Dėl migrantų krizės ketinama ateinančią savaitę šaukti neeilinę Seimo sesijąnuotraukos (33)

2021 liepos 07 09:45:00 Perskaitė 591

Nelegalių migrantų srautams iš Baltarusijos neslopstant, ateinančią savaitę ketinama šaukti neeilinę Seimo sesiją.

 

„Tikėtina, kad kitą savaitę turėsime vienos dienos neeilinę sesiją, kurios metu laiką skirsime būtent migrantų situacijos sprendimui“, – „Žinių radijui“ trečiadienį sakė Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Pasak jos, į neeilinę sesiją susirinkęs Seimas peržiūrėtų įstatymus dėl prieglobsčio prašymo nagrinėjimo procedūrų trumpinimo.

„Reikės peržiūrėti įstatymus ir dėl prieglobsčio prašymo trumpinimo terminų, ir dėl kitų priemonių, kuriomis galima būtų pažaboti šią situaciją, greičiau su ja tvarkytis“, – sakė ji, kartu pažymėdama, kad suvokiant, jog už migrantų krizės stovi Baltarusijos režimas, paprastų sprendimų nėra.

„Akivaizdu, kad labai paprastų sprendimų dabar nėra. Mes turime suvokti, kad režimas imasi įvairių, dažnai desperatiškų priemonių ir akivaizdu kovoja ne pagal taisykles“, – teigė Seimo vadovė.

„Tai yra organizuota migracija, tai ne šiaip pabėgėliai, bėgantys chaotiškai per mūsų sieną, tai yra režimo veiksmai didinant spaudimą mums ir visai Europos Sąjungai“, – akcentavo V. Čmilytė-Nielsen.

Pastaruoju metu Lietuvos – Baltarusijos pasienį kerta Lietuvai dar nematyti nelegalių migrantų srautai. Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) duomenimis, iš viso šiemet pasienyje su Baltarusija sulaikyti daugiau nei 1300 neteisėtų migrantų.

Lietuva tvirtina, kad už migrantų krizę pasienyje yra atsakingas Aliaksandro Lukašenkos režimas. Tai, kad yra įtarimų, jog pastaruoju metu nelegali migracija į Lietuvą yra specialiai organizuojama Baltarusijos, teigė ir į Lietuvą atvykęs Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Charles'is Michelis.

Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad, Lietuvai siekiant suvaldyti nelegalią migraciją iš Baltarusijos, pirmiausiai reikia išnaudoti Europos Sąjungos derybinę galią kalbantis su tokiomis trečiosiomis – nelegalių migrantų kilmės valstybėmis. ES vadovai tokią paramą Lietuvai žada.

Tuo metu vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė šią savaitę pranešė, kad jau artimiausiu metu nelegaliems migrantams bus pastatytas naujas palapinių miestelis. Taip pat ministrė užsiminė, kad būtina trumpinti prieglobsčio prašymų svarstymą.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net