Dėl Klaipėdos uosto plėtros kreipiasi į Generalinę prokuratūrą ir Konstitucinį Teismąnuotraukos (4)

2020 rugsėjo mėn. 07 d. 17:05:06 Perskaitė 1040

Lietuvos žaliųjų partijos atstovai kreipėsi į Generalinę prokuratūrą ir Konstitucinį Teismą, kad būtų „atliekamas išsamus tyrimas” dėl Klaipėdos jūrų uosto bendrojo plano.

 

Pasak jų, Klaipėdos jūrų uosto bendrasis planas šiurkščiai pažeidžia viešąjį interesą, Konstituciją ir tarptautinius Lietuvos įsipareigojimus.  

„Numatomas uosto plėtros būdas neišvengiamai lems padidėjusią oro, paviršinio vandens, dirvožemio taršą, turės neigiamą poveikį žemės gelmėms, krantams, saugomoms gamtinėms teritorijoms bei biologinei įvairovei, o drauge ir visos Klaipėdos gyventojų sveikatai. Dėl šių aplinkos apsaugos ir visuomenės gyvenimo kokybės pažeidimų kreipiausi į Generalinę prokuratūrą, prašydamas apginti visuomenės teisę gyventi sveikoje aplinkoje, atitinkančioje teisės aktų reikalavimus“, – teigia rašto autorius, Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkas Remigijus Lapinskas.

Pasak jo, Vyriausybės sprendimas, kuriuo ji patvirtino Klaipėdos uosto bendrąjį planą, turėtų būti panaikintas.

Politikas tikina suprantąs ir vertinąs uosto indėlį į ekonominį valstybės gyvenimą, tačiau teigia, kad uosto konkurencingumo didinimas negali būti vykdomas gyventojų ar gamtos sąskaita.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net