respublika.lt

Žmonės įrodė: tikra šeima yra visos Lietuvos jėga! papildyta video ir dalyvių foto (54)

2021 gegužės 18 13:20:09
Vidmantas Misevičius

Dabartinio Seimo daugumos arogancija ir nesiskaitymas su žmonėmis suveikė kaip katalizatorius - šeštadienį Lietuvoje įvyko Nepriklausomybės aušrą primenantis mitingas - „Didysis šeimos gynimo maršas 2021". Jo organizatoriai suvienijo politikų skaldomus Lietuvos žmones ir aiškiai parodė, jog nebesitaikstys su tolesniu valstybės naikinimu.

×
nuotr. 11 nuotr.
Šeimos gynimo maršo akimirkos. Stasio Žumbio, Irmanto Sidarevičiaus nuotr.

 


Ta diena atėjo

Nuo pat ankstyvo šeštadienio ryto iš visų šalies kampelių į kelią leidosi savo šeimų ateitimi besirūpinantys, savo kraštą ir jo tradicijas siekiantys išsaugoti žmonės. Ne viename mieste ir miestelyje juos palaimino ir į kelionę išlydėjo dvasininkai. Kretingiškiams geriausios kloties palinkėjo ordino į renginį neišleistas pranciškonas brolis Paulius Vaineikis.

Į magistralę Vilnius-Klaipėda suvažiavę vėliavomis papuošti vilkikai, autobusai, lengvieji automobiliai ir motociklai sudarė įspūdingą koloną, kurią pakeliui sveikino ir gero kelio linkėjo gausiai susirinkę, bet į sostinę negalintys atvykti šalies gyventojai. Važiuojantys kolonoje jiems atsakė sutartinai pypsėdami.

Prie Kauno akcijos dalyvius pasveikino prezidento Rolando Pakso vadovaujama oro akrobatų eskadrilė „Anbo". Kaišiadoriečiai vykstančius į Vilnių pasitiko pasipuošę vis rečiau viešuose renginiuose matomais tautiniais drabužiais.

Važiuojančiųjų kelionės tikslas buvo sostinės Vingio parkas. Jame vakarop susirinko šalies gyventojai - lietuviai, rusai, lenkai, baltarusiai ir kt.,- suprantantys, kad valstybei, kurioje jie gimė ir gyvena, iškilo pavojus ir tik nuo jų pačių priklauso - ar Lietuva išliks, ar taps istorija.

Į Vingio parką atvyko daugiau nei 30 tūkst., o per visą Lietuvą į akciją įsitraukė daugiau nei 50 tūkst. žmonių. Renginys išsiskyrė nuoširdumu, draugiškumu ir gera susirinkusiųjų nuotaika. Nors į parką susirinko didžiulė minia žmonių, pasibaigus mitingui, Vingio parkas liko švarut švarutėlis.

Jūs pakilsite ir banga nusiris

Džiugu, kad renginys buvo tarptautinis - jį ne tik nuotoliniu būdu pasveikino Vokietijos atstovas Europos Parlamente Štefanas Kortė (Stefan Korte) (AfD) ir Ispanijoje gyvenanti menininkė bei juvelyrė Jurga Lago, bet ir apsilankė broliai latviai - Romeks Sorokin (Pro Family) ir Roberts Raimo (Tautas Varas fronte).

R.Sorokin atviravo, kad, kalbant apie tradicijas ir šeimas, padėtis Latvijoje yra dar liūdnesnė negu Lietuvoje. Pasak jo, esantys valdžioje, įskaitant ir šalies prezidentą, bei oficialioji žiniasklaida, visais įmanomais būdais perša visuomenei genderizmo idėjas, o asmenis, pasisakančius už šeimą, kurią sudaro tik vyro ir moters santuoka, juodina.

