respublika.lt

Vis dar matau Vytį Lukiškių aikštėje - straipsnio komentarai:

 • V
  V. Ladas 2020 birželio 23 10:52:30

  Tauta, jei ji siekia Vyties Lukiškių aikštėje, turi jo išsireikalauti. Gera tam proga- rinkimai. Reikia kiekvieno, siekiančio lovio, klausti, tu už Vytį, ar už bunkerio muliažą, reikia partijų klausti už ką jos, ir atitinkamai atiduoti balsą Vyčiui. Turint galvoje, kad vėlesnio okupanto priedangoje vykęs šaudymas į nugaras nuo jo bėgančiam kitam okupantui, nėra tikras sukilimas, o yra tik nemoralus kerštas, o civilių tautiečių baudimas ir žudymas, išlindus iš miško, yra ne visai garbinga kova okupantu. Tai kam tokius dalykus daryti svarbiausiais istoriniais akcentais? Bent man taip atrodo...

  0 0
  Atsakyti
 • A
  Arvydas K. 2020 gegužės 24 17:49:39

  Paminklai statomi atminčiai mirusių. Paminklas Valstybės herbui negalimas nes Valstybė dar gyva. Valstybės herbas yra heraldinis simbolis, kuris ir turi likti atpažįstamu simboliu. Valstybės herbai turi savo panaudojimo tradicijas. Jas reikia žinoti.

  0 0
  Atsakyti
 • s
  senis 2020 gegužės 23 12:34:25

  kazkada Lukiskiu aikste buvo vadinama Koriko Muravjovo aikste. Dabartiniai JAV rezidenturos rumai buvo gubernatoriaus Muravjovo rumai. Ten arba Vytis turi stoveti, kaip Lietuvos simbolis, arba buti tuscia. Kai kas ten noretu matyti nepartinio bolsevyko nr 1 paminkla. Visi ko tai laukia...

  0 0
  Atsakyti
 • T
  TIKTŲ ten GAL IR 4-rių metų masiulkinė BRENDADĖŽĖ 2020 gegužės 23 01:36:26

  tiktai prie kokios lyberastinės valdžios pervardins LUKIŠKIŲ AIKŠTĘ Į TULPADARŽĮ?

  0 0
  Atsakyti
 • S
  SVAJONĖS GALI BŪTI SVAJONĖMIS, bet 2020 gegužės 23 01:33:37

  Lukiškių aikštėje, manyčiau, pirma ATSIRAS KARTUVĖS, negu kažkoks tai "MEMORIA-kompleksas".... Tauta, tikėtina, turi pirma nudirbti svarbius darbus su banditine valdžia ir išdavikais, o tik po to pasirūpinti apie įamžinimus....

  0 0
  Atsakyti
 • L
  Liberalizmas šviesi žmonijos ateitis 2020 gegužės 23 00:13:31

  Kalbos komisija žodį "Laisvė" turėtų įtraukti į Valstybinių tikrinių saugotinų vertybių registrą, kadangi pernelyg dažna vartosena visokiems laivams, kalvoms, televizijoms žodį nurausvina. Netgi ima priminti didžius Partijos šūkius: Svobodu talantam. Svobodu liudiam, Svobodu komunizmu, Svobodu demokratičeskim vyboram i t.d. Propaganda. Mokykla tokia.

  0 0
  Atsakyti
 • b
  be rysio 2020 gegužės 22 22:57:31

  tas bunkeris toje aiksteje

  0 0
  Atsakyti
 • V
  VGA 2020 gegužės 22 21:35:57

  Prieš Vytį kovoja tos pačios jėgos, kurios nori iš tautos ištrinti istorinę atmintį, o tai svarbiausia formuojant globalistinį mankurtą.

  0 0
  Atsakyti
 • N
  Neįsivaizduoju nieko baisesnio 2020 gegužės 22 18:38:09

  Neįsivaizduoju nieko baisesnio, kaip kalvos ar bunkeriai Lukiškių aikštėje. Dabar ji tokia erdvi, šveisi, pilna gyvybės, optimizmo. Kam galėjo net galvon ateiti mintis mūryti bunkerius ar pilti kalvas? Net pati idėja visiškai netinka, labai tikimės, kad užteks blaivaus proto jos atsisakyti.

