Dar viena viltis dėl stadiono: „Axis Industries“ pateikė atnaujintą pasiūlymąnuotraukos (3)

2019 rugsėjo mėn. 16 d. 13:20:16 Perskaitė 682

„Axis Industries“ konsorciumas pateikė Vilniaus miesto savivaldybei atnaujintą pasiūlymą, kuriuo į projekto finansuotojo poziciją siūlomas Baltijos šalyse privataus kapitalo fondų valdytojas „BaltCap“.

 

Kaip teigiama pranešime, pasiūlymas pateiktas paaiškėjus, kad projekto įgyvendinimui nebus skiriamas anksčiau planuotas ES struktūrinių fondų finansavimas.

„Projekto finansavimo sudėtyje nebelikus ES lėšų, kurios garantavo projekto patikimumą, mes siūlome įtraukti finansuotoją, kuris užtikrintų finansinius sutarties įsipareigojimus, projekto tvarumą ir skaidrumą. „BaltCap“ sutinka prisiimti Vilniaus miesto savivaldybės mokėjimų riziką. Pasitelkęs pasaulinę tokių projektų finansavimo praktiką, „BaltCap“ fondas visu 100 procentų rūpintųsi projekto finansavimu“, – pranešime cituojamas „Axis Industries“ generalinis direktorius Mantas Galdikas.

Fondas, pasak pranešimo, užtikrintų, kad „Axis Industries“ konsorciumas gautų lėšas iš karto po to, kai bus pastatytas daugiafunkcis kompleksas ir nacionalinis futbolo stadionas, o savivaldybė su fondu atsiskaitytų per ilgesnį laikotarpį.

„BaltCap“ įsitraukimui į projektą reikalingos šio fondo ir Vilniaus miesto savivaldybės sutarimas dėl abiem pusėms priimtinų finansavimo sąlygų.

„Preliminariai galiu patvirtinti, kad šio projekto ilgalaikio finansavimo partnerio pozicija atitinka mūsų fondo nuostatas ir galimybes. Mes turime įrankių, leidžiančių finansuoti didelės apimties ir ilgo laikotarpio infrastruktūros objektus. Be to, jei pasitelktume tarptautinių finansinių institucijų skolintą kapitalą, galėtume pasiūlyti pigiausią tokio tipo projekto finansavimo modelį“, – teigia „BaltCap Infrastructure Fund“ valdytojas Šarūnas Stepukonis.

Anksčiau buvo planuota, kad stadiono projekto įgyvendinimui bus skirta per 36 mln. eurų iš valstybės lėšų, dar apie 33 mln. eurų sudarys ES parama, tačiau Vyriausybė nusprendė dalį ES lėšų perskirstyti kitiems miesto projektams.

Savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis prieš kurį laiką sakė, kad pagal dabartinį scenarijų, projekto vertė gali pakilti iki 106 mln. eurų (su PVM) arba iki maždaug 90 mln. eurų be PVM.

Vilniaus miesto savivaldybė kurį laiką bylinėjosi su iš konkurso pašalinta įmone „Vilniaus nacionalinis stadionas“ (VNS), kuri skundė teismui savivaldybės sprendimą ją pašalinti iš konkurso. Vis dėlto Lietuvos apeliacinis teismas atmetė VNS skundą ir leido tęsti Nacionalinio stadiono statybos projektą.

Privatus investuotojas bendrovė „Axis Industries” planuoja pastatyti ne mažiau kaip 15 tūkst. vietų futbolo stadioną, sporto muziejų. Stadionas tėra tik dalis daugiafunkcio komplekso, su kuriuo kartu bus sukurta dar 15 sporto objektų – viena lengvosios atletikos aikštė, kas Vilniuje leis rengti tarptautinio lygio lengvosios atletikos varžybas, 6 krepšinio salės, 3 futbolo treniruočių aikštės, rankinio, gimnastikos, bokso salės. Komplekse taip pat atsiras 300 vietų vaikų darželis, kultūros ir ugdymo veiklų centras, biblioteka.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net