„Tad man labai smagu matyti, kad Lietuva jau prabudo ir stojo ginti prigimtinių vertybių, nes kompromisų su žmogiškąja prigimtimi, gamta būti negali. Jūs pasiuntėte aiškią žinią esantiems valdžioje ir jie nebegalės to ignoruoti. Tiesa, jums paprasčiau - Lietuva turi ilgą istoriją, turi tikėjimą ir Bažnyčią, bet labai tikiuosi, kad jūsų sukelta „banga", kaip ir prieš 30 metų, per Latviją nusiris iki Estijos ir mes visi, veikdami bendrai, nusimesime dabar mums neriamus pančius", - sakė latvis.

Jam pritarė ir R.Raimo.

„Mūsų šalis užpuolė „maras". Baisus, gerai finansuojamas ir viską naikinantis. Jeigu norime išlikti, privalome jį įveikti. Tam privalu suprasti, kokia mūsų misija, ko mes siekiame, ir nedelsiant kryptingai, palaikant vieni kitus, pradėti veikti. Jūs susivokėte greičiau ir žengėte pirmą žingsnį. Mes, kiek galėsime, padėsime, nes esame „paskutinis bastionas" atėjusios nelaimės kelyje ir trauktis nebėra kur", - situaciją įvertino R.Raimo. Visgi, pasak jo, matant gausybę į Vingio parką susirinkusių žmonių, supranti, kad dar ne viskas prarasta. Jis pasidžiaugė, kad grįš į Latviją su gerąja žinia, ir išreiškė viltį, jog po „Didžiojo šeimų gynimo maršo" iki šiol bijoję ar abejoję Latvijos gyventojai prisijungs prie prigimtinių vertybių gynėjų.

Pastebiu vis daugiau nusivylusių žmonių

Lietuvos kariuomenės Ordinariato vyresnysis kapelionas, majoras, teologijos daktaras Arnoldas Valkauskas prisipažino, jog ilgai svarstė - važiuoti į maršą ar ne.

„Abejones išsklaidė paraginęs vykti arkivyskupas Kęstutis Kėvalas, todėl šiandien esu čia. Bet atvykau ne pamokslauti, o su Dievo pagalba pabandyti prisibelsti į žmonių sielas, padėti joms atsiverti į šviesą. Mūsų visuomenė paskendo nuodėmingame egoizme. Į antrą planą nustumta ne tik šeima, bet ir Tėvynė, todėl problemų, tiek dvasinių, tiek moralinių, kasdien matome vis daugiau. Auga gyvenimu nusivylusių žmonių skaičius ir tai neramina", - pasakojo A.Valkauskas.

Pasak jo, taip nutiko, nes, žmonėms nustojus vertinti šeimą, nustojus gerbti tėvą ir motiną, jie tapo aistrų ir ydų vergais.

„Situacija liūdna, nes į malonumus pasinėrę žmonės nebenori ar nebesugeba dirbti su savimi. Galvodami apie materialinę gerovę, jie pamiršta dvasinę gyvenimo pusę. Krizė yra apėmusi ne tik šeimas, bet ir kitas gyvenimo sritis, tačiau ją įveikti galima tik tai suvokus ir sau pripažinus", - apibendrino dvasininkas.

Nes šeima yra svarbu

Marše pasirodė ir pastaruoju metu sparčiai populiarėjanti jaunoji atlikėja Milana Gabrilavičiūtė, kurią atlydėjo tėtis Marius. Pasak jo, matydami, kad šeimoms Lietuvoje tikrai kyla pavojus, palaikydami maršo idėją, jie nusprendė prisidėti prie jos puoselėjimo. Taip gimė daina „Šeima - tikra vertybė". Žodžius šeima kūrė pati, parinkti muziką ir nufilmuoti vaizdo įrašą padėjo draugai.

„Nors prieš tai lijo, filmavimo dieną oras netikėtai pasitaisė, - prisiminė Marius. - Šią savaitę irgi lijo, o maršo dieną dangų nušvietė saulė. Manau, tai ženklas, kad Dievas pritaria tam, kas daroma, ir laimina mus visus."

Jis patikino, kad viena daina viskas nesibaigs ir bus judama toliau.