  0 0
  Atsakyti
 • P
  Pamąstykime 2020 gegužės 22 17:59:45

  Lietuvos Laisvės kovų VALSTYBĖS SOSTINĖJE pagerbti paminklu negalima - jis neįsileidžiamas su nebent priešo kariuomenei pateisinamu įniršiu. Atminimo lentos Laisvės kovotojui iškelti negalima. Alėjos Kovotojo už Nepriklausomybę vardu pavadinti negalima, valstybės vėliavos iškelti buv. jo alėjoje negalima - už tai AREŠTAS, fizinis susidorojimas, o vėliava nukentėjo, tartum per rimtus mūšius - tartum visa tai tarpukariu, kai paeiliui čia siautėjo ABI kaimynės. Vandalizmo aktus įkvepia pats ponas meras (tarp jų ir žuvusių palaikų pelenų išniekinimą), neseniai nusiaubtas Basanavičiaus kapas. Ar Vilniaus kraštas tikrai išvaduotas? Ar čia galioja LT Konstitucija, lietuvių tautos valdžia? Ar jis dar Lietuvai priklauso, ar jos įstatymai Vilnijoje galioja? Tikiuosi, kad laikas prigesino „sienos” autoriaus ambicijas, aroganciją, nepagarbą SAVO(!) tautai; jog jam pačiam jau nesmagu dėl tokio sumanymo, jog gailisi įsivėlęs į sostinės, tautos ir Lietuvos menkintojų, niekintojų keršto kėslus...

  0 0
  Atsakyti
 • P
  Prisiminkime: 2020 gegužės 22 17:45:53

  Vytis, KGB, Landsbergis, konservatoriai, anūkas, patriotai, mergaitė, pedofilija, rusai, Lietuva, valdžia, 75 metų - valstybės paslaptis, prezidentai ,VYTIS.......

  0 0
  Atsakyti
 • M
  Matau 2020 gegužės 22 17:28:00

  tik issisiepusi liberalbolsevika su vaivorykstine veliava

  0 0
  Atsakyti
 • T
  Tai gal 2020 gegužės 22 16:51:37

  nebegerkite po pilna!?

  0 0
  Atsakyti
 • R
  Rimantas 2020 gegužės 22 15:55:34

  Sveikinu,labai aiškiai ir argumentuotai paaiškintas projekto sprendimas.Tiesa ir teisybė susigrumia teismuose ,,pabaigus M.Riomerio universitetus''.

  0 0
  Atsakyti
 • G
  Gedimino nuomonė 2020 gegužės 22 15:31:19

  Kai teisėsauga, galimai- kišeninė, tai "zakon eto- dyšlo, kuda povernul- tuda i vyšlo". Todėl tautos kovų už laisvę, išlikimą Memorialas Lukiškių aikštėje stovės tik tada, kai rinkimus laimės partiją, kurios nariams ir jų vedliui Vytis yra pasididžiavimas. Tad jei Karbauskis, jei ir ne patriotas, tai bent- protingas, tai sustabdys Lietuvos didvyrių ir kariuomenės kūrėjų niekinimą, padarys viską, kad Lietuvos patriotai galėtų pastatyti jų numatytą Memorialą.

  0 0
  Atsakyti
 • >
  > je 2020 gegužės mėn. 22 d. 12:17:56 2020 gegužės 22 15:19:45

  Itin įdomus bunkerio paskirties aiškinimas

  0 0
  Atsakyti
 • Š
  Šimašiaus bunkeris tokios atstumiančios išvaizdos, kad verkt norisi pažvelgus 2020 gegužės 22 15:12:27

  Kažin, kas tas drąsuolis ŠMC "komisijoje" išdrįsęs balsuoti prieš bunkerį? Vienas prieš visus

  0 0
  Atsakyti
 • K
  Kis 2020 gegužės 22 15:05:57

  gan logiskas vieno komentatoriaus pastebejimas;pastatyti kartuves ir visus nusikaltelius karti ne uz kaklo,o sakykime uz kojos ir palaikyti gera valanda?Nereiketu Pasilio,labai daug susitaupitu.Nauda negincijama?.

  0 0
  Atsakyti
 • z
  zeka 2020 gegužės 22 13:48:19

  Jei galvojate , kad laisvės kovos baigėsi - tai klystate. Jei pati Valstybė bijo prisipažinti , kad buvo ir yra galinga , reikšminga ir reikalingas tokio požiūrio įprasminimo ženklas , tai dar liko ilgai kovoti ir ne advokatai čia reikšmingi. Euro biurokratų naujoviškas prisitaikėliškas godumas pasiruošęs atsisakyti visko , kad tik įtikti ir patikti. Bandoma įvesti naują madą , kad būti patriotiškam kažkaip ne mada , atsilikėliškas , pasenęs požiūris , nes mes gerai gyvenam ir be jokių ten jūsų valstybių.

