respublika.lt

Tinkami tik kurti ir akli pareigūnai? (14)

2020 rugsėjo 15 14:46:35
Danas NAGELĖ

Kauno apskrities policijos ir kitų teisėsaugos darbuotojų profesinė sąjunga atviru laišku kreipėsi į teisingumo ministrą Elviną Jankevičių, pranešdama, kad Pravieniškių pataisos namuose iš pareigų norima pašalinti skyrių vadovus, kurie „per daug mato ir per daug girdi".

×
nuotr. 1 nuotr.
Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos direktorius Dainius Sušinskas aiškina, jog visose šalyje veikiančiose penitencinėse įstaigose vyksta skyrių reorganizacijos. Tad jis ar jo „pageidavimai“ čia niekuo dėti. Irmanto Sidarevičiaus nuotr.

 

Klausimai ministrui

„Kodėl būtent Pravieniškių Resocializacijos skyrius reikia jungti, kurie ir taip yra dideli? Kodėl toks liguistas dėmesys būtent Pravieniškėms? Kodėl būtent Pravieniškėse nuteistųjų resocializacijos procesą reikia sugriauti ar bent jau susilpninti? Gal dėl to, kad būtent Pravieniškėse, tuo metu, kai Antrajam sektoriui vadovavo dabartinis įstaigos vadovas Dainius Sušinskas, suklestėjo Pravieniškių mafija, savo korupcijos mastais apstulbinusi ne tik visuomenę, bet ir daug mačiusius teisėsaugininkus?

Gal dėl to, kad būtent Pravieniškėse nuteistųjų resocializaciją vykdantys pareigūnai „per daug mato ir girdi"? Gal dėl to, kad savo sąžiningumu ir padorumu trukdo kažkokiems negeriems, galimai aukščiausio lygio korupciniams, procesams, apie kuriuos neturėtų žinoti Lietuvos visuomenė?

Gal tai ir yra priežastis, kad Resocializacijos skyrių pareigūnus reikia nuolatos rotuoti, tarp skirtingų sektorių sujungus tris skyrius į vieną? Juk būtent to nori D.Sušinskas, kuriuo jūs taip pasitikite, jog sutinkate aukoti jūsų paties viešai skelbiamas idėjas ir pažadus visuomenei apie nuteistųjų resocializacijos proceso stiprinimą?" - tokiais klausimais atvirame laiške teisingumo ministrą Elviną Jankevičių apibėrė Kauno apskrities policijos ir kitų teisėsaugos darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Algimantas Laukaitis.

Nepadarė klapčiuku

Jis „Vakaro žinioms" paaiškino, kad viskas prasidėjo, kai konkursą į įstaigos Trečiojo sektoriaus Resocializacijos skyriaus viršininko pareigas laimėjo buvęs šios įstaigos pareigūnas Dainius Čekauskas.

„Direktorius D.Sušinskas labai tikėjosi, kad D.Čekauskas taps jo klapčiuku. Tačiau D.Čekauskas yra ne toks žmogus. Jis direktoriui davė suprasti, kad nebus klapčiuku. Man pats D.Sušinskas sakė: „aš padėjau D.Čekauskui tapti viršininku, o jis man akis drasko".

Visų pirma, niekas niekam nepadėjo. Antra - D.Čekauskas į akis pasako tik tada, kai mato neteisybę, neteisingus sprendimus. Jis nesitaiksto su tuo, kad valdovas pasakė ir taip turi būti, jei tai yra neteisinga. O D.Sušinskas neįpratęs, kad kas jam nepaklustų. Todėl maždaug prieš metus sugalvojo, kad tris Resocializacijos skyrius reikia sujungti į vieną. Tokiu būdu būtų atsikratyta visų skyrių viršininkų. Gal ir kiti nepatogūs, tačiau nepatogiausias D.Čekauskas, pas kurį, beje, visi veržiasi dirbti, nes ten nėra savų-svetimų, yra visiška demokratija. Be to, D.Čekauskas yra profsąjungos Pravieniškių skyriaus vadovas, labai aktyvus žmogus, todėl trukdo D.Sušinskui", - tikino A.Laukaitis.

Pasak jo, teisingumo ministras yra iškėlęs uždavinį patobulinti resocializajos procesą, o trijų milžiniškų skyrių sujungimas kokybę tik pablogintų. Todėl esą yra akivaizdu, kad jungimas reikalingas tik norint atsikratyti D.Čekausko. A.Laukaitis sako, kad E.Jankevičiaus prašo sustabdyti resocializacijos griovimą, tačiau nesitiki, kad tai bus padaryta, nes neva visoje sistemoje „ranka ranką plauna".

Siekia demoralizuoti

D.Čekauskas, kalbėdamas su „Vakaro žiniomis", kiek kuklinosi.

„Ne tik aš neparankus įstaigos vadovui, visi skyrių viršininkai yra neparankūs. Ir ne tik viršininkai, bet ir pareigūnai, kurie mūsų skyriuose yra aukštesnio lygio, intelektualesni, mato blogybes, nėra tokie, kuriais galima manipuliuoti. Todėl nuspręsta sujungiant skyrius visus darbuotojus paauklėti: iš pradžių „iškerti" viršininkus, po to suardai kolektyvą ir rotuoji juos po kitas įstaigas, taip demoralizuojant. Mes nepritariame negatyviems dalykams - kai nori saviems kažkokį etatą sukurti ar priedą paskirti. Kas galėtų paneigti, kad ne dėl klaninio valdymo pataisos įstaigose atsirado tokios pasekmės bei reiškiniai kaip Pravieniškių mafija ar neseniai pradėtas ikiteisminis tyrimas Laisvės atėmimo vietų ligoninėje?" - kalbėjo D.Čekauskas.

