respublika.lt

Dviguba pilietybė prakišinėjama toliau - straipsnio komentarai:

 • L
  Laimute 2020 gruodžio 29 16:54:21

  Mano manymu būtina atvirtinti dvigubą pilietybę Lietuvoje, nežiūrint į referendumo rezultatus. Kažkodėl kitos šalys nekelia dėl šio reikalo didelių diskusijų. Tiesiog priima ir viskas. Parlamentas savo viduje padiskutuoja ir priima. Taip pasielgė ir Norvegiją sausį 2020 - https://www.udi.no/en/important-messages/news-regarding-dual-citizenship/. Ir iš viso nesuprantu, kodėl tokie klausimai kyla. Tai turėtų būti laisva žmogaus teisė rinktis - ar aš noriu turėti šalyje, kurioje gyvenu šiuo metu, pilietyvę ir pilietybę šalies, kurioje gimiau ar yra gimę mano tėvai, seneliai. Juk garbė dėl to tikrai niekaip nenukenčia. Galiu pakėlęs galvą didžiuotis, jog esu lietuvė ir taip pat naudotis privilegijomis šalies, kurioje šiuo metu gyvenu, dirbu ir moku visus mokesčius toje šalyje. Tikrai keista, kad tokie klausimai iš viso diskutuojami šitiek laiko ir sprendimas nerandamas. Tiesiog įdomu, ar Lietuva nukentės, jeigu jos pielietis turės dvigubą pilietybę. Širdyje mes esame lietuviai!

  1 0
  Atsakyti
 • T
  To na 2020 rugsėjo 22 16:50:05

  jis gali bet kada grįžti... g a l i, bet negrįžta ir negrįš. Na iš kokių dešimt tūkst., gal kokie du ir grįš... Kam ta antra pilietybė, jei išmainė į kitą?, bet nori ir Lietuvos... gerais norais ir pragaras grįstas, tegul sėdi ten, kur turi pilietybę. Vienu užpakaliu dviejų kėdžių neužsės...

  0 1
  Atsakyti
 • a
  as 2020 rugsėjo 21 11:08:38

  Su mielu noru susigrazinciau Tarybu Lietuvos pielietybe, jei draugas Landzbergis leis.

  1 0
  Atsakyti
 • a
  as 2020 rugsėjo 21 10:52:44

  Turiu Zelandijos pilietybe.

  1 0
  Atsakyti
 • N
  Nesuprantu 2020 rugsėjo 17 17:07:30

  Mūsų visų gerbiami partizanai savo deklaracijoje aiškiai pasisakė už Lietuvą, kuriai vadovaus Seimas ir Seimo paskirta vyriausybė. Jie aiškiai ir tvirtai pasisakė prieš bet kokią prezidentinę instituciją. Lietuvos žmonės referendume taip pat balsavo prieš prezidento Lietuvoje pareigybes. Tačiau buvęs neoficialus "prezidentas" V. Landsbergis, pasitelkęs tarybinius teisės žinovus - Kūrį, V. Sinkevičių, dar kelis LR kuriamos Konstitucijos komisijos narius, visgi Konstitucijoje numatė ir įtvirtino Prezidento pareigybę. Pasirodo, galima spjauti ant visų, užtenka kelių gudročių ir viskas apverčiama aukštyn kojom. Lygiai ir dabar galim apie dvigubą pilietybę galvoti ką norim, siūlyti kaip norim, o valdžia padarys, kaip jai bus patogiau ir naudingiau.

  1 0
  Atsakyti
 • G
  Gal 2020 rugsėjo 17 11:51:47

  Gal yra žinių iš kur staigiai Lietuvoje atsirado Pavilionis. Jis viską žino ,daro visokias maklias .Jis tikrai yra kažkieno samdinys,kuris turi atidirbti už gerą užmokestį.Kodėl Lietuva tokia nelaiminga,kad jai iš kažkur primėtoma visokių išsigimėlių, kurie teršia ne tik Lietuvą,bet ir Lietuvos žmonių smegenis. Kas jis ir iš kur? Anksčiau tokio nesigirdėjo.Jis kaipŠtirlicas gal buvo ruošiamas Lietuvos gyvenimui ardomajai veiklai.

