Sugrįžta legenda tapęs bėgimas į „Europos“ dangoraižįnuotraukos (2)

2021 spalio 23 07:30:00 Perskaitė 91

Jau šeštadienį keli šimtai bėgimo entuziastų ar tiesiog ekstremalių pojūčių siekiančių žmonių po metų pertraukos priims aukščiausią Baltijos šalyse iššūkį – varžysis bėgime į sostinės dangoraižį „Europa“.

 

Pasiryžusiems dalyvauti teks užbėgti į 31 dangoraižio aukšte esančią terasą. Remiantis ankstesnių bėgimų į „Europos“ pastatą rezultatais, norintys pretenduoti į rekordinius pasiekimus turėtų į pastato viršų užbėgti maždaug per 3-4 minutes. Maksimalus laikas, per kurį reikia įveikti trasą – 10 minučių.

Prie šeštą kartą vyksiančio bėgimo organizacinio vairo tradiciškai stoja nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ bei renginius organizuojanti „Hanner Up“ komanda.

Laimėtojai bus apdovanoti piniginiais prizais, bei rėmėjų įsteigtomis dovanomis.

Tarp varžybų dalyvių, kaip teigiama organizatorių pranešime, bus pajėgiausi Lietuvos bėgikai, triatlonininkai, orientacininkai, ekstremalaus ir bekelės bėgimų atstovai.

2019 metais vykusiame bėgime triumfavo orientacininkas Jonas Vytautas Gvildys ir triatlonininkė Inga Paplauskė. Beje, visos trys praėjusio bėgimo į „Europos“ dangoraižį prizininkės – I. Paplauskė, Inga Aukselytė ir Ieva Urbonavičiūtė dalyvaus ir šių metų renginyje.

Moterų rekordas nuo 2007 metų priklauso olimpinei prizininkei penkiakovininkei Laurai Asadauskaitei-Zadneprovskienei – 3 min. 28,6 sek. Vyrų rekordas taip pat buvo pasiektas 2007 metais. Jis priklauso Vitalijui Gorlukovičiui (2 min. 55,6 sek.).

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net