Kita versija

D.Sušinskas „Vakaro žinioms" sakė, esą skyrių jungimas visai nesusijęs su noru atsikratyti nepaklusnių pareigūnų.

„Tokios kalbos juoką kelia. Visoje Lietuvoje vyksta jungimai taip mažinant administravimo kaštus. Ne aš esu jungimo iniciatorius. Kalėjimų departamentas atsiuntė tokius nurodymus. Aš nei vienam iš savo darbuotojų neturiu priekaištų", - sakė D.Sušinskas.

Situaciją komentuoja:

Kalėjimų departamento direktorius Virginijus KULIKAUSKAS:

„Kiek žinau, pareigūnai jau ir Seimui, regis, Žmogaus teisių komitetui, pasiskundė. Istorija jau virsta farsu. Šiais metais turime pavedimą keisti resocializacijos modelį - kad jis būtų kokybiškas procesas. Atsižvelgiant į tai mes ir priėmėme sprendimą jungti skyrius.

Darbo grupės išvados, kad jungti netikslinga, buvo pavasarį. Tačiau po tų išvadų ministerijoje buvo susirinkimas ir gimė kitoks matymas - jungti."

 

Teisingumo ministras Elvinas JANKEVIČIUS:

„Pagal teisės aktus, pagal statutą nei aš, nei ministerija negali kištis į kitų įstaigų vidinę struktūrą. Čia yra įstaigos vadovo klausimas. Aš į tokius dalykus nesikišiu".

Faktai

Labiausiai Pravieniškių pataisos namai išgarsėjo 2018-ųjų pradžioje, kai Teisingumo ministerija paviešino šios įkalinimo įstaigos audito ataskaitą. Joje konstatuota, esą įstaigoje švaistyti pinigai, ji nuostolingai vykdė šilumos bei karšto vandens tiekimo paslaugas visai Pravieniškių gyvenvietei, o nuostoliai dengti mokesčių mokėtojų pinigais.

Skelbta, kad per sutartis su įvairiomis bendrovėmis valstybei galėjo būti padaryta daugiau nei 700 tūkst. eurų žala.

 

 

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (14)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • PADARINIAI: pietinėje Belgijos dalyje – prancūzakalbėje Valonijoje – prasidėjo šiukšlių krizė - po smarkių potvynių, kilusių liepos 14-16 dienomis, regione perpildyti visi sąvartynai, ir statybinių šiukšlių kalnai ėmė dygti nenaudojamoje automobilių magistralėje A601.

  • KOVA: antradienį Graikijos ugniagesiai kovoja su dideliu miško gaisru šiauriniame Atėnų priemiestyje, jo dūmai juntami šalies sostinėje - ugnis šėlsta Dioniso municipaliteto miško masyve, netoli Galinio kaimelio, rajone tarp Stamatos ir Rodopolio gyvenviečių.
  • STIPRUS: pirmadienį Indonezijoje, prie Sulavesio salos pakrantės, įvyko 6,2 balo žemės drebėjimas, pranešė JAV geologijos tarnyba, tačiau perspėjimų dėl cunamio grėsmės nebuvo.
  • KOSMOSE: šeštadienio vakarą virš pietinės Norvegijos naktinį dangų nušvietė didelis meteoritas, sukėlęs bangą pranešimų net iš Švedijos apie pastebėtą dangaus kūną, pranešė vietos žiniasklaida.
  • SIAUTĖJA: miškų gaisras, kilęs už maždaug 100 km į vakarus nuo Barselonos, sunaikino 1 100 hektarų miško ir dirbamos žemės, sekmadienį socialiniame tinkle „Twitter“ pranešė Katalonijos miškų komisija.
  • GĄSDINO: Filipinus šeštadienį supurtė stiprus žemės drebėjimas, pranešė JAV Geologijos tarnyba (USGS), tačiau jis įvyko giliai po žeme, todėl vietos pareigūnai teigė nesitikintys daug žalos.

  • SKĘSTA: potvyniams apėmus dalį Vidurio Kinijos teritorijos, penktadienį, pasitelkiant savadarbius tiltus, buvo evakuojami kaimų gyventojai - tai daroma dėl šalies rytinės pakrantės link artėjančio taifūno, kuris gali sukelti dar didesnius potvynius.
  • TRANSPORTAS: Europoje antrą šių metų ketvirtį, palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, padvigubėjo naujų elektra varomų transporto priemonių pardavimai, penktadienį nurodė Europos automobilių gamintojų asociacija (ACEA).
  • ATIDARYMAS: Grikapalyje penktadienį buvo atidaryta didžiausia pagal pagamintos vienoje vietoje elektros kiekį nutolusi saulės elektrinė Lietuvoje, kurios galingumas yra 3,35 MW - platforma nuo jau egzistuojančių skiriasi tuo, kad „SoliTek“ modernių technologijų dėka vartotojams užtikrinama 35-40 proc. efektyvesnė elektros generacija ir dvigubai mažesnė kaina už elektros energiją.
  • KROVINIAI: Kauno intermodaliniam terminalui (KIT) prisijungus prie europinės vėžės, Lietuvos krovinių vežėjams atsivėrė  naujos galimybes gabenti krovinius traukiniais iš Europos ir į ją, išvengiant sustojimo pasienyje su Lenkija ir krovinių perkrovimo.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar reikia kaliniams, priklausomiems nuo narkotikų, vietoj pagalbos dalinti švirkštus ir adatas?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Jeigu Seimo rinkimai vyktų ateinantį sekmadienį, už kurią partiją balsuotumėte?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+15 +22 C

+14 +20 C

 

+13 +18 C

+20 +27 C

+16 +21 C

 

+18 +20 C

0-9 m/s

0-8 m/s

 

0-8 m/s

       

Nuorodos