A.Juozaičio, N.Puteikio ir S.Gorodeckio partijos rinkimuose dalyvaus bendru sąrašunuotraukos (8)

2020 birželio 16 12:33:46 Perskaitė 1982

Centro partijos „Gerovės Lietuva“ pirmininkas Naglis Puteikis, Kartų solidarumo sąjungos-Santalkos Lietuvai pirmininkas Arvydas Juozaitis, ir Lietuvių tautininkų ir respublikonų sąjungos pirmininkas Sakalas Gorodesckis Seimo rinkimuose dalyvaus bendru sąrašu. Pirmąją bendrojo sąrašo vietą užims A. Juozaitis.

 

„Mes buriamės skurdinamos daugumos labui. Ne korporacijų bankų ir visų turtuolių labui. Todėl trys partijos susitarė eiti į 2020 metų Lietuvos Seimo rinkimus bendru sąrašu. Telkiamės ir kviečiame partijas bendram koaliciniam darbui ir lauksime žmonių supratimo, pritarimo ir palaikymo“, –  Seime surengtoje spaudos konferencijoje akcentavo A. Juozaitis.

Savo ruožtu N. Puteikis džiaugėsi, kad derybos tarp trijų į bendrą rinkiminį sąrašą susijungusių partijų pavyko sėkmingai ir informuoja, kad planuojama bendrauti dar su dviem partijomis: Lietuvos sąrašu bei Jaunąja Lietuva. Pasak N. Putikio, bendrame partijų rinkiminiame sąraše pirmoji vieta numatyta A. Juozaičiui.

„Pirma vieta numatyta Arvydui Juozaičiui, dėl kitų vietų tarsimės, tikimės, kad mums pavyks suformuoti frakciją, kuri gintų viešą interesą po rinkimų“, – informavo politikas.

„Duok Dieve 15 mandatų, jeigu bus 20, tai jau bus puikus laimėjimas“, – ambicijų Seimo rinkimuose neslėpė ir A. Juozaitis.

Politikas spaudos konferencijoje teigė, kad į bendrą sąrašą kviečiamos jungtis ir šalies krikščioniškosios partijos.

„Krikščioniškos partijos, kurios dabar yra atsiradusios, taip pat yra labai kviečiamos į bendrą būrį. Nes vis dėl to yra 45 proc. neapsisprendusių, už ką balsuoti, turbūt tas skaičius dar augs“, – sakė A. Juozaitis, akcentuodamas, kad neapsisprendusių rinkėjų grupė tikrai nebalsuos už sistemines partijas.

„Po rinkimų apie 15 proc. po vieną eidami išbarsto ir juos pasiima vėl sistema. Tai tuos 15 proc. mes turime surinkti vėl į vieną vietą. Kitaip pražus tie nacionaliniai, krikščioniškieji judėjimai“, – pridūrė jis.

Savo ruožtu S. Gorodeckis akcentavo, kad į bendrą rinkiminį sąrašą susibūrusias partijas vienija bendros tautiškumo, socialinės ir tautinės valstybės vertybės.

„Šios vertybės vienija mus jungiantis Seimo rinkimų kampanijoje 2020 metas. Jeigu šių vertybių nebūtų, tai jokios derybos nevyktų", – sakė S. Gorodeckis.

„Esame atviri visoms politinėms jėgoms jungtis prie mūsų, išlaikant tas pačias vertybes: tautiškumo, pagarbos, socialinės ir tautinės valstybės, žinoma, laikantis euroatlantinių vertybių, kurios būtų tos raudonosios linijos, kas galėtų būti tikrąja, vieninga alternatyva Lietuvai šiame politiniame lauke“, – taip pat akcentavo jis.

Visgi, S. Gorodeckio teigimu, bendras trijų partijų sąrašas niekada rinkimuose nedalyvautų su politinėmis jėgomis, kurios išpažįsta neoliberalizmą.

Valdančiųjų lyderis Ramūnas Karbauskis antradienį dar kartą patikino, kad artėjančiuose Seimo rinkimuose vienmandatėje apygardoje nekonkuruos su N. Puteikiu. Visgi politikas akcentuoja, kad jokių kitų susitarimų tarp partijų nėra.

ELTA primena, kad LVŽS tarybos nariai birželio 5 d. pristatė šešis bendrus su koalicijos partneriais iškeltus kandidatus vienmandatėse apygardose. Tarp tokių ir Centro partijos „Gerovės Lietuva“ lyderis Naglis Puteikis.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net