Už jus nubalsavo kitinuotraukos (77)

2020 spalio mėn. 15 d. 13:11:36 Perskaitė 4229

Lietuva bando atsigauti po pirmojo Seimo rinkimų turo. Po straipsniais apie išrinktuosius pilasi nepasitenkinimo komentarai, kad Tauta blogai pasirinko. Nepasitenkinusiųjų skaičius stebina ir verčia susimąstyti, ar iš tiesų žmonės balsavo už tuos, kurie išrinkti, ar „laido riteriai", aršiai komentuojantys internete, rinkimų sekmadienį liko namuose?

 

VRK rinkėjų sąrašuose - 2 457 722 gyventojai. Į rinkimus nepasididžiavusių atvykti ir rinkimų teise pasinaudoti per savaitę susirinko viso labo 47,55 proc. Daugiau kaip pusė - neatėjo. Vadinasi, laimėjusius daugiausiai mandatų nulėmė viso labo 290 018 rinkėjų. Tai yra - 11,8 proc. visų galėjusių balsuoti. Šitie žmonės nusprendė už tuos, kurie liko namuose.

Rinkimų teisė priklauso kiekvienam Lietuvos Respublikos piliečiui. Užsienyje išsibarstę tautiečiai neva dėl jos kovoja dvigubos pilietybės karus, o kai kuriose šalyse gyventojai, norintys patys rinkti valdžią, kaunasi ir tikruose karuose. Prieš 30 metų ir Lietuva kovojo už Nepriklausomybę, kad pati galėtų spręsti savo problemas, o Tauta rinktų valdžią.

Bet šiandien kartą per ketverius metus atvykti į šalia namų esančią apylinkę ir paaukoti sekmadienio pusvalandį mums jau tampa nepatogumu. Nėra kaip, nes labai užimti, o dar jeigu lietus lyja... O ir šiaip nėra už ką balsuoti arba mūsų balsai - bereikšmiai.

Kas įvarė mums tą nuostatą, kuria dabar taip meistriškai naudojasi tie, kurie patikėjo savo balsais ir išrinko valdžią sekmadienį ramiai praleidusiems namuose?

Daugiau kaip pusė rinkėjų neatėjo į rinkimus. Jų balsai rezultatus galėjo apversti aukštyn kojom. Netgi į Seimą pagaliau atvesti kokią vieną kitą iš anksto laidotą nesisteminę partiją. Ir nereikėtų šiandien virkauti internetiniuose komentaruose, kad vėl niekas nesikeis, kad vėl išrinko ne tuos. Mes patys į finišą nutiesėme kelią tiems, kurie laimėjo. Gali jie mums patikti ar ne, bet laimėjo demokratiškai.

Tikiuosi, kad po ketverių metų prie balsadėžių sutiksime daugiau pažįstamų ir kaimynų. Jei tik pavyks iki balsavimo apylinkių prasibrauti per miestų aikštėse supiltus pliažus ir pastatytus bunkerius.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net