  0 0
  Atsakyti
 • V
  Viskas per anukus ir tetas 2020 gegužės 22 13:34:21

  As tik mastau kaip pats jausciausi, metus derini plana, dar veliau kuri skulptura, nuvaziuoji juos atvesti. Gryzti, o cia?! Jauno hipsterio mamos geriausia drauge (ministre) sugalvojo sukurpti nauja konkursa ir net tau nedalyvaujant, paskelbti naujaji laimetoja (net nesvarbu, seimo istatymai ir aktai, nei morale). Itariu net Vaizgantas, po tokio bajerio taptu totaliu alkoholiku.

  0 0
  Atsakyti
 • N
  Nu 2020 gegužės 22 12:59:10

  Pastatykit paminkla usuotam bebrui........su partiniu diplomu.......

  0 0
  Atsakyti
 • z
  zero 2020 gegužės 22 12:46:02

  Vilniuje daug idomiu paminklu lukiskiu aiksteje bunkeriai kad Lietuviai nepamirstu kur ju vieta krantineje prie zalio tilto surudijes vamzdis dar buvo kalbama kad reiketu paminklo cecenu banditui Dudajevui

  0 0
  Atsakyti
 • P
  PRIEŽASTIS 2020 gegužės 22 12:23:44

  Vilniuj dar nepastatytas Vytis, nes Vilnių valdo neaiškialytis. Kiek dar jis išsidirbinės su savo mažumų bunkeriniais, neatsižvelgdamas į daugumos nuomonę? O paguodos prizus bunkeriniams mažumų atstovams, Vilniaus vadas turėtų mokėt iš savo asmeninės kišenės.

  0 0
  Atsakyti
 • j
  je 2020 gegužės 22 12:17:56

  Buvę KGB`istai tyčiojasi iš runkelių ir statosi paminklą sau, o runkeliai to net nesupranta. Pagal spec. tarnybų žargoną infiltruotas agentas vadinamas kurmiu. Rusiškai ,,krot,,. Kurmiai rausia kurmiarausius ( alegoriškai :renka informacija ir perduoda kam reikia). Aikštėje prie KGB rūmų labai simboliška, kad toks paminklas atsiras buvusiems skundikams. Dabar ir vienų ir kitų palikuonys eis pagerbti žuvusių. Partizanų palikuonys galvos ,kad pagerbia savo tėvus, o kurmių palikuonys, kad savo. Gal čia ir buvo ta vienijanti tautą mintis ?

  0 0
  Atsakyti
 • o
  o ka kumeciam truksta fantazijos 2020 gegužės 22 11:07:46

  nu su tuo neva tai banditeliu "kurmiarausiu" tai matosi klerkai visai nuo protelio nuciuoze. nors jo ten niekada per daug ir nebuvo. o kam ta dar viena kuina kastruota miesto aisktej statyti, jei jau Kaunas nosi wilienskom slektelem nusluoste. jei trusta protingu minciu tai skelbkit apklausa ir zmones pasiulys, ka sitoj vietoj pastatyti, kad aiskte butu traukos centru, o ne skyle, kur tik noretusi kuo greiciau is jos dingti.

  0 0
  Atsakyti
 • m
  manau 2020 gegužės 22 10:23:11

  kad Lukiškių aikštėje turi stovėti Vytis...,o ne kažkokie nereikšmingi ,,bunkeriai"....,su kuriais siejami ne patys gražiausi tautos prisiminimai...

  0 0
  Atsakyti
 • I
  Ieva 2020 gegužės 22 10:17:40

  Iš viso to, kas čia papasakota, tai išvados peršasi apie fizinės ir socialinės lyties problematiką. Fizinė lytis (tos penkios advokatės) čia pernelyg sureikšminta, neva, dėl paties Vyčio didelio fizinio svorio. Ir pasirinkta išankstinė puolimo strategija. O kitoje pusėje remiamasi ne fizine, o socialine lytimi, Čaikauskas kalba apie bendražmogiška laisvės kalba, ne apie siaurus profesijos (ar lyties) rėmus. Tai visai kitas perskaitymas... Jis daugumai suprantamas, tačiau nesuprantamas tiems, kas viską susiaurina iki fizinės tapatybės. Ir dar šitoje istorijoje beveik prasišviečia "balastinė" istorija. Kai kažkas bando sulyginti fizinius duomenis: kas galėtų atsverti Vyčio vyriškumą?... na, surado, atsvėrė... bet juk kalba visai ne apie tai.. vyrai čia, deja, geriau supranta sąvoką "socialinė lytis"... Nes ir ją žmogus privalo perprasti gyvenime. Tam tikra prasme, liko nesuprastas tėvas. Nes vienas iš tėvų yra mūsų socialinė lytis, o kitas - fizinė (pvz., mergaitei fizinė mama).