  1 1
  Atsakyti
 • H
  Hm 2020 rugsėjo 17 11:44:54

  O kokios šalies pilietis yra Pavilionis.Jis gal ir ne lietuvis. Ji motinėlė atsivežė gal iš Afrikos.Mąstymas tikrai ne lietuviškas irmeilė kitoms tautoms ir šalims yra jo pasididžiavimas.Jis tikrai ne lietuviško kraujo.Hibridas.

  1 1
  Atsakyti
 • j
  jau 2020 rugsėjo 17 10:23:11

  kartą įvyko referendumas šiuo klausimu ir taškas. Atrodo , jog kažkas užmiršo tai .

  1 0
  Atsakyti
 • Z
  ZUK 2020 rugsėjo 17 09:54:38

  Visi pasaulio lietuviai,kurie gerai moka lietuvių kalbą (akcentas ir gramatika neturi reikšmės),žino Lietuvos Konstituciją ir duoda ištikimybę Lietuvai karo atveju visomis išgalėmis kovoti su priešu ir pašaukus,tarnauti realioje kariuomenėje-visi turi gauti Lietuvos pilietybę.Dvigubai pilietybei mūsų tauta jau pribrendo ir jau seniai laikas ją įteisinti.Paskutiniame referendume dėl dvigubos pilietybės,Grybauskaitės ir Matjošaitytės kenkėjiškomis pastangomis,šis referendumas buvo sužlugdytas,neduodant rinkiminių biuletenių.Tik po kiekvieno rinkėjo apklausos,ar imsit biuletenį,buvo išduodami to prašančiam.O dauguma neėmė biuletenių.Kaip ir daugelis Grybauskaitės nusikaltimų,taip ir šis,kišeninės teisėsaugos nebuvo tinkamai įvertintas.

  3 3
  Atsakyti
 • P
  Prašalietis 2020 rugsėjo 17 07:19:53

  Daugeliui daug metų gyvenantiems ir pilnai integravusiems į civilizuotų vakarų valstybių gyvenimą Lietuvoje gimusiems žmonėms, kuriems paprašius buvo suteikta civilizuotos vakarų šalies pilietybė, yra juokinga stebėti nesibaigiančias "besicivilizuojančių" 30 metų "čiabuvių diskusijas" apie Lietuvos šimtus metų "besicivilizuojančios" įvairiuose sojūzuose "supervalstybės" Lietuva "pilietybės palikimo ar atėmimo "svarbą" civilizuotų valstybių pilietybes turinčių gyvenimui. Neišsivaikščiojusių "patriotinių" čiabuvių džiaugsmui "protingi" čiabuviai keletą metų pasicirkino su "savo konstitucinėmis dvasiomis" dviejų pilietybių tema ir turėtų būti jau nusibodę iš naujo cirkintis ta pačia tema. Matomai lansberginiame durnių laive su vietinio cirkinimosi scenarijais yra sriuka, jei bandoma grįžti prie to pačio cirkinimosi scenarijaus.

  4 2
  Atsakyti
 • K
  Kanadoj turi tų pilietybių kiek tik nori ir niekam dėl to neskauda 2020 rugsėjo 17 05:24:50

  užtai ir vadinasi kan ada- pragaro turinys.

  5 1
  Atsakyti
 • M
  Mužikai Mužiku gimęs , ir liksi mužikas.. 2020 rugsėjo 17 05:22:13

  mužikas šiuo atveju, parazito antonimas.

  1 0
  Atsakyti
 • M
  Mužikai 2020 rugsėjo 17 00:58:47

  Mužiku gimęs , ir liksi mužikas..

  0 3
  Atsakyti
 • g
  gaila... 2020 rugsėjo 16 20:32:16

  Tikejausi, labai tikejausi, kad sita jokios morales neturincia Zita ŠLIČYTE jau kirmeles eda. Gaila, ilgai gyvena...

