Etikos sargai: V.Pranckietis pažeidė Valstybės politikų elgesio kodeksąnuotraukos (7)

2019 lapkričio mėn. 13 d. 18:09:12 Perskaitė 2230

R. Karbauskis: galimai Konstituciją pažeidęs V. Pranckietis - tai jau opozicijos problema


Seimo Lietuvos valstiečių  ir žaliųjų  sąjungos frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis sako, kad nors Seimo Etikos ir procedūrų komisijos sprendime kalbama apie galimą Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio Konstitucijos pažeidimą, valdantieji nesiruošia jam inicijuoti interpeliacijos, nes tai jau opozicijos problema.

„Tai, kad Seimo pirmininkas pažeidė Konstituciją yra žinutė opozicijai. Mes tikrai nekelsime klausimo dėl jo atstatydinimo ar dėl interpeliacijos todėl, kad  jis dabar atstovauja opoziciją. Tai yra jų problema. Jie dabar žino, kad Seimo pirmininkas pažeidė Konstituciją ir ką jie su tuo darys? Matyt darys tai, ką visą laiką daro, kad  saviems tai negalioja, galioja tik kitiems. Tai yra dvigubi standartai. (...) Matome, kad pažeidinėja, bet jis šiandien - opozicijos atstovas. Opozicija tegul aiškina visuomenei, kaip jiems atrodo tai, kad Seimui vadovauja žmogus, kuris pažeidinėja Konstituciją“,- sakė R. Karbauskis, komentuodamas Etikos ir procedūrų  komisijos sprendimą.

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, sušaukdamas Seimo valdybos posėdį, kuriame buvo svarstomas neeilinio Seimo posėdžio sušaukimas dėl nepasitikėjimo juo, pažeidė Valstybės politikų elgesio kodekse įtvirtintas nuostatas. Tai trečiadienį nutarė Seimo Etikos ir procedūrų komisija, svarsčiusi Seimo pirmininko poste išsilaikiusio V. Pranckiečio atleidimo procedūros teisėtumą.

„Šio posėdžio metu priimti sprendimai negali sukelti teisinių pasekmių. Tai reiškia, kad jie yra neteisėti“,- nustatė etikos sargai.

Už tokią išvadą, kurią rengė Mišrios Seimo narių grupės seniūnas Andrius Mazuronis ir Etikos ir procedūrų komisijos pirmininko pavaduotoja „valstiete“ Aušrinė Norkienė, balsavo 6 komisijos nariai.

Etikos ir procedūrų komisijos narė socialdemokratė Dovilė Šakalienė mano, kad šiuo metu esama aklavietėje, ką toliau daryti su visais Seimo plenarinių posėdžių metu vykusiais Seimo valdybos posėdžiais.

Jos nuomone, etikos sargų priimtas  sprendimas dėl Seimo pirmininko „iš esmės turbūt suponuoja, kad gal būt norima rengti Seimo pirmininkui apkaltą“.

Pats Seimo pirmininkas V. Pranckietis dar nesiėmė vertinti etikos sargų  išvados. „Dar nevertinu, nesusipažinau su išvada, pažiūrėsiu, paskaitysiu, tada galėsiu  ką nors vertinti. Niekada neveikiau savo asmeniniam kažkokiam interesui, ar tikslui, ar naudai“,- žurnalistams  sakė V. Pranckietis.

Primename, kad Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją, prašydamas įvertinti procedūrinius pažeidimus, padarytus tiek rengiant nenumatytą Seimo valdybos posėdį, tiek ir sušauktame neeiliniame plenariniame Seimo posėdyje, kuriame buvo sprendžiama dėl V. Pranckiečio atstatydinimo iš Seimo pirmininko pareigų.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net