Statutiniai pareigūnai surengė įspėjamąją protesto akciją: tai tik apšilimasnuotraukos

2019 gruodžio mėn. 10 d. 12:23:50 Perskaitė 600

Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas (NPPSS) antradienį šalia Seimo organizavo įspėjamąją protesto akciją dėl per mažų atlyginimų, kurioje dalyvavo kelios dešimtys žmonių. Profsąjungų susivienijimo vadovo Vladimiro Banelio teigimu, statutinių pareigūnų prašomos lėšos yra sumažintos iki minimumo, o neįgyvendinus šių reikalavimų laukia tolimesni protestai.

 

Pasak V. Banelio, NPPSS reikalauja 10 mln. eurų ugniagesiams, 1 mln. eurų Viešojo saugumo tarnybai ir 2,8 mln. eurų Aplinkos ministerijos padaliniams. Pasak profsąjungų susivienijimo pirmininko, šios lėšos numatytos tik statutinių pareigūnų atlyginimams didinti.

„Mes kalbame išskirtinai apie įsipareigojimų vykdymą, kuriuos privalo vykdyti ši Vyriausybė, bet nevykdo. Seimas turės ištaisyti tai“, – teigė V. Banelis, akcentuodamas, kad, skyrus prašomas lėšas, pradedančiųjų ugniagesių atlyginimas siektų apie 850 eurų.

Protesto akcijos metu į orą buvo paleistos trys konfeti salvės, skirtos politikų laužomiems įsipareigojimams, Vyriausybės melui ir ciniškam bei savanaudiškam politikų naudojimuisi pareigūnais ir jų vardu.

„Salvės iliustruoja Vyriausybės nusiteikimą ir požiūrį į pareigūnus ir įsipareigojimų vykdymą“, – paaiškino V. Banelis.

NPPSS pirmininkas, vertindamas susidariusią situaciją, kritikavo ir vidaus reikalų ministrės Ritos Tamašunienės, dalyvavusios įspėjamojoje protesto akcijoje, darbą.

„Ministrė per mažai dirba ir per mažai išmano vidaus reikalų sistemą. Ji šiandien daro tai, ką gali, stengiasi ir dirba labai trumpą laiką. Mes ir ministrę raginame ne klausytis kažkokių pasakų ir stumdytis tarp tų saugumo institucijų, bet apsispręsti, kokios ministerijos ji ministrė“, – vidaus reikalų ministrę R. Tamašunienę susidėlioti prioritetus ragindamas kalbėjo V. Banelis.

Įspėjamojoje protesto akcijoje dalyvavo ne tik vidaus reikalų ministrė, bet ir socialdemokratai Julius Sabatauskas bei Algirdas Sysas, mišriai Seimo narių grupei priklausantis Vytautas Bakas.

Savo ruožtu vidaus reikalų ministrė patikino, kad į statutinių pareigūnų poreikius yra atsižvelgta ir nuo sausio 1 d. bus užtikrinta atlyginimų didėjimas visiems statutiniams pareigūnams.

„Atsižvelgta į pareigūnų poreikius, ypač Policijos departamento ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento. Patvirtinus vidaus tarnybos statutą, galimą žemiausios grandies atlyginimo didėjimą lėšos bus užtikrintos, ir nuo sausio mėnesio didės atlyginimas visiems statutiniams pareigūnams. Džiugu, kad mes laikomės savo įsipareigojimų, kas suderėta Nacionalinėje kolektyvinėje sutartyje, būtent tai ir įtvirtiname nuo sausio 1 dienos“, – atlyginimų augimą žadėjo R. Tamašunienė.

Pasibaigus prie Seimo vykusiai protesto akcijai, protestuojantys statutiniai pareigūnai, nešini dovanomis – ugniagesių batais, suplyšusiomis pirštinėmis bei respiratoriumi, – patraukė į Seimą, kur ketina dalyvauti biudžeto svarstymo posėdyje. Valdžiai nesiėmus spręsti jų pateiktų reikalavimų, NPPSS žada tolimesnius protestus, kurie, pažymi jie, nebebus įspėjamojo pobūdžio.

„Mes šiandien tik darome apšilimą, tai tikrai ne pabaiga, matysime, kokia situacija Seime“, – sakė V. Banelis.

Profesinės sąjungos vertinimu, būtina ne mažiau kaip 1 mln. eurų papildomų lėšų skirti Viešojo saugumo tarnybai, 6 mln. eurų – Valstybės sienos apsaugos tarnybai, 3,5 mln. eurų – Policijos departamentui ir 2,8 mln. eurų – aplinkos apsaugos pareigūnų darbo užmokesčiui didinti. NPPSS teigimu, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentui reikėtų 16,3 mln. eurų, tačiau penktadienį pasirašytoje sutartyje su frakcijos atstovais buvo sutarta dėl 9,8 mln. eurų.

Pasak NPPSS vadovo, dabartiniai profesinių sąjungų susivienijimo reikalavimai yra pakoreguoti, atsižvelgiant į lėšų trūkumą, todėl, net skyrus prašomą finansavimą, Vyriausybės prisiimti įsipareigojimai nebūtų įgyvendinti.

Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas (NPPSS) yra vienas iš didžiausių profesinių sąjungų susivienijimų Lietuvoje. NPPSS šiuo metu atstovauja beveik 1400 statutinių įstaigų pareigūnų interesams, vienija policijos, pasienio, ugniagesių gelbėtojų, aplinkos apsaugos, viešojo saugumo tarnybos pareigūnų profesines sąjungas.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net