  1 15
  Atsakyti
 • b
  bbt 2020 rugsėjo 16 19:12:36

  pala, pala, Pasileidimo partija tuo prakiš ir dviguba lytį, nesijuoksi

  19 1
  Atsakyti
 • L
  Lauras 2 2020 rugsėjo 16 17:09:11

  Šiandieniniai PLB "lyderiai" tai ne per karą pasitraukusių lietuvių - dipukų karta, kuri 80 ir daugiau metų puoselėjo ir išlaikė lietuvybę, kurių dar ir proanūkiai kalba ar dar supranta lietuviškai, kurie pastoviai beldėsi į JAV valdžios duris dėl Lietuvos nepriklausomybės pripažinimo. Šiandinieniai auksaburniai naujalietuviai emigrantai, kurių retas užsienyje turi kažkokį svorį ir yra ką nors sukūręs, nebepakartos senosios išeivijos darbų ir siekių, nes jie naujalietuviai ir jų filosofija kita, siekis - dėmesys, valdžia ir pinigai, tuom viskas pasakyta.

  18 2
  Atsakyti
 • b
  bigcatwar 2020 rugsėjo 16 16:38:57

  Pilietybes veltui neduoda, turi investuoti tuoj sali, reiskia Tevynei reikia pavogti....

  3 2
  Atsakyti
 • L
  Lauras 2020 rugsėjo 16 16:25:54

  kai kurie Pasaulio lietuvių bendruomenės "lyderiai" labai įsijautė į Lietuvos vaduotojų, globėjų, investicijų pritraukėjų vaidmenį, o pažiūrėkim kaip yra iš tikrųjų, kas jie tokie, ar jie geba tai daryti ką deklaruoja ??? Lietuva skiria rodos ne mažus pinigėlius jiems, bet jiems vistiek maža, įkūrė savo rinkiminę apygardą, deleguoja savo kandidatus rinkiminėje kompanijoje, už mokesčių mokėtojų pinigus užsiima savireklama su LRT įkūrę TV laidą apie pasaulio lietuvių gyvenimą, pastoviai jų dienotvarkėje klausimas, kaip įteisinti dvigubą pilietybę, kad prieiti arčiau prie valdžios lovio, kad dar plačiau atsivertų seimo, prezidentūros ir ministerijų durys. Jiems nelabai rūpi, kad vos kvėpuoja lietuviškos mokyklėlės, kurių dauguma net patalpų neturi (glaudžiasi ambasadose), mokytojai negauna atlyginimų, jau šiandien 6- 8 metų vaikai nebekalba lietuviškai, nors abu tėvai lietuviai.Apie tai ne ne aš sugalvojou, apie tai spaudoje kalba išeivijos mokytojai atvažiavę į vykstančius seminarus VDU

  26 2
  Atsakyti
 • N
  Nuomone 2020 rugsėjo 16 16:16:45

  igijus LR pilietybe palikuoniai prades reikalauti nekilnojamojo turto-zemes,pastatu grazinimo ar dideles kompensacijas Tai LR gyvenatys zmones dar tures dirbti ir moketi mokescius tam,kad sumoketi kompensacijas zmones visa laika gyvenantiems uzsienyje ir net neplanuojantiems grizti i LT?

  21 6
  Atsakyti
 • P
  Piksius 2020 rugsėjo 16 16:11:58

  Pilietybė yra ne tautinė ir ne psichologinė sąsaja, o atsakomybė ir atskaitomybė tai šaliai kurios esi pilietis. Niekam nenorintis įsipareigoti naudojantis piliečio privilegijomis, pasaulio perėjūnai tikrai to nori. Niekas net neliečia temos apie kortą, kuri toj svajonių žemėj išrasta, kad prisivilioti darbingus ver.. žmones. Nė kiek neabejoju, kad daug kam išeivijoj išspręstu kai kurias problemas. Tam jau viskas "gaublyje" pramislita. Jei pilietybė suvokiama kaip privilegija be įsipareigojimų...tik laiko ir pinigų klausimas kiek nori? Per sąvokas mušama...Jai galima turėti dvi šalis, tai kodėl negalima daugiau mamų ir tėčių kurie viską duos nieko neprašydami....sąvokos apverčiamos nuasmeninant žmogų ar jo gentainius. .

