G. Nausėda apie JAV prezidento vizitą Lietuvoje: tai nėra tik fantazijanuotraukos (38)

2021 gegužės 11 16:30:00 Perskaitė 271

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad galimybės, jog Lietuvą 2023 metais aplankys Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) prezidentas Joe Bidenas, nereikėtų laikyti fantazija. Šalies vadovo teigimu, Lietuva pastaruoju metu nemažai dėjo pastangų, kad jau po kelerių metų Vilniuje būtų surengtas NATO viršūnių susitikimas.

 

„Mes šiuo klausimu dirbame jau nuo praėjusių metų, tik pernelyg daug apie tai nekalbėjome ir šiandien apie tai dar labai garsiai trimituoti neverta, nes sprendimai nėra priimti“, – antradienį dalyvavęs Rytų Europos studijų centro (RESC) surengtoje diskusijoje sakė G. Nausėda.  

Visgi, akcentavo prezidentas, galima sakyti, kad atliktas darbas jau duoda tam tikrų rezultatų.

„Darbas, kurį padarėme, jau duoda tam tikrą įdirbį, ir aš tikiu, kad 2023 m. NATO viršūnių susitikimas Vilniuje nebėra kažkokia fantazija. Tai yra realus klausimas, dėl kurio bus apsispręsta ateityje. 2022 metais jau yra nuspręsta, kur tai (NATO viršūnių susitikimas – ELTA) bus, o 2023 metais (...) Vilnius gali įgyti šią garbę ir šią atsakomybę pamatyti visus, įskaitant ir JAV prezidentą. Reikalingas politinis, diplomatinis darbas ir visos institucijos įsijungia į tai ir visos nuoširdžiai vieningai dirba“, – sakė G. Nausėda.

2006 m. NATO viršūnių susitikimas vyko Rygoje. Tuo tarpu Lietuvoje 2002 m. lankėsi tuometinis JAV prezidentas George'as W.Bushas.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net