Testavimas privalomas, tačiau vietų jam atlikti Šiauliuose nėranuotraukos (57)

2021 liepos 29 21:00:42 Perskaitė 2311

Vyriausybei priėmus nutarimą, kad eilės profesijų atstovai, kurie yra nepasiskiepiję, privalės kas 7-10 dienų atlikti profilaktinius testus, gyventojai plūstelėjo į mobiliuosius punktus testuotis. Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Sveikatos skyriaus vedėja Viktorija Palčiauskienė trečiadienį informavo, kad testavimo apimtys išaugo trigubai. Laisvų vietų nėra pusantros savaitės į priekį, todėl įvykdyti Vyriausybės įpareigojimą gyventojai neturi galimybių.

 

Vyriausybės nutarimu nepasiskiepiję gyventojai, dirbantys krovinių ir keleivių pervežimo, prekybos, švietimo, renginių organizavimo ir kitose aptarnavimo srityse, įpareigoti periodiškai testuotis, negali šių reikalavimų įgyvendinti dėl nepakankamų sveikatos sistemos galimybių.

Profilaktiškai besitikrinantiems gyventojams atliekami greitieji antigenų testai. Jiems atlikti reikia registruotis karštąja linija. Nors trečiadienį prie Šiaulių mobiliojo punkto nei automobilių, nei žmonių eilių nesimatė, savivaldybės gydytoja sakė, kad laisvų laikų antigenų testui atlikti nebėra ne tik šiai, bet ir visai kitai savaitei. Nors, pavyzdžiui, iš užsienio grįžęs vežėjas privalo tokį testą atlikti per 48 val.

„Situacija yra sudėtinga, kiek laisvų vietų gauname, tiek iškart nelieka. O dar gerokai išaugo vakcinavimo apimtys. Trūkstame žmogiškųjų išteklių, todėl visur žmonėms tenka laukti", - sakė V.Palčiauskienė.

Kitokia situacija yra su „kovido" simptomus jaučiančiais žmonėmis. Jiems yra teikiamas prioritetas, ypač augant sergamumui, atliekamas PGR testas. Šiai procedūrai šiauliečiai gali užsiregistruoti kad ir kitai dienai.

Skyriaus vedėja informavo, kad mobiliajame punkte pirmadienį buvo atlikti 105 PGR testai, 224 - antigenų, antradienį - 138 PGR ir 151 antigenų testas. Greitųjų testų atsakymai visi buvo neigiami, o PGR pirmadienį - 7 teigiami, antradienį - 20.

Mobiliajame punkte iki šiol po dvi medikų komandas dirba nuo 8 iki 15.30 valandos, tačiau jau nuo penktadienio jo darbas bus pratęstas iki 18 valandos. Tik sekmadienį dirbs trumpiau.

V.Palčiauskienė aiškino, kad esant atostogų metui, sudaryti papildomas medikų komandas yra sudėtinga. Dirbti mobiliajame punkte savo darbuotojus siunčia visos savivaldybės gydymo įstaigos. V.Palčiauskienė sakė, jog jau rengiamas raštiškas prašymas pagelbėti ir Respublikinei Šiaulių ligoninei.

 

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net