„Garsiai prakalbę apie visuotines problemas, pravėrėme savotišką „Pandoros skrynią", bet tikiuosi, kad tai suveiks kaip paskata ir kitiems atlikėjams kurti ne lėkštas daineles apie nieką, o daugiau dėmesio skirti prigimtinėms vertybėms", - svarstė Marius. Priešingu atveju, pasak jo, Lietuvos laukia dabar jai jėga grūdama visuotinė „debilizacija".

Beje, jaunajai atlikėjai jau teko pajusti ir šlovės „skonį" - po vaizdo įrašo pasirodymo mergaitė socialiniuose tinkluose sulaukė beveidžių „trolių" išpuolių.

„Nelabai kreipiu į juos dėmesį, nes tiek draugai, tiek tikri žmonės, o ne tuščios anketos, ir palaiko, ir sveikina. Spėju, labiausiai kliūvu dainoje minimiems sorošiniams, kurie, vykdydami savo šeimininko nurodymus, pastaruoju metu Lietuvoje skleidžia savo blogąsias ideologijas. Jie gali sau „ardytis", o aš dainuosiu toliau, nes noriu dalintis su žmonėmis tuo, kas man svarbu", - pažadėjo Milana.

Bijoti nebėra kada

Po pasirodymo pakalbinti Vilhelmas ir Viktorija Čepinskiai konstatavo, jog į maršą atvyko todėl, kad Lietuvai reikia pagalbos.

„Viskas, kas šiuo metu vyksta Tėvynėje, siunčia aiškią žinią, kad šalis eina ne ten. Ne tam Vytautas Didysis saugojo Lietuvą viduramžiais, ne tam už ją kovojo partizanai, ne tam prieš 30 metų žmonės gulė po tankais. Krašto gyventojams laikas atsikvošėti ir tai suvokti", - pastebėjimais dalijosi V.Čepinskis.

Jam pritarė ir sutuoktinė Viktorija, atviravusi, jog, netikėtai susirgus vaikams, jiems teko verstis per galvas, kad galėtų atvykti, tačiau tokios progos kreiptis į visuomenę jie negalėjo praleisti.

Atlikėjo nuomone, maršas tapo savotišku „tautos pavasario" pranašu.

„Lietuva bunda. Žmonės suprato, kad susivieniję jie taps kalnus galinčia išjudinti jėga. Žinau, kad yra nemažai snaudžiančių, tačiau susirinkusieji čia juos turėtų padrąsinti prisijungti. Duok Dieve, kad užtektų vieno maršo, tačiau, manau, jog tam, kad pabudintų valdžią, jų gali prireikti ir daugiau. Bet kokiu atveju tiesiog sėdėti ir stebėti, kaip naikinama Tėvynė, nebegalime. Stovime ties bedugnės kraštu ir jei toliau kažko lauksime, netrukus garmėsime į ją", - perspėjo smuiko virtuozas.

Paklausus apie baimes, abu sutuoktiniai nusišypsojo.

„Žinau, kad yra bijančių, yra patiriančių spaudimą, tačiau aš esu visiškai rami, nes tikiu tuo, ką darau. Kita vertus, kai Tėvynė pavojuje, bijoti nebėra kada. Reikia veikti", - ryžtingai buvo nusiteikusi Viktorija.

Taip pat galvojo ir Vilhelmas.

„Šiandien situacija yra tokia, kad arba išliksime, arba būsime sunaikinti. Panašiai buvo ir prieš 30 metų, bet tuomet buvo paprasčiau. Tada buvo aišku, kas priešas, kas draugas. Dabar priešas - slidus, tūnantis šešėlyje, puolantis iš pasalų, besidangstantis kitais, todėl norint jį įveikti, būtina vienytis", - raginimu pokalbį baigė V.Čepinskis.

 

Naujausios žinios

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (54)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar jau atidarėte maudymosi sezoną?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kaip manote, kada bus nutrauktas karantinas?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+10 +20 C

+9 +17 C

 

+10 +19 C

+17 +24 C

+19 +25 C

 

+23 +24 C

0-6 m/s

0-3 m/s

 

0-2 m/s

       

Nuorodos