT teisėju. Kandidatas į KT teisėjus savo darbe žadėjo vadovautis tik Konstitucija.

„Konstituciniame Teisme yra 9 teisėjai, vyksta diskusijos, tuo ir yra stiprus KT. Pabrėšiu, kad KT teisėjai vadovaujasi tik Konstitucija“, – sakė V. Mizaras.

Seime jis sulaukė ir nepatogių klausimų, pvz., apie šeiminę padėtį, LGBT žmonių teisių gynimą, o Seimo TS-LKD frakcijos narė Vilija Aleknaitė-Abramikienė pasiūlė V. Mizarui stoti į Laisvės partiją.

„Visuomenėje esate žinomas iš esmės kaip seksualinių mažumų interesų reiškėjas, jų reikalavimų gynėjas. Ar yra teisinga jums kandidatuoti į KT, kur reikalaujama ir objektyvaus požiūrio, ir nešališkumo? Ar nebūtų sąžiningiau stoti tiesiog į Laisvės partiją ir atstovauti savo ideologinėms nuostatoms politinėje erdvėje, ir reikšti jas politinėmis priemonėmis visiškai atvirai. O dabar kyla įtarimų, kad jūsų teikiama kandidatūra ir tas įstatymas, kuris laukia pateikimo, yra tam tikras ideologinis paketas, kuris siūlomas Seimui“, – sakė konservatorė V. Aleknaitė-Abramikienė.

Atsakydamas į tai, V. Mizaras teigė, kad savęs nelaiko užsiimančiu vien tiktai pažeidžiamų socialinių grupių teisių gynėju, bet jo, kaip advokato, praktikoje buvo tokių bylų.

V. Mizaras taip pat teigė, kad tikrai nemąsto apie politiką. „Manau, kad aš nesu politikas, man netinka būti politiku, aš labai mėgstu savo, kaip teisininko, kelią, savo profesinę veiklą“, – sakė jis.

V. Mizaras dar kartą akcentavo, kad būdamas KT teisėju vadovausis tik Konstitucija.

„KT teisėjai vadovaujasi tik Konstitucija. Aš šitą pareigą suprantu kaip sąmoningas pilietis, kaip profesionalas. Jeigu abejočiau, ar galėsiu vykdyti šitą pareigą – vadovautis tik Konstitucija, matyt, būčiau nepriėmęs sprendimo kandidatuoti“, – sakė V. Mizaras.

Į Seimo nario Algimanto Dumbravos klausimą dėl šeiminės padėties V. Mizaras atsakė, kad yra nevedęs.

Jeigu Seimas pritartų V. Mizaro kandidatūrai, KT teisėjo pareigas jis pradėtų eiti nuo šių metų birželio 1 d.

1997 m. V. Mizaras baigė studijas VU Teisės fakultete, kur įgijo teisininko kvalifikaciją. 2002 m. Vilniaus universitete įgijo teisės krypties mokslų daktaro laipsnį.

2003–2015 m. jis buvo VU Teisės fakulteto Privatinės teisės katedros vedėjas. V. Mizaras VU profesoriaus pareigas eina nuo 2009 m.

Nuo 2016 m. jis taip pat vadovauja Europos privatinės teisės ir intelektinės nuosavybės teisės mokslo centrui. Nuo 2018 m. eina Žmogaus teisių stebėjimo instituto tarybos pirmininko pareigas.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net