Utenos regiono „magnetas“ - buvusio karinio miestelio regeneracija Visaginenuotraukos

2020 lapkričio mėn. 19 d. 14:15:48 Perskaitė 340

Lietuvos regionai atgyja, ne išimtis ir Utenos apskritis. Gerinti gyvenimo kokybę, pritraukti pasaulinio lygio investicijas ir skatinti didesnį gyventojų užimtumą - tokius tikslus per pastaruosius šešerius metus kėlė Utenos regiono savivaldybės. Kokie infrastruktūriniai pokyčiai įgyvendinti ir kokie projektai dar laukia Aukštaitijos?


Pasaulinio lygio investicijos Visagine

Visagino mieste planuojamas apleistų teritorijų konversijos projektas, kurio metu bus regeneruojamas buvęs karinis miestelis. Šis projektas tiek ekspertų, tiek Lietuvos visuomenės buvo paskelbtas geriausiu „Regionų magnetų" projektu Utenos regione.

Projekto įgyvendinimo metu bus siekiama buvusį karinį miestelį paversti pramonės parku, nugriauti parko veiklai nereikalingus pastatus bei pritaikyti tinkamus pastatus inovatyvios pramonės veiklai. O naujai suformuotame parke bus skatinami mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros projektai.

Visagino savivaldybės meras Erlandas Galaguz teigia, jog šio projekto reikšmė - itin didelė. Nors projektas nėra užbaigtas, tačiau jau pritraukė pasaulinio lygio investuotoją.

„Džiaugiamės, kad dėl šio projekto Visagine atsiras naujos darbo galimybės. Vien pirmame statybų etape bus sukurta virš 200 naujų darbo vietų. Ši žinia svarbi ne tik Visagino miestui, tačiau ir aplinkiniams miesteliams, iš kurių žmonės galės atvykti dirbti Visagine. Galiu teigti, jog karinio miestelio regeneracijos projektas išties yra svarbus visam Utenos regionui", - pasakoja Visagino savivaldybės meras.

Aktyvaus laisvalaikio plėtra Molėtuose ir Anykščiuose

Molėtų ir Anykščių miestuose prioritetu tapo miesto gyventojų sveikatos ir gyvenimo kokybės gerinimas. Šiuose miestuose labai daug dėmesio buvo skirta sveikatinimo ir aktyvaus laisvalaikio infrastruktūros modernizavimui ir tobulinimui.

Molėtuose prie suremontuoto Jaunimo gatvės tilto yra įrengtos sporto ir žaidimų aikštelės, pėsčiųjų-dviračių takai bei automobilių stovėjimo aikštelės. Tikimasi, jog šis projektas sukurs saugią bei šiuolaikišką Molėtų miesto aplinką bei paskatins paslaugų sektoriaus plėtrą.

Anykščių mieste sukurta nauja laisvalaikio erdvė, kuri ne tik pagerins miesto įvaizdį, bet, tikimasi, ir pritrauks naujų investicijų. Čia atnaujintas riedučių bei riedlenčių parkas ir krepšinio aikštelė, pastatyti lauko treniruokliai ir lauko batutas, įrengtos vaikų žaidimų bei automobilių stovėjimo aikštelės, taip pat sutvarkyti pėsčiųjų takai bei apšvietimo sistemos.

Neišnaudotos infrastruktūros galimybės Anykščiuose

Pagrindinė problema, su kuria susiduria Anykščių miesto gyventojai, - nepakankamai pritaikyta ir patraukli Anykščių miesto viešoji infrastruktūra vietos gyventojų bendruomenių veiklai organizuoti bei verslumui skatinti. Problemai spręsti numatoma kompleksiškai atnaujinti apleistą teritoriją Vienuolio gatvėje ties autobusų stotimi bei gretimose gatvėse esančius apleistus ir jau nenaudojamus pastatus. Be to, planuojama atnaujinti neefektyviai naudojamą Muziejaus gatvėje esantį pastatą bei pritaikyti jį naujoms veikloms.

Tikimasi, kad įgyvendinus projektą bus sudarytos galimybės vystyti socialinio ir bendruomeninio verslo bei paslaugų klasterį taip pritraukiant privačias iniciatyvas.

Zarasuose - prioritetas bendruomenės aktyvumas

Zarasų savivaldybė planuoja įrengti patrauklią infrastruktūrą miesto renginiams bei visuomenės iniciatyvoms ir taip kartu sukurti palankias sąlygas vietos verslininkams.

Vystomo projekto Didžiojoje saloje metu bus įrengta didžioji scena ir amfiteatras bendruomenės renginiams, vaikų žaidimų aikštelės bei sporto įrenginių zona. Kartu siekiama sutvarkyti paplūdimį, pritaikant jį didesniam lankytojų skaičiui.

Be to, Zarasų Pauliaus Širvio progimnazijos teritorijoje įrengtas išskirtinis sporto aikštynas. Čia moksleiviai galės džiaugtis dirbtinės žolės futbolo aikštele, bėgimo takais, krepšinio, tinklinio bei lauko teniso aikštelėmis. Kartu įrengtos riedučių, riedlenčių ir BMX dviračių aikštelės ir rampos. Šiuo sporto aikštyno įrengimu siekiama sukurti naują miesto traukos centrą, skatinti socialinę plėtrą bei didinti bendruomenės aktyvumą.

„Regionų magnetai" - informacinė kampanija, kurios metu pristatomi 2014-2020 m. Europos Sąjungos (ES) perspektyva lėšomis, kurias administruoja Vidaus reikalų ministerija, finansuoti infrastruktūros projektai. Kampanijos metu buvo išrinkti inovatyviausi, kompleksiškiausi ir patraukliausi projektai kiekviename Lietuvos regione.

Užs.158

 

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net