VMVT: Jonavos rajone paskelbta ekstremali situacijanuotraukos

2020 gruodžio 01 16:30:22 Perskaitė 428

Siekiant suvaldyti koronaviruso protrūkį audinių ūkyje, Jonavos rajone paskelbta savivaldybės lygio ekstremalioji situacija, pranešė Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).


Pasak tarnybos, dėl praėjusią savaitę šiame ūkyje patvirtinto COVID-19 protrūkio jau nugaišo ir buvo nugaišinta beveik 2 tūkst. audinių.

„Užkrėstame Jonavos rajono audinių ūkyje, kuriame laikyti įmonėms „Danmink" ir „Vilkijos ūkis" priklausantys gyvūnai, audinių gaišinimas vykdomas tik suderinus veiksmus su VMVT Kauno departamentu", - pranešė VMVT.

Viruso paveiktam ūkiui šiuo metu yra pritaikyti veiklos apribojimai, uždraustas bet koks gyvūnų, pašarų ar kitų gyvūninių produktų išvežimas, dezinfekuojamos ūkio patalpos ir technika, ribojamas asmenų patekimas į ūkį.

VMVT turimais duomenimis, artimiausiu metu šiame ūkyje turėtų būti nugaišinta apie 30 tūkst. audinių, augintų kailiams, kurių gaišenos arba iš jų gauti kailiai turės būti laikomi atskirame šaldiklyje ūkio teritorijoje iki bus priimtas atskiras sprendimas dėl tolesnio kailių realizavimo ar apdirbimo. Likusius žvėrelius, veislinį branduolį, tikimasi išsaugoti, kad ūkis galėtų tęsti veiklą.

Pasak tarnybos, kad šiuo metu COVID-19 židinys patvirtintas tik viename iš 70 Lietuvoje veikiančių kailinių žvėrelių ūkių, tačiau sustiprinta gyvūnų sveikatos būklės stebėsena vykdoma visuose šalies audinių ūkiuose. Remiantis Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro atliktu rizikos vertinimu, COVID-19 virusas, nustatytas audinių ūkiuose, nekelia pavojaus žmonių sveikatai.

 

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net