A. Armonaitė: prie tokio susirgimų skaičiaus visai neseniai visa ekonomika buvo uždarytanuotraukos (134)

2021 rugpjūčio 04 12:30:00 Perskaitė 942

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė sako, kad galimybių pasas leidžia laikyti atvertas tas veiklas, kurios anksčiau esant tokiam COVID-19 susirgimų skaičiui būtų uždarytos.

 

„Pagrindinis dalykas: prie susirgimų skaičiaus, kurį mes šiandien turime, dar visai neseniai visa ekonomika buvo uždaryta. Mes dabar turime vakciną, galimybių pasą ir tai reiškia, kad mes galime ekonomines veiklas laikyti atidarytas“, – prieš Vyriausybėse posėdį atsakinėdama į žurnalistų klausimus kalbėjo A. Armonaitė.

Vyriausybė trečiadienį turėtų apsispręsti dėl platesnio galimybių paso taikymo. Siūloma, kad nepasiskiepijusiems ar nepersirgusiems asmenims būtų leidžiama lankytis tik būtinųjų prekių parduotuvėse, jie nebegalėtų dalyvauti renginiuose, kurie vyks uždarose patalpose, be galimybių paso nebus galima naudotis viešojo maitinimo įstaigų paslaugomis.

Ekonomikos ministrė pabrėžia, kad siekiama, jog pasiskiepiję asmenys, galėtų naudotis visomis paslaugomis.

„Kontaktas pirmiausiai yra tas kriterijus. Taip pat, žinoma, būtinąsias prekes palikti visiems prieinamas. Mūsų ekonomikos pasiūlymas yra, kviesiu kolegas atsižvelgti, kad veiklos lauke būtų neribotos. Pagrindinis tikslas yra visiems leisti veikti, verslams ir žmonėms džiaugtis paslaugomis. Skiepytis galima nemokamai“, – tvirtino A. Armonaitė.

Primename, kad antradienį Lietuvoje patvirtinti 503 nauji koronaviruso atvejai, mirė du žmonės, trečiadienį pranešė Statistikos departamentas. Bent viena skiepo doze paskiepyti 12 624 asmenys.

Susirgo ir į ligonines praėjusią parą dėl COVID-19 ligos naujai paguldyti 37 žmonės. 26 nauji pacientai pradėti gydyti taikant deguonies terapiją, dviem – taikant dirbtinę plaučių ventiliaciją.

Iš COVID-19 gydymui skirtų 347 lovų užimtos 177.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net