G. Nausėda Čikagoje susitiko su JAV lietuvių verslo atstovais, įteikė valstybinį apdovanojimą JAV Kongreso nariui J. Shimkusnuotraukos (9)

2021 rugsėjo 24 14:43:00 Perskaitė 178

Prezidentas Gitanas Nausėda, tęsdamas vizitą Čikagoje, susitiko su lietuvių bendruomenės verslo atstovais, įkūrusiais Jungtinėse Amerikos Valstijose įmones įvairiuose ekonominės veiklos sektoriuose – IT, transporto, teisinių paslaugų, inovacijų ir kituose, pranešė Prezidentūra.

 

„Čikagos lietuvių verslo bendruomenės įkurtų verslų lygis ir branda tikrai verti pasididžiavimo. Ne tik džiaugiuosi jų sėkme, bet ir žiūriu į juos kaip į potencialius reikšmingus investuotojus. Lietuvių įkurtų įmonių investicijos į Lietuvą yra labai laukiamos. Tai yra ekonominis ir socialinis tiltas tarp lietuvių bendruomenės Amerikoje ir Lietuvos“, – po susitikimo sakė šalies vadovas.

Susitikime buvo aptarta ekonominė situacija Lietuvoje, investicinės aplinkos tendencijos, iššūkiai ir pažanga judant aukštesnę pridėtinę vertę kuriančios ekonomikos link. JAV dirbantys ir savo verslus plėtojantys lietuviai, kurie jau turi atidarę atstovybes mūsų šalyje, pozityviai vertino augantį darbuotojų profesionalumą ir aukštą kvalifikaciją. Jie taip pat akcentavo poreikį sparčiau mažinti šešėlinę ekonomiką, kuri Lietuvoje tam tikruose sektoriuose vis dar iškreipia konkurencines sąlygas.

Prezidentas Čikagoje taip pat susitiks su Lietuvos garbės konsulais Jungtinėse Amerikos Valstijose ir aptars Lietuvos ir JAV ekonominių ryšių stiprinimą.

„Garbės konsulai, turėdami svarų vaidmenį JAV politiniame ir verslo pasaulyje, kuria didelę pridėtinę vertę Lietuvai. Tikiu, kad su garbės konsulų pagalba mūsų dvišaliai ekonominiai ir prekybos santykiai su JAV gali būti dar gyvybingesni“, – teigė prezidentas.

Į susitikimą su prezidentu G. Nausėda Čikagoje garbės konsulai atvyksta iš įvairių valstijų, dalis jų susitikime dalyvauja nuotoliniu būdu.

Šalies vadovas taip pat įteikė valstybės apdovanojimą JAV Kongreso nariui Johnui Shimkui už nuopelnus Lietuvai ir ypač reikšmingus darbus.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net