Anglijoje bus paskelbtas jau trečias karantino švelninimo etapasnuotraukos (9)

2021 gegužės 10 08:00:00 Perskaitė 356

Jungtinės Karalystės (JK) vyriausybė pirmadienį turėtų paskelbti apie tolesnį koronaviruso apribojimų švelninimą Anglijoje – žadama leisti baruose ir restoranuose prie staliukų prisėsti viduje, taip pat gyventojai vėl galės apsikabinti, sekmadienio vakarą paskelbė Dauningo gatvė.

 

JK premjeras Borisas Johnsonas pirmadienio popietę surengs spaudos konferenciją, kurioje paskelbs apie gegužės 17 d. numatytą trečiąjį britų išėjimo iš krizės etapą.

Vyriausybė pranešė, kad pirmadienio rytą B. Johnsonas su kolegomis ir patarėjais tarsis dėl konkrečių priemonių.

Manoma, kad bus leista lauke susitikti iki 30 žmonių grupėms, taip pat panaikintos atstumo laikymosi taisyklės tarp šeimos ir draugų – leidžiama apsikabinti.

Taip pat numatoma, kad baruose bei restoranuose lankytojai maistu ir gėrimais vėl galės mėgautis ir viduje, tačiau jie turės prisėsti prie staliukų. Bus atidaryti kino teatrai ir keletas kitų pramogų centrų, valdžiai surengus pirminių renginių ir išbandžius saugumo priemones.

Antruoju apribojimų švelninimo etapu Anglijoje jau buvo atidaryti grožio salonai bei nebūtinų prekių parduotuvės.

Iš viso numatyti keturi apribojimų švelninimo etapai, paskutiniu etapu bus panaikinti visi socialinio kontakto ribojimai.

JK nuo pandemijos pradžios užregistruota daugiausiai mirčių nuo COVID-19 Europoje – daugiau nei 127 tūkst. Tačiau šalyje sparčiai vykdoma vakcinacijos kampanija ir pirmąja vakcinos doze jau paskiepyta daugiau nei 35 mln. žmonių.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net