A. Dulkys: masinė vakcinacija gali prasidėti jau gegužės mėnesįnuotraukos (25)

2021 gegužės 05 16:30:00 Perskaitė 200

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys tvirtina, kad Lietuvoje jau gegužės mėnesį gali prasidėti masinė vakcinacija, kai išlaikant amžiaus grupių eiliškumą, skiepui galėtų registruotis visi norintys šalies gyventojai.

 

„Pripažinsiu, kad pradžioje skaičiavome, jog tiek pagal vakcinų kiekį, tiek pagal galimybes suspėti pasirengti buvo labiau realistiška birželio pradžia. Tai turbūt čia bus viena iš tokių malonesnių išimčių ir mums patiems“, – po Vyriausybės posėdžio trečiadienį surengtoje spaudos konferencijoje kalbėjo A. Dulkys, pridurdamas, kad itin tikėtina, jog pirmiesiems gyventojams masinė vakcinacija gali būti pasiūlyta jau gegužės mėnesį.  

„Panašu, kad visos datos prasidės jau gegužės mėnesį“, – teigė jis.

Sveikatos apsaugos ministras tvirtino, kad detalesnė informacija bus pateikta ketvirtadienį po susitikimo su savivaldybių atstovais, tačiau, jo teigimu, bendras vakcinų skaičius leidžia peržiūrėti ir anksčiau suplanuotą vakcinacijos strategiją.

„Paskelbsime, kada, kokiais terminais, kokias amžiaus grupes jau dabar planuotume daryti, nes bendras vakcinų skaičius, kurį gauname, jis leidžia truputėlį keisti vakcinavimo strategiją“, – sakė A. Dulkys.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net