Finansų ministrės G. Skaistės ir būsimosios Lietuvos ambasadorės JAV susitikime – dvišalio bendradarbiavimo stiprinimo tikslainuotraukos (19)

2021 gegužės 14 15:47:00 Perskaitė 198

Penktadienį finansų ministrė Gintarė Skaistė susitiko su būsimąja Lietuvos ambasadore Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) Audra Plepyte. Susitikimo metu daugiausia dėmesio skirta Lietuvos ir JAV bendradarbiavimo stiprinimui ir dar efektyvesniam potencialo išnaudojimui.

 

Kaip teigiama ministerijos pranešime, ministrė G. Skaistė ir diplomatė A. Plepytė susitikimo metu aptarė, kad finansinės technologijos (fintech) yra viena tų sričių, kuriose būtų galima stiprinti ir plėsti dvišalį Lietuvos ir JAV bendradarbiavimą. Lietuva yra tarptautiniu mastu pripažįstama ir vertinama už inovacijoms palankią reguliacinę, teisinę ir mokestinę aplinką, išvystytą infrastruktūrą kvalifikuotą ir konkurencingą darbo jėgą. Gavusioms veiklos licenciją Lietuvoje, inovatyvioms finansų įstaigoms atsiveria galimybė vykdyti veiklą visoje ES, taip sukuriant sąlygas jų plėtrai.

„Džiaugiamės stipriu dvišaliu bendradarbiavimu su JAV, tačiau taip pat matome, kad ekonominis bendradarbiavimo potencialas nėra pilnai išnaudotas, ypač investicijų srityje. Pavyzdžiui, matome erdvės gilinti ryšius sparčiai augančiame fintech sektoriuje – esame pasirengę ir suinteresuoti, kad JAV finansinių technologijų įmonės, planuojančios plėtrą į Europos Sąjungą, pradėtų ir vykdytų savo veiklą Lietuvoje, taip pat, kad ir Lietuvos fintech įmonės plėstųsi į JAV rinką“, – teigė finansų ministrė.

Susitikimo metu taip pat aptarta situacija Lietuvos bankų sektoriuje, įskaitant ir didelį dėmesį, kurį šalies institucijos skiria rizikų, tarp jų ir pinigų plovimo rizikos, valdymui. Akcentuotas poreikis didinti konkurenciją vis dar koncentruotoje Lietuvos bankų sistemoje – tiek per tolesnę fintech sektoriaus plėtrą, tiek per naujų žaidėjų pritraukimą į rinką, įskaitant ir iš trečiųjų šalių, tokių kaip JAV.

Galiausiai susitikime aptartas ir Lietuvos dalyvavimas bei tikslai pagal Trijų jūrų iniciatyvą – regioninėje platformoje, skirtoje vystant infrastruktūrą stiprinti tarpusavio bendradarbiavimą, paspartinti sanglaudą ES viduje ir gilinti strateginius ryšius bei partnerystę su JAV.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net