Didžiojoje Britanijoje automobilių gamyba pernai smuko į žemumasnuotraukos

2021 sausio 28 14:41:00 Perskaitė 85

Didžiojoje Britanijoje automobilių gamyba praėjusiais metais dėl pandemijos pasiekė žemiausią lygį per 36 metus, ketvirtadienį pranešė Motorinių transporto priemonių gamintojų ir prekybininkų draugija (SMMT).

 

Automobilių gamyba 2020 m. sumažėjo 29 proc., iki 920 928 transporto priemonių. Tai mažiausias rodiklis nuo 1984 metų.

Gamyba vietinei rinkai, lyginant su ankstesniais metais, sumažėjo 30,4 proc., o eksportui – 29,1 proc. ES pernai išliko didžiausia Didžiosios Britanijos eksporto paskirties vieta. Eksportas į JAV, Japoniją ir Australiją sumažėjo dviženkliais skaičiais, o į Kiniją padidėjo 2,3 proc.

Automobilių gamyba gruodį, lyginant su tuo pačiu ankstesnių metų mėnesiu, sumažėjo 2,3 proc., iki 71 403 transporto priemonių.

SMMT pažymėjo, kad gamybos veikla buvo sutrikusi visus praėjusius metus, gamyklų našumą paveikus socialinės distancijos taisyklėms bei su „Brexitu“ susijusiam neapibrėžtumui, kuris tęsėsi iki metų pabaigos švenčių ir sutrikdė paklausą svarbiausiose eksporto paskirties vietose. Remiantis naujausiomis nepriklausomomis prognozėmis, Didžiojoje Britanijoje automobilių gamyba 2021 metais iš dalies atsigaus ir pasieks 1 mln. transporto priemonių.

Tačiau daug kas taip pat priklausys nuo COVID-19 apribojimų šaies viduje ir už jos ribų bei nuo laikotarpio, per kurį duris vėl galės atverti automobilių prekybos salonai, pridūrė organizacija.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net