D.Gaižauskas dėl L.Kasčiūno į Seimą iškvietė policijąnuotraukos (10)

2020 gruodžio 22 16:25:10 Perskaitė 652

Antradienį „valstietis" Dainius Gaižauskas į Seimą iškvietė policiją. Pasak jo, konservatorius Laurynas Kasčiūnas pažeidė saviizoliacijos taisykles.


Seimo posėdyje Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Laurynas Kasčiūnas saviizoliavosi ir balsuoja iš Seimo vertėjų kabinos. Kaip Eltai teigė parlamentaras, jis priėmė savanorišką sprendimą saviizoliuotis, kai sužinojo, kad vienas iš jo patarėjų Seime susirgo koronavirusu.

Pasak D. Gaižausko, tai didžiausia cinizmo viršūnė, kuomet parlamentarai, kurie turėtų rodyti pavyzdį visuomenei, nesilaiko saviizoliacijos taisyklių.

„Aš pastebėjęs, kad L. Kasčiūnas balsuoja tiesiogiai Seime, aš kreipiausi į Seimo pirmininkę, kad ši paaiškintų, ar iš tiesų taip yra. Kaip tai gali būti? Kuomet visoje Lietuvoje šiuo metu yra sustiprintas karantinas, verslai nedirba, žmonės turi likti namuose. Tai yra didžiausia cinizmo viršūnė, kuomet plenarinio posėdžio metu leidžiama, saviizoliaciją turinčiam asmeniui balsuoti. Turbūt todėl, kad valdantieji bijo, kad jiems trūks balsų biudžetui", - Eltai sakė D. Gaižauskas.

„Valstietis" Eltai patvirtino, kad jis iškvietė pareigūnus trumpuoju numeriu 112.

L. Kasčiūnas: tai savanoriška saviizoliacija

L. Kasčiūnas Eltai teigė, kad jis priėmė savanorišką sprendimą saviizoliuotis, kai sužinojo, kad vienas iš jo patarėjų Seime susirgo koronavirusu.

„Darbuojuosi iš Seimo vertėjų kabinos. Aš esu savanoriškoje saviizoliacijoje. Trečiadienį turėjome nuotolinį NSGK posėdį, bet aš darbavausi iš Seimo. Vienas iš mūsų patarėjų susirgo koronavirusu. Kiekvienas dėl to priėmėme sprendimą saviizoliuotis ar ne. Tai aš priėmiau sprendimą tai padaryti. Bet pabrėžiu, tai yra savanoriška saviizoliacija. Vakar dariausi testą, šiandien gavau neigiamą testo rezultatą. Bet taisyklės yra tokios, kad 14 ar 10 dienų, su tam tikromis išlygomis, reikia būti saviizoliacijoje. Tai aš kreipiausi į Seimo kanceliariją, kad man sudarytų sąlygas darbuotis", - Eltai sakė L. Kasčiūnas.

Pasak jo, visi parlamentarai, kurie yra saviizoliacijoje, kaip ir jis, galėjo prašyti Seimo kanceliarijos galimybės dirbti iš vertėjų kabinos.

„Šios sąlygos galėjo būti sudarytos visiems, kas norėjo. Prie manęs yra dar šešios vietos", - sakė L. Kasčiūnas.

„Valstietis" Valius Ąžuolas Seimo posėdyje klausė Seimo pirmininkės pavaduotojo Jurgio Razmos, ar visi parlamentarai, turintys būti saviizoliacijoje, turėjo tokią galimybę dalyvauti Seimo posėdyje.

„Iš valdančiųjų L. Kasčiūnui sudarytos galimybės balsuoti, o ar opozicijos nariams, kurie dabar yra saviizoliacijoje, buvo informuoti, kad tokia galimybė yra? Ir kad jie gali būti biudžeto svarstyme ir balsuoti. Ar yra informuoti?", - klausė V. Ąžuolas.

„Atėjimas buvo suorganizuotas, nesusitinkant su kitais žmonėmis, pro avarinį įėjimą. Viskas buvo išspręsta tinkamu būdu, kad nebūtų jokių kontaktų. Manau, kad kancleris visus informavo", - teigė J. Razma.

Parlamentaras Remigijus Žemaitaitis taip pat Seimo posėdyje kėlė klausimą, ar L. Kasčiūnas nepažeidė saviizoliacijos taisyklių.

„Pagal jūsų patvirtintą Vyriausybės sprendimą, saviizoliacijoje esantis žmogus negali išvykti iš savo vietos. Tai tokiu atveju jam gresia bauda nuo 500-1500 eurų. Tai ką jūs darot?", - klausė Seimo narys R. Žemaitaitis.

Vicepirmininkas J. Razma atkreipė parlamentarų dėmesį, kad L. Kasčiūnas saviizoliavosi savarankiškai, o ne pagal NVSC rekomendacijas.

„Tai kokioje jis saviizoliacijoje yra? Nuo žmonos saviizoliuojasi?", - šaržavo R. Žemaitaitis.

Primename, kad gruodžio pradžioje parlamentarai Seimo Statute numatė galimybę rengti Seimo posėdžius ir nuotoliniu būdu.

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen teigia, kad nuotoliniam darbui Seimas visiškai bus pasiruošęs sausį.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net