respublika.lt

Už neteisėtai nukirstus 70 medžių Kruonio gyventojui teks atlyginti 19 tūkst. eurų žalą gamtai

Publikuota: 2023 kovo 08 09:13:00, Eltos inf.
×
nuotr. 1 nuotr.
Valstybinių miškų urėdijos nuotr.

Aplinkos apsaugos departamento (AAD) Kauno valdybos pareigūnai, gavę pranešimą dėl Kruonio miestelyje Kaišiadorių rajone iškirstų medžių, nustatė, kad savivaldybės teritorijoje buvo neteisėtai iškirsta 70 saugotinų medžių, skelbiama departamento pranešime žiniasklaidai.

 

Pranešama, kad per apžiūrą aplinkosaugininkų ekipažas surinko pirminę informaciją, apklausdami vietoje esančius ir darbus vykdančius asmenis ir atliko pirminius nupjautų medžių matavimus.

Kaišiadorių aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai, tęsdami tyrimą, atliko pakartotinę vietos apžiūrą ir suskaičiavo 64 nukirstus gluosnius, du klevus, vieną beržą, du juodalksnius ir vieną uosį.

Aplinkosaugininkai, vadovaudamiesi įstatymu dėl kriterijų, kuriuos atitinkantys medžiai ir krūmai priskiriami saugotiniems želdiniams nustatė, kad visi nukirsti medžiai yra saugotini ir jiems iškirsti nebuvo išduotas savivaldybės leidimas, praneša departamentas.

Šie kriterijai numato, kad vietinės reikšmės kelio juostoje ir kelio apsaugos zonoje nuo 20 cm ir didesnio skersmens (1,3 m aukščio) ąžuolai, uosiai, klevai, skroblai, skirpstai, guobos, bukai, vinkšnos, pušys, eglės, maumedžiai, pocūgės, kėniai, beržai, juodalksniai, liepos, gluosniai, šermukšniai, riešutmedžiai, kaštonai, miškinės obelys, miškinės kriaušės yra saugotini medžiai.

Atliekant tyrimą nustatytas atsakingas asmuo. Jam surašytas administracinių nusižengimų protokolas, asmuo turės atlyginti gamtai padarytą žalą – 19 035 eurus.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
1
F

Dienos klausimas

Ar palaikote sprendimą drausti kailinių žvėrelių fermas Lietuvoje?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kam labiausiai reikia kelti atlyginimus?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+12 +16 C

+7 +13 C

 

+7 +12 C

+14 +19 C

+15 +19 C

 

+18 +20 C

0-6 m/s

0-3 m/s

 

0-3 m/s