„Taikūs" nelegalai sukilo. Policija panaudojo spec. priemonesnuotraukos (290)

2021 rugpjūčio 03 07:00:05 Perskaitė 7457

Pirmadienio popietę policijos pareigūnai gavo informacijos apie tai, kad Rūdninkų poligone įkurdinti nelegalai pradėjo reikšti nepasitenkinimą ir bandė palikti jiems paskirtą teritoriją.


Į įvykio vietą buvo nusiųstos gausios policijos ir specialiųjų tarnybų pajėgos. Vilniaus apskrities policijos atstovė Julija Samorokovskaja patikino, kad nors bandymų palikti poligono teritoriją buvo, tačiau nelegalams tai nepavyko.

Vidaus reikalų ministrės patarėjos komunikacijai Linos Laurinaitytės-Grigienės teigimu, nelegalai sukilo dėl sušlapusių palapinių, nors buvo teigiama, kad peršlapti jos negalėjo.

Policijos pareigūnai ragino nelegalus atsitraukti nuo tvoros ir grįžti į palapines. Nelegalai, šaukdami, kad jie yra taikūs ir reikalaudami laisvės, paklusti policijos pareigūnams atsisakė. Maždaug 17 val. 20 min., panaudoję ašarines dujas ir vandenį, policijos pareigūnai nustūmė nelegalus nuo vartų ir įsiveržė į poligono teritoriją. Aršiausiai raginęs kitus protestuoti jaunas vyras buvo sulaikytas ir išvestas.

Nelegalai atsitraukė, tačiau reikalavimas - grįžti į palapines - vis dar nėra vykdomas. 17 val. 40 min. pareigūnai išvedė dar vieną tikėtiną neramumų kurstytoją.

Nepaisant policijos teiginių, kad visi migrantai liko poligone, vietos gyventojai dalinasi informacija, kad keli jų pabėgo. Pabėgėlius, pasak jų, dabar gaudo 20-imt policijos ekipažų.

Apie 18 val. 15 min. situacija Rūdninkuose normalizavosi. Riaušininkai, bent kol kas, nurimo.

Po derybų su poligono viduje esančiais pareigūnais nelegalai atstatė išgriautas apsaugines tvoras, susitvarkė aplinką ir išsiskirstė.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net