G. Nausėda susitiks su parlamentinių partijų lyderiais ir aptars migrantų krizęnuotraukos (41)

2021 liepos 29 06:00:00 Perskaitė 171

Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį susitiks su parlamentinių partijų lyderiais ir premjere Ingrida Šimonyte.  Susitikimo metu bus aptariama dėl iš Baltarusijos plūstančių nelegalių migrantų susidariusi krizinė situacija Lietuvoje ir galimi jos sprendimo būdai.

 

„Su partijų lyderiais kalbėsime apie vieningą poziciją ir sprendimus migracijos krizei spręsti. Tai nėra vienos Vyriausybės, kelių savivaldybių ar kelių vietos bendruomenių problema. Tai visos Lietuvos problema, kurią sėkmingai išspręsti galime tik kartu“, – teigė G. Nausėda.

Primename, kad šiemet į Lietuvą iš Baltarusijos iki vidurnakčio iš antradienio į trečiadienį bandė patekti 3 027 neteisėti migrantai. Šis skaičius yra 37 kartus didesnis, nei buvo per visus 2020 metus. Pernai visame Lietuvos pasienyje sulaikytas 81 toks užsienietis. 2019 m. pasieniečiams įkliuvo 46 neteisėti migrantai, 2018 m. – 104, 2017 m. – 72.

Šią liepą pasieniečiai sulaikė 2 366 migrantus. Birželį tokių buvo 473, gegužę – 77, balandį – 70, o kovą – 8.

Labai išaugus tokių atvejų skaičiui VSAT sustiprino sienos su Baltarusija apsaugą. Be įvairių organizacinių priemonių, į šį ruožą buvo komandiruoti pareigūnai iš kitų VSAT padalinių bei skirti papildomi techniniai resursai. Be to, pasieniečiams į pagalbą atėjo pajėgos iš kitų Lietuvos institucijų, tarp jų kariuomenės, taip pat Europos sienų ir pakrančių apsaugos agentūros FRONTEX bei Estijos pareigūnai.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net