ŽŪM: vis daugiau Alytaus rajono ūkininkų gali tiekti pienąnuotraukos (2)

2020 sausio mėn. 23 d. 15:29:46 Perskaitė 995

Pakartotinai ištyrus 7 žaliavinio pieno mėginius iš didžiausių ūkių Alytaus rajone gaisro paveiktoje teritorijoje paaiškėjo, kad dioksinų koncentracija piene ženkliai sumažėjo ir neviršija didžiausių leistinų koncentracijų, todėl pieno tiekimą leista atnaujinti dar dviem Alytaus rajono ūkininkams.

 

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) praneša, kad sprendimai dėl likusių 5 ūkininkų veiklos taip pat bus netrukus priimti, papildomai ūkiuose įvertinus visas galimas rizikas.

Ankstesniuose, 2019 metų spalio–lapkričio mėnesiais, iš šių ūkių imtuose pieno mėginiuose tarša dioksinais leistinas normas viršijo kelis kartus, tačiau teršalų koncentracija piene gali sumažėti ilgą laiką gyvulius šeriant neužterštais pašarais ir laikantis kitų rekomendacijų. Dėl šios priežasties papildomi žaliavinio pieno mėginiai buvo paimti siekiant įvertinti dioksinų lygio gyvūnų organizme pokyčius, priklausančius nuo aplinkos veiksnių: pašarų, laktacijos stadijos, galvijų ir visos bandos būklės.

Kaip skelbiama pranešime, šiuo metu dauguma karvių ūkiuose veršingos ir užtrūkusios, tad po veršiavimosi vėl bus tiriami šių ūkių pieno mėginiai dėl taršos dioksinais. Taip pat bus vertinama ūkiuose naudojamų pašarų sauga, galvijų laikymo, šėrimo, girdymo sąlygos.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net