  0 0
  Atsakyti
 • ,
  ,,labai rimtam" 2020 gegužės 22 10:17:34

  Kartuves ir leninus statė okupantai. Todėl vietą reikia atšventinti simboliu už jį žuvusių ir nukankintų garbei, durneli. Tai tautos stiprybės, garbės ir orumo klausimas. Tik šimašiai to nesupras.

  0 0
  Atsakyti
 • l
  labai rimtas 2020 gegužės 22 10:06:44

  šioje aikštėje kadaise stovėjo kartuvės. istoriškai tai "kartuvių aikštė". labai simboliška kai kartuvių aikštėje buvo pastatytas paminklas Leninui (kurio įvykdytas perversmas suteikė Lietuvai 2018 metais atgauti nepriklausomybę) . šioje aikštėje privaloma atstatyti kartuves ir (pakeitus BK) pradėti karti kyšininkus ....

  0 0
  Atsakyti
 • T
  Tai ką 2020 gegužės 22 09:34:22

  Dar Vilniuje nepastatytas VYTIS?

  0 0
  Atsakyti
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Grįžti į straipsnį
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • BRANGSTA: Ekonomistas Marius Dubnikovas sako, kad dabar ekonomika yra priešaušryje, kur brangsta ir žaliavos, ir elektra bei dujos, o kainos dar didės.
 • KONKURSAI: Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos duomenimis, Kauno miesto savivaldybė šiemet turėjo įvykdyti 45 vadovų konkursus (26 - į bendrojo ugdymo mokyklas, 14 - į ikimokyklinio ugdymo įstaigas, 4 - į neformalaus vaikų ar suaugusiųjų švietimo įstaigas ir 1 - į švietimo pagalbos įstaigą).
 • KAMEROS: Rūpindamasi gyventojų saugumu, sostinė prie jau turimų 153 vaizdo stebėjimo kamerų įrengia dar 70.
 • BEDARBIAI: Ilgalaikiai bedarbiai sudaro 44 proc. visų Užimtumo tarnyboje registruotų darbo neturinčių asmenų.
 • PRATYBOS: Savaitgalį Raseiniuose vyks civilinės saugos kompleksinės pratybos ir mokymai „Tauras 2021“.
 • SKIEPAS: Europos vaistų agentūra (EVA) spalio pradžioje turėtų priimti sprendimą dėl palaikomųjų „Pfizer/BioNTech“ vakcinos nuo COVID-19 dozių vyresniems kaip 16 m. amžiaus žmonėms, ketvirtadienį nurodė vienas aukšto rango pareigūnas.
 • DARBAS: Nuo 2006 metų darbingo amžiaus gyventojų skaičius Lietuvoje sumažėjo nuo 2,2 mln. iki 1,8 mln.
 • 112: Apie 15 proc. arba vidutiniškai po tūkstantį skambučių per dieną – tokia dalis Lietuvos gyventojų Bendrąjį pagalbos centrą (BPC) vis dar pasiekia senaisiais pagalbos numeriais, kurių netrukus nebeliks.
 • ĮTARIMAI: Specialiųjų tyrimų tarnyba, atlikdama ikiteisminį tyrimą, Vilniaus miesto savivaldybės valdomos įmonės UAB „Vilniaus vystymo kompanija“ buvusiai direktorei R. Č. pareiškė įtarimus dėl neteisėto praturtėjimo.
 • PLANAS: Bendradarbiaudama su ekspertais ir medikų bendruomene, Sveikatos apsaugos ministerija atnaujino Psichoemocinio klimato ir psichologinės (emocinės) gerovės sveikatos priežiūros sistemoje gerinimo veiksmų planą.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar gerai, kad verslininkai bylinėsis su valstybe, jei gaus baudas, jog veikia be Galimybių paso?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kaip vertinate rugsėjo 10d. mitingą?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+8 +15 C

+5 +10 C

 

+4 +9 C

+12 +16 C

+12 +17 C

 

+12 +14 C

0-9 m/s

0-4 m/s

 

0-4 m/s

       

Nuorodos