G. Šimkus apie Valstybinio banko idėją: sutarkime, ką vadiname Valstybiniu bankunuotraukos (17)

2021 balandžio 19 10:30:00 Perskaitė 166

Naujasis Lietuvos banko valdybos pirmininkas Gediminas Šimkus sako, kad palaikytų Valstybinio banko idėją, jei šis veiktų nacionalinės plėtros įstaigų sąjungos principu.

 

„Susitarkime, ką vadiname valstybiniu banku (...). Kalbant apie nacionalinį plėtros įstaigų sujungimą (iš tikrųjų jų yra ne viena, ne dvi, ir net ne trys, kurios vykdo savarankišką politiką), jeigu jas sujungtume, tai leistų efektyviau, vieno langelio principu, teikti paslaugas, sutarti dėl valstybės pagalbos priemonių reikalingumo, pasiekti didesnį veiklos efektyvumą. Aš tikrai palaikau šią kryptį“, – „Žinių radijui“ pirmadienį teigė jis.

 G. Šimkus pridūrė, jog Valstybiniam bankui tapus dar viena komercine institucija, Lietuvos banko požiūris į jį nesiskirtų nuo kitų šiuo metu rinkoje veikiančių dalyvių.

„Visgi jei kalbame apie kažką tokio kaip valstybės kapitalo komercinį banką, tai iš tikrųjų kaip priežiūros institucija mes esame indiferentiški kapitalo požiūriu: priežiūriniai reikalavimai yra taikomi visoms įstaigoms vienodai“, – teigė jis.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net