  14 4
  Atsakyti
 • B
  Budulis 2020 rugsėjo 16 15:35:00

  Užtat negrei Iskander ar Escobar,kaip ten ta, suteikė Lietuvos pilietybę,o negrė neatsisakė Etiopijos.

  29 0
  Atsakyti
 • p
  pritariu 2020 rugsėjo 16 15:17:25

  p.Z.Šličytei .Seime prastumiami įvairūs įstatymai , kurie kažkam tuo metu labai reikalingi.

  24 0
  Atsakyti
 • K
  Kanadoj turi tų pilietybių kiek tik nori 2020 rugsėjo 16 14:41:43

  ir niekam dėl to neskauda

  5 29
  Atsakyti
 • i
  iš kur jūs žinot grįš ar negrįš 2020 rugsėjo 16 14:32:44

  net patys žmonės to nežino, o šiaip spręs pagal visumą ir kiekvienas niuansas turės įtakos. tai kam sąmoningai mažint teigiamų taškų skaičių?

  6 8
  Atsakyti
 • n
  na, 2020 rugsėjo 16 14:27:49

  jeigu tie, kuriuos čia vadina prakišinėtojais, teisingai suprastų, kodėl ir kam reikia dvigubos pilietybės, mažiau burbuliuotų. Jeigu Lietuvos pilietis, baigęs užsienio valstybėje vidurinę mokyklą, universitetą, sukūrė verslą, šeimą, moka mokesčius ir nori ten gyventi, būti tos šalies piliečiu, praranda Lietuvos pilietybę? Jo šaknys čia Lietuvoje, gimtinė, artimieji, tėvai gyvena čia. Jis gali bet kada grįžti ir kurtis Lietuvoje kaip Lietuvos pilietis, o ne kaip užsienietis, kuriems taikomi kitokie įstatymai. Reikia išanalizuoti tokių asmenų prašymus teisingai ir tik tokiems duoti dvigubas pilietybes.

  10 23
  Atsakyti
 • s
  senis 2020 rugsėjo 16 13:39:56

  Lietuva nuo kitu ES saliu skiriasi tuo, kad kitose salyse veikia rinkos ekonomika, o Lietuvoje rinkos politika. Pav.ponis Sikaliene prastumusi Matuko istatyma, is svetimos valstybes Norvegijos iskart gavo 130 000 euru. Prastums istatyma ir Pavilionis, jis irgi uzsidirbs is uzsienio lietuviu. Netepes nevaziuosi.

  32 0
  Atsakyti
 • T
  TIKRIAUSIAI 2020 rugsėjo 16 13:33:10

  Kodel leidziama balsuoti Lietuvos pilieciam gyvenantiems ne Lietuvoje,man tas nesuprantama,prie ko cia uzsieneciai,jug jie negyvena ir ne turetu kistis i LIETUVOS gyvenima....

  40 8
  Atsakyti
 • X
  XXXL 2020 rugsėjo 16 13:10:05

  Ž.Pavilionis taip elgiasi, "paprašytas" nostalgija Lietuvai sergančių litvakų, kurie yra įsitikinę, kad, įgiję Lietuvos pilietybę, jie galės mūsų valdiškų instancijų duris atidarinėti kojomis ir greičiau bei lengviau susigrąžinti prarastą ar tariamai prarastą nuosavybę ir tariamą nuosavybę.

  41 3
  Atsakyti
 • E
  Esminis klausimas 2020 rugsėjo 16 12:34:15

  Kodėl išeiviui dviguba pilietybė su teise rinkti valdžią Lietuvoje, jam nuolat gyvenant užsienyje, bet ne Lietuvio pasas, nesuteikiantis tokios teisės?

