A.Širinskienė: kol kas sunku pasakyti, ar bus pasirašytas opozicinių frakcijų bendradarbiavimo susitarimasnuotraukos (1)

2020 lapkričio 17 09:24:31 Perskaitė 440

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos (LVŽS) narė Agnė Širinskienė teigia, kad kol kas neaišku, ar Seime bus pasirašytas kažkoks oficialus bendradarbiavimo susitarimas tarp opozicinių partijų. Visgi A. Širinskienė pripažįsta, kad bendras opozicijos lyderis prisidėtų prie geresnio Seimo mažumos atstovavimo ir matomumo.


„Kad būtų išrinktas opozicijos lyderis, reikia turėti pusę mažumos balsų, tai mūsų vienai frakcijai trūksta dviejų, berods, balsų, kad galėtume savarankiškai rinkti opozicijos lyderį, bet mes to niekada ir nesiekėme daryti", - LRT radijui teigė A. Širinskienė.

„Opozicinės frakcijos ir partijos kalbasi, bet jūs puikiai suprantate tą subtilią situaciją su Darbo partija, kai tikrai gali įtarti, kad ji kolaboruoja su valdančiaisiais. Ir vis dėlto reikia pripažinti, kad Darbo partija mus apgavo", - pridūrė ji.

A. Širinskienės teigimu, pasitikėti Darbo partija šiuo metu „valstiečiams" tikrai yra labai sudėtinga. Todėl, pasak politikės, opozicinėms partijoms visų pirma reikėtų nusiraminti ir apmąstyti susiklosčiusią situaciją.

„O kad tam tikras bendradarbiavimas būtų, be abejo, bus, tarimasis ir diskutavimas, bet, ar bus pereita prie oficialaus sutarčių pasirašymo, ką būtų galima teoriškai ir praktiškai daryti ir su gerbiamo Gintauto Palucko vadovaujama partija, tai, manau parodys laikas", - sakė A. Širinskienė.

„Be abejo, vienytis mes vis tiek turėsime bet kokia forma, ar ta forma leis mums turėti opozicijos lyderį bendrą, tai parodys ateitis", - taip pat akcentavo ji.

Visgi „valstiečių" atstovė pripažįsta, kad bendras opozicijos lyderis prisidėtų prie geresnio opozicijos atstovavimo, matomumo bei teisių gynimo.

Primename, kad naujos kadencijos Seimas pirmajame posėdyje išsirinko Seimo pirmininkę Viktoriją Čmilytę-Nielsen, jos pirmąjį pavaduotoją konservatorių Jurgį Razmą ir pavaduotoją Darbo frakcijos narį A. Mazuronį.

V. Čmilytės-Nielsen penktadienio sprendimas siūlyti į Seimo vicepirmininkus mažiausios pagal dydį opozicinės frakcijos atstovą Andrių Mazuronį stebina ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderius. Pasak LVŽS pirmininko Ramūno Karbauskio, yra konstitucinė norma, kai Seimo pirmininkas pasiūlo vienu iš savo pavaduotojų skirti didžiausios opozicinės frakcijos atstovą.

„Valstiečių" siūloma kandidatė į Seimo vicepirmininkės pareigas šiuo metu yra Aušrinė Norkienė. Tačiau po pirmadienį vykusio susitikimo su R. Karbauskiu V. Čmilytė-Nielsen teigė, kad LVŽS frakcijai reikėtų paieškoti kito kandidato į parlamento vicepirmininkus.

Tuo metu LSDP žadėjo siūlyti G. Palucko kandidatūrą, bet po penktadienį susiklosčiusios situacijos jis atsakė posto ir savo kandidatūrą perleido bendrapartiečiui Juliui Sabatauskui.

 

 

 

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net