Dėl autorių teisių pažeidimo blokuojama interneto svetainę sputniknews.ltnuotraukos (7)

2019 liepos mėn. 10 d. 15:44:01 Perskaitė 1216

Siekdama apsaugoti autorių teises internete, Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) priėmė sprendimą dėl privalomų nurodymų interneto prieigos paslaugų teikėjams davimo, kad būtų nutrauktas neteisėtas autorių teisių saugomo turinio viešas paskelbimas interneto svetainėje https://sputniknews.lt/.

 

Liepos 3 d. į LRTK su prašymu kreipėsi VšĮ „Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija“ (LRT) nurodydama, kad šioje interneto svetainėje savavališkai ir neteisėtai be LRT sutikimo perspausdinama LRT priklausanti informacinė medžiaga (straipsniai). LRT kreipėsi į interneto svetainės https://sputniknews.lt/ administratorių ir prieglobos paslaugų teikėją prašydama pašalinti neteisėtai viešai paskelbtą autorių teisių saugomą turinį, tačiau jis buvo toliau neteisėtai viešai skelbiamas – šios interneto svetainės administratorius toliau netiesiogiai skatino vartotojus naudotis neteisėtai viešai paskelbtu autorių teisių saugomu turiniu, kurį LRT prašymo nagrinėjimo metu sudarė 1464 straipsniai.

LRTK sprendimas įsigalios tik jį sankcionavus Vilniaus apygardos administraciniam teismui.

Bandantys prisijungti prie blokuotos interneto svetainės bus nukreipti į LRTK sukurtą informacinį interneto svetainės tinklalapį stop.rtk.lt.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net