respublika.lt

E. Gentvilas perrinktas Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnu

2022 rugsėjo 22 11:29:00
Rugilė Augustaitytė, Elta

Ketvirtadienį Seimo Liberalų sąjūdžio frakcija balsavimu nusprendė seniūno pareigas toliau patikėti parlamentarui, signatarui Eugenijui Gentvilui. Frakcijos seniūno pavaduotoja perrinkta Seimo narė Edita Rudelienė.

×
nuotr. 1 nuotr.
Seimo narys Eugenijus Gentvilas. Eltos nuotr.

 

„Man labai rūpi, kad frakcijoje vyrautų ne tik darbinga, bet ir gera emocinė, tarpusavio santykių atmosfera. Ypač svarbu be išankstinių nuostatų suprasti, kokių motyvų vedini vieni balsuoja vienaip, kiti kitaip, ir visus priimu, jei tai neperžengia Liberalų sąjūdžio interesų ir programinių įsipareigojimų“, – frakcijos nariams sakė E. Gentvilas.

Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras E. Gentvilas buvo Aukščiausios Tarybos-Atkuriamojo Seimo seniūnas. Po to dirbo dar trijuose Seimuose, 2001 m. ėjo ūkio ministro ir premjero pareigas. 2004–2009 metais buvo Europos parlamento narys, 1997–2001 m. – Klaipėdos miesto meras. Liberalų sąjūdžio partijai (anksčiau – Liberalų sąjungai) su pertraukomis vadovavo nuo 1996 m. iki 2019 metų.

Frakcijos seniūno pavaduotoja E. Rudelienė Seimo nare tapo 2021 m. gegužės 10 d., mirus Seimo nariui, signatarui Kęstučiui Glaveckui. Prieš tai ji buvo Trakų rajono savivaldybės merė.

Pagal Lietuvos Respublikos Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos darbo reglamentą, frakcijos seniūno rinkimai turi įvykti kasmet, praėjus ne daugiau kaip dviem savaitėms nuo rudens sesijos pradžios.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
  • PASLAUGA: Kėdainių rajono taryba pritarė siūlymui nuo kitų metų sausio 1 dienos pensijos sulaukusius asmenis ir neįgalius keleivius vežioti nemokamai.
  • MOKYKLA: Patvirtintos atnaujintos bendrosios programos, kurios mokyklose bus pradėtos diegti nuo 2023 mokslo metų, pranešė Nacionalinė švietimo agentūra.
  • APSKUNDĖ: Už piktnaudžiavimą nuteistas Seimo narys Petras Gražulis ir jo advokatas Rolandas Tilindis Lietuvos Aukščiausiajam Teismui apskundė nuosprendį.
  • DUOMENIS: Registrų centras, gavęs informacijos apie galimai neteisėtą duomenų disponavimą, penktadienį kreipėsi į teisėsaugą dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo - centrą pasiekė informacija apie galimai neteisėtą disponavimą kelerių metų senumo žemės sklypų kadastro duomenimis, tam tikra informacija apie nuosavybės teises.
  • PAJAMOS: Energetikos ministras Dainius Kreivys sako, kad Europos Sąjungos energetikos ministrų tarybos posėdis Lietuvai buvo sėkmingas, kadangi jame buvo pritarta išlygai, pagal kurią pigiai elektrą gaminančios šalys turės pasidalinti viršplaninėmis pajamomis su ją perkančiomis valstybėmis.
  • BAUDA: Kauno apygardos teismas dėl neteisėto žmonių gabenimo per valstybės sieną nuteisė Latvijos pilietį ir skyrė jam 7 tūkst. eurų baudą, pranešė prokuratūra.
  • PILIETYBĖ: Seime svarstomas siūlymas, kad siekiant įteisinti dvigubą pilietybę iš Konstitucijos būtų išbraukti jos ribojimai ir perkelti į atskirą konstitucinį įstatymą.
  • ELEKTRA: Seimas atmetė parlamentaro Petro Gražulio pateiktas Elektros energetikos įstatymo pataisas, siūlančias numatyti kompensacijas įmonėms dėl padidėjusių elektros kainų.
  • LAISVĖ: Seimo Laisvės premijų komisija kviečia visuomenines organizacijas ir asociacijas, kūrybines sąjungas, bendruomenes, akademinę bendruomenę, valstybės ir savivaldybių institucijas, visus piliečius iki 2022m. spalio 31d. teikti prašymus su siūlomais pretendentais 2022 metų Laisvės premijai gauti.
  • PIENAS: Lietuvoje energijos kainoms pasiekus vienas didžiausių Europoje, pieno pramonei konkuruoti eksporto rinkose tampa labai sudėtinga, teigia sektoriaus atstovai: šių metų pirmąjį pusmetį lietuviškų pieno produktų į ne Europos Sąjungos šalis eksportuota jau 27,7 proc. mažiau nei pernai tuo pačiu metu – 34 tūkst. tonų.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar Lietuvai reikalinga Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kiek per paskutinį mėnesį padidėjo jūsų elektros sąskaitos?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+3 +9 C

+7 +13 C

 

+5 +12 C

+8 +14 C

+4 +12 C

 

+8 +13 C

0-6 m/s

0-10 m/s

 

0-8 m/s