A.Armonaitė: turime daryti viską, kad Lietuvoje galėtų kurtis ir pasauliniai verslo gigantainuotraukos (56)

2021 vasario 11 17:48:00 Perskaitė 484

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė, ketvirtadienį susitikusi su automobilių technologijų bendrovės „Continental Automotive Lithuania“ generaliniu direktoriumi Shayanu Ali, pabrėžė būtinybę turėti ilgalaikę ir tvarią valstybės strategiją, kuri patenkintų aukštos kvalifikacijos darbuotojų poreikį, kad didieji užsienio investuotojai mūsų šalyje toliau vykdytų nuoseklią plėtrą.

 

Prieš trejus metus Kauno rajone įsikūrusi bendrovė „Continental Automotive Lithuania“ paskelbė apie ketinimą pradėti plėtros projektą, kurio investicijos sieks daugiau kaip 90 milijonų eurų ir sukurs dar 500 naujų darbo vietų. Bendra investicijų suma į projektą Lietuvoje sieks apie 185 mln. eurų, o iki 2025 metų bendrovėje iš viso dirbs apie 1 500 darbuotojų.

„Lietuva yra pajėgi ne tik pritraukti stambius investuotojus, bet mūsų šalį pasirinkę verslai atranda čia galimybę plėstis. Tokios investicijos labai svarbios mūsų šalies ekonomikai ne tik prisidedant prie naujų gerai mokamų darbo vietų kūrimo, – o tai aktualu kiekvienam piliečiui, – bet ir strateginiu mastu – didinant technologinį proveržį, šalies žinomumą bei konkurencingumą pasaulyje. Mes savo ruožtu turime daryti viską, kad šalyje būtų palankios sąlygos investuotojams įsikurti, plėstis, o darbo jėgos kvalifikacija ir nedidelė kaita patenkintų investuotojų poreikius“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė A. Armonaitė.

Kauno rajone esančiame „Continental“ pastatų komplekse yra gaminamai sudėtingi ir aukštos kvalifikacijos darbuotojų žinių reikalaujantys technologiniai produktai – automobilių elektronikos sistemos, skirtos saugumo, komforto bei autonominio vairavimo funkcijoms.

Ministrė pabrėžė, kad, siekiant dar labiau pagerinti investicinę aplinką, reikia pritraukti talentus į Lietuvą, stiprinti pagalbą grįžtantiems lietuviams bei atvykstantiems užsieniečiams, kurti efektyvesnę inovacijų ekosistemą Lietuvoje, skaitmenizuoti valstybės paslaugas bei užtikrinti skaidrią ir aiškią verslo aplinką.

Aukštos kvalifikacijos, talentingi darbuotojai įmonėms būtų papildomas motyvas plėtoti verslą mūsų šalyje, žinant, jog čia nesusidurs su kvalifikuotų darbuotojų trūkumu. Jų stygius kai kuriose srityse (pavyzdžiui, informacinių technologijų, apdirbamosios pramonės) pastaruoju metu yra juntamas.  

A. Armonaitės teigimu, Ekonomikos ir inovacijų ministerija toliau sieks kuo palankesnių verslo sąlygų Lietuvoje ir skatins mokslo ir verslo bendradarbiavimą.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net