  33 1
  Atsakyti
 • B
  Baikit nesąmones 2020 rugsėjo 16 12:31:34

  Buvo referendumas, nubalsavome ,tai ką čia filosofuot, manot paspausit Prezidentą ir pasikwis sprendimai?

  31 3
  Atsakyti
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Grįžti į straipsnį
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • PADARINIAI: pietinėje Belgijos dalyje – prancūzakalbėje Valonijoje – prasidėjo šiukšlių krizė - po smarkių potvynių, kilusių liepos 14-16 dienomis, regione perpildyti visi sąvartynai, ir statybinių šiukšlių kalnai ėmė dygti nenaudojamoje automobilių magistralėje A601.

 • KOVA: antradienį Graikijos ugniagesiai kovoja su dideliu miško gaisru šiauriniame Atėnų priemiestyje, jo dūmai juntami šalies sostinėje - ugnis šėlsta Dioniso municipaliteto miško masyve, netoli Galinio kaimelio, rajone tarp Stamatos ir Rodopolio gyvenviečių.
 • STIPRUS: pirmadienį Indonezijoje, prie Sulavesio salos pakrantės, įvyko 6,2 balo žemės drebėjimas, pranešė JAV geologijos tarnyba, tačiau perspėjimų dėl cunamio grėsmės nebuvo.
 • KOSMOSE: šeštadienio vakarą virš pietinės Norvegijos naktinį dangų nušvietė didelis meteoritas, sukėlęs bangą pranešimų net iš Švedijos apie pastebėtą dangaus kūną, pranešė vietos žiniasklaida.
 • SIAUTĖJA: miškų gaisras, kilęs už maždaug 100 km į vakarus nuo Barselonos, sunaikino 1 100 hektarų miško ir dirbamos žemės, sekmadienį socialiniame tinkle „Twitter“ pranešė Katalonijos miškų komisija.
 • GĄSDINO: Filipinus šeštadienį supurtė stiprus žemės drebėjimas, pranešė JAV Geologijos tarnyba (USGS), tačiau jis įvyko giliai po žeme, todėl vietos pareigūnai teigė nesitikintys daug žalos.

 • SKĘSTA: potvyniams apėmus dalį Vidurio Kinijos teritorijos, penktadienį, pasitelkiant savadarbius tiltus, buvo evakuojami kaimų gyventojai - tai daroma dėl šalies rytinės pakrantės link artėjančio taifūno, kuris gali sukelti dar didesnius potvynius.
 • TRANSPORTAS: Europoje antrą šių metų ketvirtį, palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, padvigubėjo naujų elektra varomų transporto priemonių pardavimai, penktadienį nurodė Europos automobilių gamintojų asociacija (ACEA).
 • ATIDARYMAS: Grikapalyje penktadienį buvo atidaryta didžiausia pagal pagamintos vienoje vietoje elektros kiekį nutolusi saulės elektrinė Lietuvoje, kurios galingumas yra 3,35 MW - platforma nuo jau egzistuojančių skiriasi tuo, kad „SoliTek“ modernių technologijų dėka vartotojams užtikrinama 35-40 proc. efektyvesnė elektros generacija ir dvigubai mažesnė kaina už elektros energiją.
 • KROVINIAI: Kauno intermodaliniam terminalui (KIT) prisijungus prie europinės vėžės, Lietuvos krovinių vežėjams atsivėrė  naujos galimybes gabenti krovinius traukiniais iš Europos ir į ją, išvengiant sustojimo pasienyje su Lenkija ir krovinių perkrovimo.
Daugiau

Dienos klausimas

Kaip manote, ar vidaus reikalų ministrė A.Bilotaitė turi atsistatydinti?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Jeigu Seimo rinkimai vyktų ateinantį sekmadienį, už kurią partiją balsuotumėte?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+19 +24 C

+15 +21 C

 

+15 +20 C

+21 +29 C

+19 +26 C

 

+24 +27 C

0-6 m/s

0-10 m/s

 

0-9 m/s

       

Nuorodos