VSAT: prieš kertant sieną mažamečiams migrantams buvo duota tablečių, teigia jų tėvainuotraukos (22)

2021 liepos 22 18:16:00 Perskaitė 675

Iš VSAT Kabelių užkardos skubiai į ligoninės reanimaciją buvo išgabenti du mažamečiai, kurie prieš tai su tėvais neteisėtai kirto sieną iš Baltarusijos. Suaugusių migrantų teigimu, prieš pereinant sieną grupę Baltarusijoje atlydėję kaukėti asmenys jų vaikams esą davė tablečių.

 

Ketvirtadienio rytą Kabelių užkardos pasieniečiai Varėnos rajone sulaikė ką tik sieną iš Baltarusijos neteisėtai kirtusius migrantus. Pirminiais duomenimis, tai yra 11 Irako ir 4 Rusijos piliečiai, čečėnų tautybės.

Visi užsieniečiai buvo pristatyti į užkardą. Vos atvykus suaugusieji kreipėsi į pasieniečius, nes sunerimo dėl savo vaikų būklės. Du mažamečiai atrodė itin vangūs, negalėjo bendrauti.

Pasieniečiai iškart iškvietė greitąją pagalbą. Medikai mažamečius skubiai išgabeno į Alytaus ligoninę, kur jie atsidūrė reanimacijoje. Šiuo metu vaikų būklė stabilizuota, jų gyvybėms grėsmės nėra.

Vaikų tėvai pasieniečiams papasakojo, kad prieš kertant sieną juos iš Baltarusijos gilumos atvedę kaukėti asmenys abiem mažamečiams esą davė po 2 tabletes. Tuomet visa grupė įėjusi į Lietuvą. Tabletės esą buvo duotos tam, kad sienos pažeidimo metu mažamečiai būtų ramesni ir neteisėtas perėjimas į Lietuvą būtų sklandesnis.

Dar vieną tabletę kaukėti asmenys esą davę tėvams, jei jos prireiktų ateityje judant Lietuvos gilumoje. Šį, įtariama, vaistą VSAT pareigūnai perdavė medikams, kad šie žinotų apie galimai sugirdytų medikamentų išvaizdą ir sudėtį.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net